Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 09:20:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mała aktywność żółwia c.d.  (Przeczytany 14251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Mała aktywność żółwia c.d.
« dnia: 27.05.2010, 19:02:17 pm »
Witam Serdecznie.
Pisałem wcześniej na temat braku aktywności żółwia i braku apetytu. Żółw był dwukrotnie u weterynarza na odrobaczaniu.
Zabieg nie był przyjemny dla żółwia, ale pasożytów się pozbyłem. Zwierzę jednak jest mało aktywne. Na ogół śpi.
Samemu nie je. Gdy wracam z pracy budzę żółwia i kładę go przy jedzeniu i wtedy je czasami sam czasami z ręki, ale je codziennie.
Podaję mu cykorię bo tylko to chce jeść. Wiem, że to bardzo nie dobrze, ale na inne smakołyki nie ma ochoty nawet, gdy przystawiam mu je do pyska. Wiem także ,że muszę go zmusić głodówkami do innej diety. Mój problem polega na tym by żółwica była bardziej aktywna i sama chodziła do talerzyka z jedzeniem i jadła.
Mam żółwia o połowy marca 2010 i tylko były dwa dni, w których zwierzę na noc chodziło do kryjówki rano wychodziło i jadło roślinki. Proszę doradźcie coś? Żółwica lubi się zakopywać, siedzieć pod kamieniem i nie wchodzić do kryjówki.   

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #1 dnia: 28.05.2010, 06:40:01 am »
Ja już mówiłam, ze tak na wisonę nie powinno być, ale jeśli masz np.bardzo starą żółwicę albo terrarium źle oświetlone, czy jest jakiś stres, np.pies, kot obok zółwia, to ten żółw tak może robić.
Zapytaj też poprzedniego właściciela jak z nim było, bo jak tak samo, to ten typ tak ma :). Ale na pewno da się to zmienić.
I na koniec pytanie czy jak wychodzisz na spacer z żółwiem to czy też nic nie je, bo po godiznie chodzenia na łace to juz powinien.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #2 dnia: 28.05.2010, 07:40:37 am »
Hej,

jeśli jesteś pewien, że żółw jest raczej zdrowy to być może problem związany jest z obecnie panującą pogodą - w końcu "nastrój" żółwia jest od niej bardzo zależny. Bardzo duży wpływ ma bowiem ciśnienie powietrza...
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #3 dnia: 28.05.2010, 08:56:26 am »
to sie podlaczam bo moja Kubica od tygodni chyba dwoch slabo jada, raz na kilka dni, mimo ze do miski z jedzeniem podchodzi kilkakrotnie co rano :/ kupe robi tylko tego dnia co zje, czyli raz na kilka dni :/ a do tego ostatnio spac sie kladzie bardzo wczesnie, 12,13 a zwykle to bylo o 17,18. co sie dzieje z tymi naszymi zolwiami?

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #4 dnia: 28.05.2010, 18:38:35 pm »
ja nie mam pojęcia, moje balują od nocy do rana.... ale rzeczywiście coś jest nie tak
pozdrawiają hela i parys

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #5 dnia: 28.05.2010, 22:28:16 pm »
mój właśnie w tym niepogodnym okresie jest jakiś nadpobudliwy
Pozdrawiam Jakub

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #6 dnia: 29.05.2010, 09:00:32 am »
Żółw zdaniem weterynarza ma jakieś 15 lat i jest to samica. W domu nie mam psa ani kota. Gdy wychodzę do pracy żółw zostaje sam. Je tylko wtedy, gdy jestem w domu. Na łące faktycznie skubie roślinki i lubi się zakopywać. Pogoda jest słoneczna teraz to właściwie słoneczna i robi się coraz bardziej gorąco. Na zewnątrz jest jakieś 25 stopni lub więcej a latem w samym domu będzie 30 stopni. Może faktycznie ten typ tak ma i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #7 dnia: 29.05.2010, 11:52:03 am »
a zaszalałysmy dzis i Kubica wyszła na wybieg balkonowy jeszcze nie skonczony i chodzi w kółko jak oszalała :) miło widziec taka aktywnosc :) nowe miejsce to i ciekawosc wieksza
http://img215.imageshack.us/img215/8559/zdjcie250.jpg

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #8 dnia: 29.05.2010, 20:35:07 pm »
Witia, ale Jasiek mieszka w Hiszpanii, a nie u nas gdzie leje.

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #9 dnia: 29.05.2010, 22:11:58 pm »
olika wiesz ja bym ci radziła podlać lub spryskać trochę tą ziemię z wybiegu bo to właśnie  z powodu małej wilgotności twój żółwik może mieć początki krzywicy

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #10 dnia: 30.05.2010, 09:20:10 am »
olika wiesz ja bym ci radziła podlać lub spryskać trochę tą ziemię z wybiegu bo to właśnie  z powodu małej wilgotności twój żółwik może mieć początki krzywicy

spryskuje systematycznie
 

Dodano 30.05.2010, 14:11:58 pm
Kubica drugi dzien poszla na balkon do swojego wybiegu i co zauwazyłam?
W terro w domu jest jakas osowiala, na balkonie chodzi w kółko przez pare godzin, wraca do domu i juz sie nie rusza :/
Nie wiem, co jest? .....
« Ostatnia zmiana: 30.05.2010, 14:11:58 pm wysłana przez olika »

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #11 dnia: 30.05.2010, 20:26:03 pm »
Dobrze jest.

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #12 dnia: 31.05.2010, 19:31:35 pm »
Mój żółw tak samo się zachowuje. Na łące zjada roślinki spaceruje, próbuje się zakopać. A w terrarium jest mało aktywny, zakopuje się, mało je albo wcale nie smakuje mu ani koniczyna ani babka.
 

Dodano 31.05.2010, 19:33:53 pm
A pogoda jest już od 3 tygodni słoneczna i temperatura coraz wyższa dziś na przykład było 32 stopnie a w samym domu 25 i żółwik mało aktywny i jeść nie bardzo chce.
« Ostatnia zmiana: 31.05.2010, 19:33:53 pm wysłana przez jasiek2583 »

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #13 dnia: 31.05.2010, 22:54:57 pm »
Jasiek, waż go co 10 dni i zobacz, czy chudnie. Sprawdzaj kupy i siki czy są.
Jak jest tak gorąco to niektóre osobniki stepowe ledwo zyją. Ale z rana powinien być żywszy, a nie jest. Mam za mało wodomości żeby dalej cos powiedzieć.

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #14 dnia: 01.06.2010, 22:02:12 pm »
Gdy byłem po raz pierwszy u weterynarza żółw ważył 400 (ileś gramów). Przy drugiej wizycie ważył więcej z tego co powiedział weterynarz. Wczoraj to zjadł tylko trochę cykorii. Dzisiaj nie zjadł nic pewnie wcale nie wychodził z kryjówki. Jak wróciłem z pracy wyciągnąłem go z kryjówki i dałem do jedzenia, ale się obraził i poszedł spać do domku. Dziwne, że tam wszedł bo nie bardzo chodził do kryjówki. Weterynarz powiedział mi abym obniżył temperaturę pod promiennikiem ciepła by żółw był bardziej ruchliwy.
Pod promiennikiem ciepła mam 32-34 stopnie, jeśli mam obniżyć to nie włączam  w ogóle. W samym domu w ciągu dnia jest 25-26 stopni a latem będzie więcej. A żółwik mało aktywny. Chodź w poprzednim tygodniu jadł codziennie po 4-5 listków cykorii. Niestety tylko jak przychodziłem z pracy, gdy musiałem go obudzić i dać do jedzenie często z ręki. Samemu nie wychodził by jeść.