Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 00:05:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw na przechowanie - może tymczasowo żyć na podłodze? [wydzielony]  (Przeczytany 4202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zuza

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
MAM BARDZO WAZNE PYTANIE I PROSZE O ODPOWIEDZ!! wzięłam żołwia ze szkoły na okers świąt to chyba żółw stepowy, miezka w kartonie i chodzi po podłodze, czy przez ten okres czasu morze tak zyć?? aa i co moze jeść??

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
A czy człowiek może żyć w zadymieniu przez jakiś czas? No pewnie, że może, ale nawet krótki okres odbije się na zdrowiu każdego stworzenia, tak więc i dla tego żółwia nie będzie to najlepsze.

Skoro wiedziałaś, że weźmiesz tego żółwia było załatwić, aby można zabrać i na ten czas terrarium, wraz z oświetleniem jeśli było.

Trudno teraz żebyś specjalnie dla tego żółwia, który wróci do szkoły kupować cały sprzęt. Będzie pewnie musiał mieszkać w tym kartonie.

Przynajmniej staraj się go karmić tym czym trzeba.

Poczytaj to
http://forum.zolw.info/index.php/topic,115.0.html           <- bardzo ważne bo to zimą
http://forum.zolw.info/index.php/topic,29.0.html
« Ostatnia zmiana: 21.12.2007, 19:27:31 pm wysłana przez Bartek »

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Witaj!
Nie, nie może tak żyć. przede wszystkim nie może chodzić po podłodze. Rozumiem, że to szkolny żółw więc nie masz dla niego terra. Pamiętaj aby karton nie stał na ziemi i żeby żółwika od góry ocieplać lampką. Do jedzenia kup mu suszki. Wszystko co tyczy się żółwi znajdziesz w artylułach. Poczytaj o jedzeniu i o tym jak się nim opiekować.
TUPTUŚ

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Hej Zuza, ciekawa jestem co z żółwiem, przyznam że słysząc hasło "żółw szkolny" przechodza mnie dreszcze bo jak do tej pory takie żółwiki kojarza mi sie z dramatycznymi zaniedbaniami i torturowaniem przez uczniow :(

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
no na pewno nie raz ten żółw ganiał po klasie, ale mogę się mylić. Może sie czegoś jeszcze dowiemy.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Witaj.  :)

Mnie też przechodza dreszcze jak słysze że żółw jest klasowy. No ale cóż, ważne że piszesz do nas, chcesz pomóc, interesuje Cię kwestia prawidłowej opieki i żywienia. Skoro masz żółwia tylko na tak krótko trudno byś inwestowała w terrarium i wyposażenie dla niego. Najważniejsze to zapewnij mu ciepło (skoro nie jest zimowany) dogrzewając lampą z żarówką typu lustrzanka. Możesz wykorzystać karton, jego dno wysyp kore ogrodniczą, daj żółwiowo możliwość kąpieli, podłoże zraszaj często aby parowało i zapewniało odpwowiednią wilgotność.
Co do karmienia to najłatwiej i najlepiej będzie jak zaopatrzysz się w sklepie zoologicznym w suszone zioła np. Zuzala  podasz je żółwiowi tak ja są albo namoczone. To takie rady "na szybko" bo w tak krótkim czasie wiele się ie da zrobić.
Jeśli jednak widzisz że żółw ma niewłaściwe warunki w szkole - czytaj ciasne akwarrium z piachem, prażenie non stop, zero wody i cienia, karmiony sałatą i obierkami - odeślij osobę która się zajmuje żółwiem do właściwych informacji. W razie dalszych wątpliwości nie wahaj się pytać, bo w sumie nie wiem czy napisałam wszystko co trzeba i czy to co napisałam jest jasne.

Nie masz wpływu na to jak żółw był traktowany i że jest "klasowy", skazany na pastwę losu, ale możesz zrobić coś w tym kierunku aby to zmienić. Kto wie może nawet udałoby Ci się przekonać nauczyciela, opiekuna czy kogoś tam że w szkole żółwiowi nie da się zapewnić właściwych warunków i zgodziliby się oddac go Tobie jeśli czujesz się na siłach by temu sprostać. Ja uważam tylko tyle że kazdy żółw zasługuje na odpowiedzialnego, dobrego opiekuna i niestety w szkole czarno to widzę...  :(
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU