Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 10:15:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Bąbelki z nosa i wydzielina  (Przeczytany 16127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Bąbelki z nosa i wydzielina
« dnia: 01.12.2008, 16:21:48 pm »
Moi drodzy! Dzisiaj zaobserwowałam, że małemu wypływa wydzielinka z noska, czasem w formie bąbelków, nie jest tego dużo, nie wiem, czy to katar, czy coś innego. Raz kichnął. Je odpowiednio. Czy odczekać, czy od razu do weta? Co zrobić, by mu pomóc?
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #1 dnia: 01.12.2008, 16:42:20 pm »
Po pierwsze witamina b, po drugie weterynarz i zastrzyki, ja mialam tak dwa razy u dwuch roznych gatunkow zolwi, jeden z powodow zolwik mogl byc przetrzymywany z innymi zwierzetami , np.zolwiami nie swojego gatunku, innymi gadami, sa trzy rodzajie tej choroby jeden jest smiertelny atakuje pluca, sprobuj "vicka"wiesz ten na grype co smaruje sie dzieci zeby lepiej oddychaly posmaruj pod brudka, ale uwazaj na oczy,i do weterynarza na przeswietlenie ,inaczej nie bedzie wiedzial ktory rodzaj choroby ma.Ja juz jestem tak przewrazliwiona na tym punkcie ze sprawdzam im noski bardzo czesto, niestety ale takie zeczy trzeba traktowac powaznie.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #2 dnia: 01.12.2008, 16:50:49 pm »
no ok dzięki. W takim razie wybiorę się od razu do weta. Jestem bardzo zmartwiona:(
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #3 dnia: 01.12.2008, 17:11:53 pm »
A nie przeziębił się po jakiejś kąpieli? Bo przenosząc go z 'pojemnika kąpielowego' (nie wiem w czym go kąpiesz) to terra gdzieś mógł być przeciąg, albo po prostu temperatura pomieszczen była dużo niższa niż wody czy w terrarium. Albo jak ostatnio do weta jechałaś??..
A oczka nie puchną?
Mimo wszystko najlepiej skonsultować się z weterynarzem, jeśli masz do weta gdzieś blisko to idź do niego najpierw bez żółwiaka żeby go znowu na zimno nie narazić, ale jak weta masz troche dalej i musisz np dojeżdżać to pakuj od razu żółwia. Może bez zobaczenia zwierzaa lekarz Ci powie co możesz zrobić, lub że lepiej żebyś przyszła z nim.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #4 dnia: 01.12.2008, 17:21:11 pm »
Otóż kąpałam go tylko w terrarium. Ale też o tym myślałam,że może woda- jak trochę wystygła, to, że było mu za zimno ???. Niestety weta mam dosyć daleko. Ale jutro pojadę. Opracowałam ciepły sposób przewożenia zwierzaka...Jestem taka zmartwiona! Och jej....:(:(

Oczka wydają się być dobre. Zaraz wrzucę zdjęcie malucha.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #5 dnia: 01.12.2008, 17:24:14 pm »
Jest jeszcze taka możliwość, że poprzednie podłoże mu podrażniło troche drogi oddechowe, z tego co pamiętam to miałaś kore.
Ale ja też używałam ziemi a na góre kory i nie miałam problemów.
Możliwości może być wiele i zgadywać można do jutra. Ale z takim maluchem to nie ma co, lepiej od razu do weterynarza.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #6 dnia: 01.12.2008, 17:43:43 pm »


Teraz przymknął oczy, a nie chcę go męczyć. Obserwuję. Zjadł dziś wszystko, wdrapał mi się nawet na rękę, łaził trochę- wykazał aktywność. I nagle zobaczyłam te małe bąbelki, dotknęłam delikatnie jego noska i odrobinę wydzieliny się pojawiło. Ale staram się nie panikować.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #7 dnia: 01.12.2008, 18:38:34 pm »
Nie wycieraj noska jesli jutro jedziesz do weta to pobierze prubki do badania, i postaraj sie zeby zrobil przeswietlenie, jeden z moich mial tydzien kwarantanny u weterynaza i dosc duzo zastrzykow , ale drugi tylko jeden zastrzyk i gotowe, wiec czym szybciej tym lepiej i taniej.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #8 dnia: 01.12.2008, 18:40:38 pm »
Jasne...Zadbam o wszystko. Teraz nie widzę wydzieliny, ale wolę dmuchać na zimne. Staram się być dobrej myśli. Dzięki:)
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #9 dnia: 01.12.2008, 18:46:54 pm »
Napewno nie byla to poprostu woda?, upewni ze te bombelki znowu sie pokaza zanim pujdziesz do weta, najprosciej stwierdzic jesli nosek jest caly czas mokry.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #10 dnia: 01.12.2008, 19:02:15 pm »
Nosek nie jest mokry teraz. Ale kiedy wtedy dotknęłam, to ewidentnie była to wydzielina- kleiła mi się do palca. Nie było tego dużo, ale jednak. :(JUż nie wiem. Będę obserwować jeszcze jutro rano i po powrocie ze szkoły. A jeśli to ustanie, nie będzie już bąbelków, a nosek suchy, to odpuścić sobie weta już jutro? Poczekać?

Chyba dostanę niedługo miano największej panikary na całym forum;). Wybaczcie...
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #11 dnia: 01.12.2008, 19:42:16 pm »
Napewno nie byla to poprostu woda?, upewni ze te bombelki znowu sie pokaza zanim pujdziesz do weta, najprosciej stwierdzic jesli nosek jest caly czas mokry.

Właśnie to miałam napisać. Jeśli sie to działo w czasie lub niedługo po kąpieli to mogła to być woda.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #12 dnia: 02.12.2008, 15:16:16 pm »
Maluszek jest w szpitalu:(

Ale pani doktor powiedziała, że to nic strasznego, ale trzeba mu będzie dawać zastrzyki przez 5 dni. No i w końcu zadecydowałyśmy, że na te pięć dni zostanie w szpitalu, bo ja mam dość daleko do lecznicy...

Będę za nim tęsknić!!!!!Ale najważniejsze, że jest pod dobrą opieką weterynaryjną ds. gadów i jak go odbiorę, to będzie zdrowy.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #13 dnia: 02.12.2008, 16:04:13 pm »
No to super, trzymam kciuki. ;)

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Bąbelki z nosa i wydzielina
« Odpowiedź #14 dnia: 02.12.2008, 16:14:42 pm »
Nie zebym sie znowu czepial, ale zolw dostaje zastrzyki z czego? Bo tak ładowac jakies antybiotyki/witaminy bez badania krwi to chyba troche nie tak. Zastrzyki z witamin jak juz to podaje sie gdy zolw nie chce przyjmowac pokarmu. Wydaje mi sie ze najpierw badanie krwi powinno byc zrobione i dopiero diagnoza.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html