Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 15:29:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jeśli to złamanie?  (Przeczytany 11326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NikuśŚś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Jeśli to złamanie?
« dnia: 01.07.2008, 15:39:20 pm »
Czesc,jestem nowa na tym forum i mam nadzieje ze juz przy pierwszej okazji mi pomozecie.No wiec mam zolwia stepowego,ostatnio zolw upadl z rak 4 letniego dziecka i teraz pradopodobnie moze miec zlamana lewa,przednia konczyne.Czy Wy mieliscie taki przypadek?Co weterynarz postapil w przypadku takiego zlamania,prosze o odpowiedzi ....Pozdrawiam :)  :-\

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #1 dnia: 01.07.2008, 16:09:35 pm »
idź szybko do najbliższego weterynarza!!! dlaczego jeszcze tego nie zrobiłaś jeśli podejrzewasz złamanie?? przecież go to boli!!

Offline NikuśŚś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #2 dnia: 01.07.2008, 16:40:11 pm »
Bylam u weterynarza,babka dala mu zastrzyk i kazala przyjsc na kontrole w srode.Powiedziala ze to byc moze ztluczenie ale Ja w to watpie bo konczyna jest taka jakby bezwladna  :-\ ...tak samo jak czlowiek nie zacisnie piesci to Ona jest taka bez zycia  :P ...Dzwonilam tez do innego weta ktory powiedzial ze jest potrzebne przeswietlenie.pozdrawiam Pa ;*

Offline Valturman

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #3 dnia: 01.07.2008, 17:56:39 pm »
Witaj
w krytykę bawić się nie będę, bo to nie ma sensu.

Na forum znajdziesz adresy weterynarzy - fachowców od żółwi. Skontaktuj się z tym najbliżej Ciebie i nie zwlekaj z wizytą u niego. jeśli masz możliwość wykonania prześwietlenia zrób je. Cóż w tym przypadku niewiele możemy pomóc, poza trzymaniem kciuków i podtrzymywaniem na duch.

Powiedz więcej o żółwiu, jak długo jest u Ciebie, jakie ma terrarium itp.

Offline NikuśŚś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #4 dnia: 01.07.2008, 18:15:31 pm »
tak szczrze to Ja nie chce sie tu rozpisywac a zarejestrowalam sie tu tylko na ten post (tak mysle),co do krytyki to nie mna sensu poniewaz nikt nie zna calej sytuacji :| :\ ...Wiec jesli odpisujecie to tylko wtedy kiedy macie cos konkretnego do powiedzenia  ;) ...pa

Offline Valturman

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #5 dnia: 01.07.2008, 18:26:41 pm »
http://forum.zolw.info/index.php/topic,66.0.html
tu masz spis weterynarzy

Wybacz, a co chcesz żebyśmy Ci powiedzieli? Prawdę mówiąc możesz się spodziewać sporej dawki krytyki, no chyba że w pewien sposób wprowadzisz nas w sytuację, byśmy mogli nabrać dystansu do sytuacji w jakiej znalazł się Twój żółw.
Spotykają się tutaj osoby miłujące żółwie i każdy przypadek gdy żółwia spotyka coś złego jest dla nich smutnym przeżyciem.

Możemy dawać Ci dobre rady, ale w takiej sytuacji potrzeby jest fachowiec i to taki który dobrze zna anatomię żółwia.
« Ostatnia zmiana: 01.07.2008, 18:28:34 pm wysłana przez Valturman »

Offline NikuśŚś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #6 dnia: 01.07.2008, 18:49:14 pm »
Ok,sprawe juz sobie mniej wiecej ustwilam i wiem na czym stoje jutro bedzie przeswietlenie z rana a reszta wet juz sam ztwierdzi ...Pozdrawiam CZESC

Offline Valturman

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #7 dnia: 01.07.2008, 18:54:32 pm »
zdrówka dla żółwika i czekamy na wieści.

Mam nadzieję że zostaniesz tutaj na dłużej  :)

Offline NikuśŚś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #8 dnia: 01.07.2008, 19:56:08 pm »
Ok,napewno sie jutro odezwe co i jak... mam nadzieje ze bedzie wszystko Ok...Pozdrawiam goraco,Pa ;)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #9 dnia: 01.07.2008, 21:12:00 pm »
Bardzo gorąco trzymamy za żółwie kciuki no i czekamy na nowe wieści.

Offline NikuśŚś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #10 dnia: 02.07.2008, 18:04:12 pm »
Czesc,no wiec dzis bylam u weta iiiii...Weterynarz powiedzial ze zolwik jest bardzo zadbany i kochany,Boze zaczal do Niego gadac i wogole (Omg) XDDD ...Okazalo sie ze ma zerwane wiazanie stawowe i ze ta konca bedzie juz taka mniej sprawna,ale ze jego to nie boli...Mam podawac mu duzo wapna,wit A i podswietlac:) przez te 3 dni od wypadku robilam to wszystko oprocz tej witaminy A wiec Ok.Za tydzien mam kontrole,zeby zobaczyc czy wszystko idzie tak jak powinno :):)...Zolw ma nieziemski apetyt i wogole jest w dobrej kondycji.Dodatkowo przy podawaniu jedzenia czasem udaje mi sie wstrzyknac wode przegotowana z rozpuszczonym wapniem tak jak mi kazano :) ...Ciesze sie ze to nie jest zlamanie uffff...Pozdrawiam wszystkich:* Pa...  ;)

Offline Valturman

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #11 dnia: 02.07.2008, 20:14:17 pm »
no to super

choć z drugiej strony patrząc z ludzkiego punktu widzenia to wolałbym mieć złamaną nogę niż zerwane więzadła stawowe.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #12 dnia: 02.07.2008, 20:22:23 pm »
Mam nadzieję, że zadomowisz się na forum i powiesz nam jakie ma warunki żółwiki, jaka dieta, no i jakieś zdjęcia, aby ocenić stan żółwika.

Offline NikuśŚś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #13 dnia: 02.07.2008, 20:29:48 pm »
Co do tego zadomowienia to nie jestem pewna a jesli chodzi o zdj,to raczej nie konieczne bo teraz non stop bylam u weta wiec wiem ze zolw jest w bardzo dobrym stanie i nie trzeba udzielac mi zbednych rad.  :P

Offline Valturman

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Odp: Jeśli to złamanie?
« Odpowiedź #14 dnia: 02.07.2008, 22:47:49 pm »
oj, ale zadufana istotka >:D.