Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 22:31:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jeszcze raz o aktywności  (Przeczytany 9707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #15 dnia: 28.05.2009, 16:49:09 pm »
by zimowac zółwinke to trzeba miec doswiadczenie i przygotowac sie do tego odpowiednio, poz atym czytałam zze nie ma potrzeby zimowania żółwia wiec ja nie planuje

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #16 dnia: 28.05.2009, 19:00:24 pm »
Cytuj
by zimowac zółwinke to trzeba miec doswiadczenie i przygotowac sie do tego odpowiednio

Zatem trzeba się zacząć przygotowywać. Doświadczenie samo się nie zdobywa. Musi być ten pierwszy krok, prawda?

Cytuj
czytałam zze nie ma potrzeby zimowania żółwia wiec ja nie planuje

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Jest wręcz przeciwnie. Zimowanie JEST obowiązkowe, a przyjmując pod opiekę żółwia trzeba się z tym liczyć. Ja też jeszcze nie zimowałam. W tym roku nie mogę zimować, ze względu na zdrowie żółwia. Ale jak tylko będzie zdrowy i gotowy, to z pewnością wyląduje w lodówce.

Zastanów się dobrze nad tym, na spokojnie. Tu chodzi o dobro żółwia.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #17 dnia: 28.05.2009, 19:05:32 pm »
Podpisuję się pod wypowiedzią Świetlika. Stepki wymagają zimowania, tak jak przebywania na słońcu.

Olika - sorki, nie obraź się, ale trzeba się było dobrze zastanowić nim go kupiłaś - skoro nie masz kasy/warunków na większe terra, wybieg balkonowy, ani nie chcesz żółwia zimować.
Trzeba było, skoro chciałaś żółwia kupić inny gat. - niezimujący, bądź niewymagający też wybiegu i mogący żyć w stosunkowo niewielkim akwa - jak na przykład coś z wodno-lądowych Odoratusów.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #18 dnia: 28.05.2009, 21:24:06 pm »
ankan- żółwia dostałam w prezencie bo zawsze takiego chciałam, bo pamiętam jak u wujka zółw chodzil po domu a na zime sam zasypiał pod kaloryferem i był jak członek rodziny, jak kot, czy pies.... dopiero jak otrzymałam zwierzaka i chciałam sie dowiedziec czegos więcej to trafiłam na te forum i mnie poraziło to wszystko co tu piszecie, ale chce mu stworzyć teraz dom, bo go uwielbiam a nie chce go torturować,
co do wiekości terra to mam większe niz czytałam na róznych stronach, jakie sa wymagane, 6 razy długosci zołwia i 4 razy szerokości, ktos to kiedyś wymyslił.... a terra nowe dostane, zrobi mi znajomy, ale dopeiro w lipcu,
teraz postaram się zrobic mu coś na balkonie...
a co do zimowania to tez gdzies przeczytałam, że nie trzeba zimować, ale jesli uważacie inaczej to poczytam o tym na forum, jak będzie bliżej zimy ;)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #19 dnia: 29.05.2009, 09:35:28 am »
Olika, żeby zazimować prawidłowo żółwia to musisz już teraz zacząć czytać o tym i poczynić przygotowania. Bo bliżej zimy, jak piszesz, to będzie za późno.
Prawidłowe przygotowanie teraz to: maks słońca, maks ruchu i maks ziela.

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #20 dnia: 30.05.2009, 00:21:40 am »
Masz mój art o zimowaniu, Beata też napisała na ten temat fajną prace. Nie możesz się przedewszystkim bać. To taka główna rada, bo strach potrafi wiele nerwów napędzić.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #21 dnia: 30.05.2009, 15:39:48 pm »
Olika - rozumiem. Miałaś inne wyobrażenie o hodowli żółwia z przeszłości, rzeczywistość okazała się natomiast inna. Dobrze, że starsz się mu zapewnić dobre warunki...Poczytaj na spokojnie - na pewno do zimowania też się przekonasz...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #22 dnia: 30.05.2009, 16:29:12 pm »
ciekawi mnie zatem jeszcze jedna sprawa o zimowaniu... moze przez ostatnie lata jak moje zwierze gdzies sobie tam zyło wcale nie było zimowane a nagle jak trafia w rece dobrego hodowcy to jest to obowiazek? a nie może byc tak, że żółw sam zdecyduje że pokłada się w sen zimowy? :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #23 dnia: 30.05.2009, 16:36:26 pm »
Zauważysz to jesienią....żółw stanie się bardziej ospały, mniej chętnie będzie jadł a dużo będzie chciał spać. Tylko jakbyś mu pozwoliła spać w temp. pokojowej to mógłby się nie obudzić - metabolizm organizmu będzie za szybki, zużyje zapasy i zwierzak umrze z wycieńczenia.

Natomiast jak poczekasz do jesieni i symptomów chęci zimowania u żółwia, który siedzi w terra ma 10 godz. palone lampy i temp. powyżej 20 stopni to moze być już za późno żeby go zazimować w ogóle. Bo do zimowania musisz go przygotować - nie podająć z miesiać wczesniej pokarmu, obniżając temp., kąpiąc go. Terro to nie natura. Jak zwierze żyje na wolności to ten cykl przebiega samoczynnie - spada temp., jedzenie jest coraz trudniej dostępne - żółwik robi się coraz mniej aktywny, aż wreszcie idzie spać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #24 dnia: 30.05.2009, 16:53:37 pm »
i już wszystko jasne... tak jakby :)
czytam, czytam i tam jest tyle informacji... na szczescie do jesieni jeszcze daleko....

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #25 dnia: 30.05.2009, 17:05:46 pm »
Dokładnie....masz sporo czasu, żeby poczytać i przygotować Kubicę...i siebie....:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #26 dnia: 30.05.2009, 21:19:54 pm »
Olika, ty sobie spokojnie czytaj, ale zawsze pamietaj, że ja dasz żólwiowi już teraz prawidłowe warunki to on sam zaskoczy szybciej od ciebie, że idzie jesień i trza iść spać. Bo to jest mądre zwierzę. A w mieszkaniu przy lampach to trudno tak samemu bez nerwów go zazimować.
No, ale tu to bedziesz mogła sobie gadać spokojnie  :)
Nulus o tych nerwach dobrze i prawdę mówi. A ja ci powiem, że ja już teraz się boję o moje następne zimowanie. Boje się i koniec. I żeby nie wiem co to ja się boję. Czas leci i to zaraz będzie. :o
Nie cierpię zim  >:(



Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #27 dnia: 21.06.2009, 10:59:21 am »
moja żółwica sie zachowuje jakby już dzis przygotowywała sie do zimowaia, piekne słońce, wyniesiona do terra na balkon, połaziła, powspinała się, była kapiel, potem pojadła, połaziła i jest godzina 11 a ona siup w róg i głowa nura do piachu.... ciekawe czy obudzi sie dzis czy dopeiro jutro?

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Jeszcze raz o aktywności
« Odpowiedź #28 dnia: 21.06.2009, 14:45:24 pm »
Pomimo, iż żółwie kochają słonko, to w upalne dni usuwają się one bardzo często w cień. Sama napisałaś, że sobie coś pojadła, trochę się powspinała, a więc apatyczna nie jest. Myślę, że jeszcze dzisiaj się nie raz pojawi...  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl