Żółwie lądowe > Choroby

Odrobaczanie żółwi - celowość, doświadczenia, preparaty [scalony]

<< < (3/7) > >>

Azazella:
Małe sprostowanie - pisząc, że podaję tak jak michalina miałam na myśli tylko częstotliwość, nie sposób podawania.

Nigdy się jeszcze nie spotkałam z tym środkiem podawanym zewnętrznie na skórę. Słyszałam tylko o takich środkach dla psów i kotów, ale one są na pasożyty zewnętrzne. Może następnym razem podpytam

Ines:
Ja też odrobaczałam profilaktycznie pod koniec sezonu, również z tego powodu, że jak kiedyś o tym wspominałam, badania kału na robale nie zawsze diagnozują stan rzeczywisty i to niekoniecznie z powodu nieuwagi laborantów.

Ale w zeszłym sezonie robiłam badania u dr Maluty bo dysponuje ona teraz sprzętem do badań a ja mam do niej całkowite zaufanie. Moje towarzycho odrobaczane było Fenbendazolem – na nicienie i lekiem w formie zastrzyku – bo i tasiemce się znalazły.


--- Cytat: michalina w 11.01.2008, 23:39:27 pm ---ostatnio widziałam, że do odrobaczania stosuje się środek w postaci przezroczystego płynu - weterynarz zakrapla (nie wiem czy dobrze to ujęłam ale może być też, że polewa) skórę w pachwinie i już... nie trzeba stresować żółwia środkiem doustnym.
sama odrobaczam żółwie u weterynarza - właśnie wyżej opisanym środkiem i jest ok!
niestety nie pamiętam nazwy tego lekarstwa ale napewno w gabinecie weterynaryjnym będą wiedzieli o co chodzi...
--- Koniec cytatu ---

Michalina, czy znasz już nazwę tego specyfiku? Jak też się o ten lek pytałam, ale takiego „zwykłego” weta – od kotków i piesków to spojrzał na mnie dosyć dziwnie i stwierdził, że zna, ale stosuje się go na pasożyty zewnętrzne takie jak pchły.

Agnieszka:

--- Cytat: Ishikawa w 12.01.2008, 21:41:27 pm ---ja placilam około 100 za ta tabletke  >:( :o

--- Koniec cytatu ---
ojeju! ja płaciłam za odrobaczenie + antybiotyk 20zł

Ewa:
To ja może szybciutko napiszę czym najlepiej odrobaczać żółwie.
Między głowę a ramię "pod pachę" należy zakropić jedną kroplę preparatu ADVOCATE dla kotów. Oczywiscie zabieg należy przeprowadzić w lecznicy dla zwierząt, bo preparat jest dostępny w lecznicach.
Sądzę że żaden z lekarzy "nieżółwiowych" nie powinien mieć pretensji jeśli pojawicie się w lecznicy i poprosicie o nakropienie kropli preparatu. Preparat działa na pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne. Odrobaczanie samym pyrantelem jest mało skuteczne bo pyrantel działa tylko na niektóre obleńce.

Beata:
Pozwoliłam sobie przenieść do tej dyskusji powyższego posta, bo tu chyba lepiej pasuje.

Być może chodzi o ten środek do odrobaczania, o którym pisze Ewa.

Znalazłam też na jego temat trochę informacji, może komuś się przydają:
http://www.emea.europa.eu/vetdocs/PDFs/EPAR/advocate/029703pl1.pdf

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej