Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 14:58:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw stepowy awitaminoza  (Przeczytany 17204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #30 dnia: 03.06.2013, 11:00:26 am »
właściwie w minioną niedzielę trochę zjadła,poźniej w środę i czwartek niewiele a od środy włączony był na 3 dni lek na robale i po 2 dawce jakby nowe życie w nią wstąpiło.Mimo,że 4 dni przed podaniem leku już próbowała jeść to była bardzo słabiutka i oczy nie chciały się otwierać a w środę dostała antybiotyk,lek na robaki i zaczęła z każdym dniem być już żywsza.Po 3 dniu odrobaczania ruszyła do psot.A robaków miała ponoć dużo lekarz mówił.A ja niedoświadcziny hodowca nawet nie spytałam co to za robaki były ale dziś mamy wizytę to dopytam.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #31 dnia: 03.06.2013, 11:05:26 am »
To się dopytaj jakbyś mogła.

Bo na pewno takie objawy jak problemy z oczami, apatia, brak apetytu występują przy silnej infekcji pierwotniakami.
To ciekawa jestem, czy w Twoim przypadku to był ten problem, czy też infekcja innymi robakami też może dawać podobne objawy. 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #32 dnia: 03.06.2013, 11:10:31 am »
mam nadzieję,że lekarz odnotował co to za wstęctwo ją męczyło,zapytam i napiszę.Za chwil parę przygotuję cieplutką wyprawkę na podróż i w drogę na wizytę Strzałka jedzie.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #33 dnia: 03.06.2013, 11:15:30 am »
Na pewno odnotował.

To powodzenia na wizycie...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #34 dnia: 03.06.2013, 15:20:35 pm »
Czekamy z niecierpliwością na wieści  o malutkiej :-*

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #35 dnia: 03.06.2013, 16:08:18 pm »
   Strzałcia juz po wizycie.Dostała po tygodniu ponownie witaminy i kolejna wizyta za tydzień.Pasożyty jakie miała to były nicienie i lekarz mówił,że one przez żywienie się jej kosztem,stwarzanie problemów z wchłanianiem pokarmu i do tego okres zimy kiedy jedzenie nie ma tylu wartości mogły z dużym prawdopodobieństwem tak ją wycieńczyć,że skończyło się awitaminozą.A że jest maluszkiem to tym bardziej w jej organiźmie szybko doszło do braku składników pokarmowych i choroba gotowa.
   Strzałka średnio przejęła się wizytą,całą drogę spała i tylko lekko otworzyła oczki podczas kontroli lekarskiej.Teraz już w terrarium sobie wskoczyła i od razu w pobliże lampy grzać się poszła i tam zasnęła. A podróże nie robią na niej najmniejszego wrażenia,zero stresu,leży i śpi wyciągnięta zawsze na ciepłych od termoforu drewienkach bukowych.
   Dziś nie dostała już antybiotyku a wiem od dr Wilk,że w zależności od zaawansowania choroby daje się go 3,5 lub 10 razy-ona dostała 5 dawek.I czekamy na dalszą poprawe przy czym mam nadzieję,że już teraz to tylko pójdzie ku lepszemu i nic złego się nie przytrafi maluszkowi.Dalej nawilżeamy oczka lacrimalem i przemywamy świetlikiem i oby wyzdrowiałą zupełnie.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #36 dnia: 03.06.2013, 16:20:52 pm »
Oj jak miło czytać takie wieści. Teraz będzie już tylko lepiej :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #37 dnia: 03.06.2013, 17:02:22 pm »
Cudownie... jak dobrze, że są w Polsce specjaliści od gadów, którzy robią coś bezinteresownie, z serca tak jak Pani Wilk... Trzymam kciuki za maluszka  :-*
 

Dodano 04.06.2013, 10:58:16 am
Jak się ma dzisiaj Strzałeczka?
Pozdrawiam serdecznie.  :-*
« Ostatnia zmiana: 04.06.2013, 10:58:16 am wysłana przez Lulka »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #38 dnia: 04.06.2013, 13:50:57 pm »
Nicienie....to bardzo ich dużo musiała mieć, że takie spustoszenie poczyniły.

Dobrze, że gadzinka już do siebie dochodzi..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #39 dnia: 04.06.2013, 14:13:05 pm »
Dziś Strzałcia postawiła na dbanie o skorupkę i od rana wygrzewa się tylko w poblizu lampy śpiąc słodko.Raz sobie bliżej spocznie by za godzinę nieco się oddalić od ciepła.Ale cały czas znajduje sięw najcieplejszej strefie terra.Nie chowa siępo kątach.Przed momentem otworzyła oczki i widzę,że cośzielonego ma w pyszczku i mieli sobie więc szybko biegnę przed dom po żółtlicę,mlecz i kwiatki żeby nie jadała tego z rana.Wkładam jej a ona tylko popatrzyła i ustawiła się tyłem skorupki do światła i dalej się nagrzewa.Nawet nie psoci dziś tylko stawia na ciepło ale nie martwię się już tak bo coś małego w pyszczku miała więc pewnie nie ma na razie chęcia na jedzonko.O właśnie w tym momencie widzę ruch w trawie czyli się wierci i poprawia :D
Stan oczek na razie nie pogarsza się,prawe chyba nawet znów minimalnie lepsze od niedzieli a i lewe jak się dobrze rozbudzi to zaczyna nieco szerzej otwierać.Lekarz mówił,żeleczenie na pewno około miesiąca a tu dopiero minęło około 14 dni więc niech powoli a systematycznie idzie ku lepszemu.
Pozdrawiam i jutro napiszę.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #40 dnia: 04.06.2013, 15:10:13 pm »
Fajnie dostawać coraz lepsze wieści o Strzałce.  ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #41 dnia: 04.06.2013, 16:54:38 pm »
To super że już z Twoim Żółwikiem coraz lepiej :) Mój Pysiek też miał nicienie ale mam nadzieję że już z niego wyszły zbieram kupki na badania to się okaże :) oczka też ma troszkę białe dookoła ale otwiera je bez problemu to chyba nie mam o co się martwić?

Offline andzia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 6
  • Klementyna i Melania
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #42 dnia: 04.06.2013, 20:07:25 pm »
Cieszę się, że Strzałcia zdrowieje   :D
Pozdrawiam, Aneta i Gadzinki :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #43 dnia: 05.06.2013, 08:15:26 am »
Super wiesci!8ardzo mnie to cieszy,ze Strzalcia ma sie ku lepszemu.Trzymam za nia mocno kciuki!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw stepowy awitaminoza
« Odpowiedź #44 dnia: 05.06.2013, 09:59:25 am »
Z wielką przyjemnością czytam wieści na temat Strzałki. To ogromna radość słyszeć jak żółwikowi z dnia na dzień poprawia się stan zdrowia. Powolutku, małymi krokami niech się bieda kuruje... Zapewne robaki wywołały wielkie spustoszenie w jego maleńkim organizmie. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na infomacje.  :-*