Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 03.06.2024, 21:40:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 100 pytań o...  (Przeczytany 24338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pereleczka0605

  • Gość
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #135 dnia: 03.09.2013, 08:46:48 am »
Najlepiej oczywiście byłoby odkupić żółwia i po sprawie ale jak już ma być to zwierzątko to lepsza świnka niż maleńki chomik. A przed nadgorliwymi dziećmi świnka się wybroni, one w razie złości potrafią przeraźliwie piszczeć więc odstraszy to maluchy przed nadmiernym bawieniem zwierzaka. Poza tym nie zapominajmy, że w przedszkolu dzieci nie są same a z Panią. Mają program do realizacji więc ten świniak nie będzie noszony całe dnie tylko bardziej oglądany w tym akwarium. A rozmiary Anita podała, że są spore więc świnka nawet się  wybiega w nim.Oczywiście należy jejsprawić domek w którym będzie spała. Sądzę,że ta świnka może przejść bo Anita jak przepchnie ten pomysł to też sporo zainwestuje w zapewnienie jej warunków- sama peruwianka koszt ok.40-60zł w zależności od miasta, domek z 40-50zł plus karma, kolby owocowe, warzywne, trocinki itp. akcesoria wyjdzie z 150-180zł. Oczywiście akcesoria dodatkowe jak domek czy jakieś zabawki bo dla świnek coś tam można zakupić można kupować systematycznie co miesiąc coś oby tylko świniak zawitał do przedszkola zamiast żółwia.
 

Dodano 03.09.2013, 08:51:43 am
A i jeszcze jedno, dzieci na pewno pamiętają, że żółw był w przedszkolu więc jeśli u Anity by został to może jak mu już wszystko u siebie zorganizuje zaprosić dzieci aby go odwiedziły i pokazać, że w przedszkolu miał złe warunki jednak mimo opieki.
« Ostatnia zmiana: 03.09.2013, 08:51:43 am wysłana przez pereleczka0605 »

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #136 dnia: 03.09.2013, 09:52:37 am »
ja uważam, że pomysł ze świnką, czy chomikiem nie do końca jest trafiony, bo w grupie moga się trafić alergicy. Dziś to bardzo powszechna choroba niestety. Dziecko nie musi dotykac takiego zwierzaka żeby odczuć alergię. Niestety świnki morskie są jednymi z tych zwierzaków, które najczęsciej powodują reakcje ucuzleniowe, więc jetem na NIE dla futrzaków w przedszkolu. Anita nie proponuj nawet takiego zwierzaka w "zamian" bo z tego może być jeszcze więcej problemów, gdy dzieciaki zaczną odczuwać reakcje alergiczne.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #137 dnia: 03.09.2013, 10:02:29 am »
Najlepiej zatem zostawić sprawę losowi i się zdystansować od problemu!

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #138 dnia: 03.09.2013, 10:20:40 am »
ja uważam, że pomysł ze świnką, czy chomikiem nie do końca jest trafiony, bo w grupie moga się trafić alergicy. Dziś to bardzo powszechna choroba niestety. Dziecko nie musi dotykac takiego zwierzaka żeby odczuć alergię. Niestety świnki morskie są jednymi z tych zwierzaków, które najczęsciej powodują reakcje ucuzleniowe, więc jetem na NIE dla futrzaków w przedszkolu. Anita nie proponuj nawet takiego zwierzaka w "zamian" bo z tego może być jeszcze więcej problemów, gdy dzieciaki zaczną odczuwać reakcje alergiczne.

Ok.A jaka jest w związku z tym Twoja propozycja? ???

Najlepiej zatem zostawić sprawę losowi i się zdystansować od problemu!

Mam nadzieję, że to tylko ironia lub żart? :-\

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #139 dnia: 03.09.2013, 10:56:06 am »
Proponuje porozmawiać z Dyrekcją przedszkola w tym temacie, jeśli zapadnie  decyzja, że żółwia trzeba zwrócic, bo jest własnością przedszkola ( nikt tego nie neguje) to niestety nalezy to zrobić, jednoześnie informując personel, który żółwiem zajmować się bedzie o podstawowym zakresie czynności które muszą być wykonane, czyli prawidłowe żywienie, oświetlenie i "mieszkanie". Nie można też bez zgody rodziców kupowac zwierząt futerkowych, bo alergicy mogą trafić się zawsze - niew tej grupie to w roczniku za rok.

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #140 dnia: 03.09.2013, 12:13:02 pm »
No więc jestem po rozmowie z panią. Czesia wrócić musi :( Futerkowe odpada, właśnie ze względu na alergię ;)

Wydaje mi się, że nie będzie tak źle. Do czwartku Czesia jest u nas, dzisiaj znów wróciła na balkon, więc łapie jeszcze pewnie ostatnie już w tym roku promienie słońca... Pani chciałaby Czesię od razu, ale uparłam się, że najpierw trzeba "wyszykować" terrarium. Umówiłam się na czwartek, wymienimy trociny na ziemię, będzie basenik i kryjówka. Oddaję wszystko co mam dla niej więc nie będa marudzić, że coś trzeba dokupić, ale myślę że z tym też problemu nie będzie. Mówiłam, że musi być uvb, pani powiedziała, że kupi świetlówkę. Pytałam się o zimowanie. Mówi że wcześniej Czesia sypiała pod kaloryferem  :-X mówiłam, że to niedopuszczalne. Będę działać w tym temacie. Wie o diecie, baseniku z wodą, lampach. Pytałam sie ile ma lat, dokładnie nie wie, dostała ją jak miała już kilka i kilka lat jest u niej. Myślę że ok 10 ma ;)
Powiedzcie mi jeszcze ile kosztuje taki włącznik czasowy, żeby można było ustawić godziny świecenie... sama jej dokupię jeśli będzie trzeba...

Daję zdjęcie tego akwarium... to na środku to drewniany żółw, jest 2 razy większy od Czesi, można porównać wielkość. No małe nie jest... aha i stoi ono na korytarzu, nie w sali, także dzieci w ogóle nie będą brać Czesi na ręce...


Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #141 dnia: 03.09.2013, 12:17:57 pm »
Taki włącznik jest tani, ja z tego co pamiętam to 2 szt. kupiłam za 15zł w IKEA

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #142 dnia: 03.09.2013, 12:18:28 pm »
Najtańszy czasowy włącznik-wyłącznik to koszt ok. 8-10 zł.

Szkoda, że Ci się nie udało gadziny zatrzymać, ale dobrze, że choć w przedszkolu chcą współpracować i coś w warunkach gadziny poprawić.
Żeby Czasię w tym roku zimować to trzeba zrobić jej badania krwi - bo latach złej diety i warunków to może mieć w nienajlepszym stanie nerki i wątrobę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #143 dnia: 03.09.2013, 12:26:25 pm »
W tym roku dam im spokój z zimowaniem... niech najpierw wezmą się za opiekę ogólną. Tak sobie myślę, że będe ich mieć na oku jeszcze jakiś czas, moja Korni jeszcze 2 lata lae za rok dołączy młodsza, więc najbliższe 4 lata będą się musieli ze mną męczyć ;)

Pani generalnie widzę, że wszystkiego łaknie, sama wypytuje. Myślę, że tez się przejęła losem Czesi, wcześniej nieświadoma po prostu... Tak jej mówili to tak robiła... A najlepsze jest to, że mówi, że jej koleżanka ma żółwia i trzyma go w misce cały czas... to dopiero czad... Z dwojga złego już wolę Czesię w przedszkolu zostawić i uczyć ich wszystkiego, co wiem od was :)

Właśnie przesłałam Pani zdjęcie wybiegu na balkonie, odpisała "jesteście niesamowici"... może się coś ruszy ;)

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #144 dnia: 03.09.2013, 13:57:25 pm »
nawet te akwarium można fajnie urządzić. Myślę, że nie będzie tak źle, a dzieciaki mogą zbierać na spacerach jedzonko, a część suszyć Czesi na zimę :)

Offline Tomasz!

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 3
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #145 dnia: 03.09.2013, 14:35:28 pm »
Trzymam kciuki! :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #146 dnia: 04.09.2013, 18:25:25 pm »
Ja również! :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #147 dnia: 04.09.2013, 19:42:50 pm »
Powodzenia.. :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #148 dnia: 05.09.2013, 19:39:29 pm »
Jestem super mile zaskoczona. Pani się zaangażowała, wciągnęła jeszcze drugą panią, także jest ok. Dzisiaj Czesia się przeprowadziła, jutro postaram się zrobić zdjęcie to wam pokarzę nowe lokum. Pani planują zmiany, chcą kupić porządny basenik, poszukały kogoś kto będzie dawał ziemię z ogródka, będą zrywać zieleninkę z terenu przedszkola, więc będzie bez zanieczyszczeń i bez psich kupek ;) Codziennie będą zraszać ziemię... Myślę, że nie będzie źle ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #149 dnia: 06.09.2013, 09:18:31 am »
Czyli na razie wieści dobre..:) Mam nadzieję, że Panniom zapału starczy i będą teraz lepiej dbać o gadzinkę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ