Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 10:40:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady  (Przeczytany 19074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #30 dnia: 27.03.2012, 14:39:25 pm »
Nie sądzę. Ten dziób ma strasznie długi.
Może jak się ciut przyzwyczai to przestanie tak głowę chować.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #31 dnia: 27.03.2012, 18:10:53 pm »
Fatalnie, że poszłaś do zwykłego weta. On nic nie wniósł. Mam nadzieję, że nie udało mu się zbyt wiele z tym dziobkiem zrobić. Najlepiej idź do salvetu, oni fajnie podcinają dziobki i znają się na gadach. Mogę jeszcze jak obiecałem- sam to zrobić.
Wet niestety narobił Ci zbędnych nadziei- żółw nie jest zdrowym osobnikiem. Najlepiej nie słuchaj żadnych rad tego weta, tylko sugeruj się tym forum.
Moim zdaniem nie ma na co czekać z podcinaniem dzioba. Robię to zawsze natychmiast jak coś trafi do mnie na leczenie lub dom tymczasowy. To w moim odczuciu przyspiesza złapanie się za jedzenie i bardzo żółwiowi ułatwia życie. Chowanie głowy to nie jest w ogóle problem. Dziwne, że męczył żółwia 40 minut.  :-\
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Fasolindka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #32 dnia: 27.03.2012, 19:54:51 pm »
poczekam jeszcze chwilę aż moja "Tosia" - bo tak ją nazwałam, trochę ochłonie i wybierzemy że gdzieś do specjalisty z tym dziobkiem. Narazie widzę że zaczyna być bardziej aktywna, więcej łazi bo tak to cały dzień spała. Ale ja jestem cały czas w stresie bo ona dalej nie je  :'( moze skorzystamy z pomocy Wege ;)
a powiedzcie mi ile czasu mniej wiecej Wasze żółwie są aktywne a ile śpią? bo ja nie wiem czy to normalne że ona taki śpioch jest?????

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #33 dnia: 27.03.2012, 20:29:07 pm »
Ale to jest totalnie bezsensu. Trzeba jak najszybciej spiłować dziobek, zrobić badania. Na to się nie czeka, tylko robi w pierwszej kolejności. Żółw się przyzwyczai, a ty go zwyczajnie zabierzesz do kogoś kto go zestresuje. Zwierzak potem kolejny raz będzie musiał ''dochodzić do siebie'' Jest już coraz cieplej na dworze, nie powinien jakoś długo spać. Może masz za słabe lampy, nie ma uvb lub jest mu zbyt zimno?
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #34 dnia: 27.03.2012, 23:44:50 pm »
Tak generalnie to żółw powinien koło 8-9 max. sam wstać i łazi gdzieś do 17-18 z przerwami na drzemkę pod lampą czy w kryjówce.
A w lampę się już zaopatrzyłaś? Bo jeśli ona chodzi po domu - to nijak się czas jej aktywności nie będzie porównywalny do tego jak zachowują się gady w oświetlanych terrariach.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #35 dnia: 27.03.2012, 23:54:57 pm »
Moja budzi się przed szóstą i wtedy zapalam jej żarówki, zasypia razem ze słońcem, koło 19 :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #36 dnia: 28.03.2012, 06:55:48 am »
poczekam jeszcze chwilę aż moja "Tosia" - bo tak ją nazwałam





Widzę,że moja Tosia ma imienniczkę  ;)
Posłuchaj jak Ci radzą,najpierw gada dokładnie zbadaj,poobcinaj co trzeba i później niech spokojnie dojdzie do siebie.Przyzwyczajanie go i narażanie na ponowny stres jest bezsensu
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Fasolindka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #37 dnia: 28.03.2012, 11:38:03 am »
ok, ale jeżeli mam z nią jechac do Wawy to i tak nie wcześniej niż w sobote bo pracuje, do pracy dojeżdżam w jedną strone 1h 20 min wiec nie dam rady po nią wrócić i spowrotem :( ale właśnie sie dowiedziałam że jak mnie nie ma to gadzina nie źle rozrabia w domu :) jak ja przychodze koło 18 to ona wtedy kima i czasem sie budzi, połazi i znowu kima wiec myślałam że jest taka apatyczna. Tylko wciaz nie je ale widzę że coraz bardziej aktywna się robi więc jestem pełna nadzieji :) nie myślałam że będę się tak przez nią stresować no ale cóż to żywe stworzenie i nie wyobrażam sobie się nie martwic.....

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #38 dnia: 28.03.2012, 12:11:40 pm »
Z tego co wiem to w ten weekend w przychodni Oaza na Potockiej dyżur pełni lek. wet. Aleksandra Maluta, wybitny specjalista od gadów. Trzeba by tylko zadzwonić i się upewnić.
http://www.oaza-wet.pl/?przychodnia&page=14
W tygodniu też często przyjmuje do późna. Gorąco polecam.

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #39 dnia: 28.03.2012, 13:37:38 pm »
No to wybierz się do weterynarz w sobotę podetnij mu co trzeba  ;D a potem zajmij się jego oswajanie dobrze że żółwinka staje się coraz bardziej aktywna oznacza to zwięszenie zapotrzebowania na energię czyli głód ... nie długo powinien zacząć jeść  ;)

Offline Fasolindka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #40 dnia: 28.03.2012, 14:39:16 pm »
tak jak Wam pisalam jestem w trakcie organizowania terra dla mojej nowej podopiecznej i oczywiście niesie to za sobą wiele pytań....
chciałabym jako podłoże zastosować ziemię a na to dać te małe kawałeczki drewna (darń tak?) i nie wiem czy to będzie ok? poza tym ziemię kupić taką do kwiatów? czy zwykłą z dworu? a moze zmieszać ją z piaskiem? ona ma być sucha czy ja zraszać? poza tym mam teraz coś takiego jak drewniana wełna i widzę że żółwica robi sobie w tym krojówki i się ochoczo w to zaplatuje jednak zastanawia mnie czy na dluższą metę może to miec w terra. Wełna drewniana to coś takiego jak są paski papieru ze zniszczarki tylko te są drewniane, ale miękkie i pozwijane. Tośka dotąd w tym grzebie az jej nie widać. I jak czesto trzeba bedzie jej wymieniać to podłoże?

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #41 dnia: 28.03.2012, 14:55:28 pm »
Darń to trawa z korzeniami i wierzchnią warstwą gleby, w której rośnie.
Te małe kawałeczki drewna mogą być w terrarium w jego części suchej, pod warunkiem jednak, że Twój żółw nie będzie ich połykał. Niektóre żółwie mają taki dziwny gust, a to może niestety spowodować zaczopowanie jelit. I nie należy tych drewienek spryskiwać, bo zaczną pleśnieć, za to ziemię i darń wręcz trzeba.
Ziemia z ogródka jest lepsza, o ile nie jest nawożona ani nie zawiera środków owadobójczych. Taka z worka zawiera zwykle domieszki nawozów, które są dla żółwi szkodliwe. Można zmieszać ziemię z piaskiem, byleby piasku było mniej niż ziemi, dobrze jest także wystarać się o trochę gliny (można kupić w sklepie wędkarskim) i domieszać do ziemi, żeby była bardziej zwięzła i nie osuwała się żółwiowi pod łapkami. To bardzo szkodzi stawom.
Te drewniane wióry są pewnie lepsze niż siano, sądzę, że mogą się znaleźć w terrarium, tylko także nie należy ich zwilżać, bo mogą pleśnieć.
Powodzenia w urządzaniu terrarium i czekamy na zdjęcia. :)

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Zaniedbany żółw lądowy - proszę pilnie o rady
« Odpowiedź #42 dnia: 28.03.2012, 16:15:36 pm »
a  jakiej wielkości terra planujesz zbudować ?? jeśli można wiedzieć