Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 10:59:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwia kupić od hodowcy czy w sklepie? Na co zwrócić uwagę? Kontrowersje dot. weterynarzy  (Przeczytany 13949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
A ja proszę o nie zakańczanie tematu do momentu ostatecznego wyjaśnienia.

A Ciebie fillip-86 po raz kolejny proszę o konkrety.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Drogi Filipie. Nie rozumiem czasami o co wlasciwie ci chodzi , kiedys ci napisalam ze masz duza wiedze itp, to odpisales ze do expertow ci duzo brakuje i takie tam , atakujesz wszystkich do okola jakiej to wiedzy nie posiadasz i jakim to profesjonalnym jezykiem dysponujesz.Dla mnie to troche za duzy lansik z twojej strony, sama sie wkurzam na pewne wypowiedzi ale zaraz sobie mysle ze kazdy ma prawo sie nauczyc, ty tez gdzies tej praktycznej wiedzy nabywales.Mowisz o hodowcach ale nie podajesz numerow telefonicznych ,nazwisk , adresow?! Czepiasz sie szczegulow za kazdym krokiem , obrzucasz ludzi blotem jak by byli jakimis twoimi krewnymi, a to rozni ludzie ,rozne domy, rozne poglady.Latwo jest siedziec za swoim malym komputerkiem i prawic ludziom moraly. Nie widzialam na forum twoich fotek , ani ciebie ,ani zolwikow. Jesli chodzi o mnie to daruj sobie ta wylansowana gatke i zaczni traktowac ludzi jak rownych sobie , nie jestes leprzy od nikogo bo masz moze dwa czy cztery stepy wiecej w domu i wyjezdzasz czasami za granice na targi , sory ale nie zuca mnie to na kolana, jesli masz zolwie na sprzedaz wystaw propa na forum jesli nie to nie pouczaj ludzi gdzie maja je kupic a gdzie nie.Sorki ale mysle ze masz wrazenie ze jestes jedynym wyuczonym hodowca na tym forum, uwiez mi ze moge cie zaskoczyc i bez tej twojej sztywnej gatki.Jesli czegos nie wiem to pytam ,proste.Nie mosisz jechac z ludzmi jak na swiniach zeby im cos wytlumaczyc.Nie znam zadnych z tych weterynarzy wiec nie moge sie wypowiedziec ,ale przyznam racje dziewczyna ze wytykanie bledow i znieslawianie dobrego imienia jedna pomylka, ktora nie dotyczyla twojego zolwika to troche nie ferrrrr. Zastanow sie nad tym o ty nasz ZOLWIOWY GURU!!!

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Ja też kompletnie cie nie rozumiem filippie.
A co to Pani Doktor Maluta to nie człowiek ,że nie może popełnić żadnych błędów??
Raz jej nie wyszła korekta listwy i od razu ,że Pani doktor jest zła i nie ma po co do niej chodzić.
Byłem u Pani doktor parę razy i za każdym razem robiła na mnie dobre wrażenie. 

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Fajnie byłoby nazywac sie Filip ;)
Miło mi Mariusz jestem, ale to wstepem.
Z filipp to "długa historia" :D a _86 bo poprostu taka jest końcówka daty mojego urodzenia...Nic szczególnego

Dobra co do tej przykrej sprawy wywołanej moimi "oszczerstwami" w kierunku Pani Maluty to nie tak sprawa miała wyglądać. To co napisałem to moje zdanie dot. bezpośrednio złej korekty listwy rogowej. To że słyszałem od "kogoś" inne "złe" opiniej to tylko słyszałem, choc nie mam podstaw do Tego aby tej osobie nie wierzyć.
Nie piszę o tym z taką pewnością jak o tej listwie rogowej, bo ja z tym wetem osobistego kontaktu nie miałem, dlatego starałem się to przekazać w formie "....". Jak to kotoś odebrał to prywatna sprawa. Ja na tym te wyjaśnienia kończę, bo więcej nie mam nic do napisania w tej sprawie.

Dalej starając się odpowiedzieć na wcześniejsze pytania to tak:
malwa to nie taki problem dowiedzieć się kto w Polsce mnoży żółwie i je sprzedaje, wystarczy korzystać np. z innego forum, a adresów nie podaję bo ich nie znam, jakbym chciał kupic maluszka to się ugaduje przez PW/ kom/skypa/gg i dopiero znam adres ;)
Na giełdach zagranicznym byłem....i tu uwaga 1,  i czy ja wiem żeby to takie istotne było? Jeszcze staram się momóc w orientacji cen w niektórych gatunkach, ale ok.

Mam teraz 4 stepowe (2,2) jeden samiec napewno na wiosnę do sprzedania, bo za mało samic mam przy takiej konfiguracji. Miałem "trochę" sztuk więcej ale się rozeszły do ludzi, głównie z powodów takich że misz-masz w hodowli mnie nie interesuje.

Zdjęć nie umieszczałem tutaj bo wyszedłem z założenia że nie warto. Ja mam jednakowy nick na mozliwie wzystkich forach "żółwiarskich", wystarczy sprawdzić choćby na tcp, bo tam najczęściej piszę. Są fotki, historia moich wypowiedzi (i nie wszystkie są mądre i sympatyczne) i inne dostępne opcje.

Nie tylko siedzę za komputerkiem i piszę na forum, bo sporo "spraw" omawia się poza forum, prywatnie.

Nie jestm jedynym "wyuczonym" hodowca na forum...

...a ŻÓŁWIARSKI GURU to jest zabawne ;D choc wcale prawdą nie jest.

Hmy...a jakby kto chciał się ze mna spotkać i pogadac osobiście to najprawdopodobniej (bo mam trochę namieszaną sytuację i nie wiem czy dam rade przyjechać) będzie to mozliwe 6 grudnia w Poznaniu na giełdzie lub też po niej na spotkaniu założycielskim stowarzyszenia w Starym ZOO.

Zdrowia życzę ;)
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Hejka. Wiec sam widzisz ze hodujez je bardziej dla interesu , nie z milosci (nie wykluczam fascynacji), wydaje mi sie ze to to ,co stoi na przeszkodzie w dobrej komunikacji z toba.(mam na mysli zrozumienia).Co masz na mysli ze nie warto umieszczac tu fotek?

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Filipp_86 Sympatycznie czyta się to co piszesz kiedy „ocieplasz” swój wizerunek :) ale w tej chwili jest to dla mnie najmniej istotne.

Co do rozpatrywania oszczerstw pod katem „prywatnej sprawy” czy interpretacji odbiorcy to się niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.

Poddałeś w wątpliwość dobre imię weterynarz (jak przyznałeś, nie mając żadnych argumentów poza „bo słyszałem”) i deprecjonowałeś i ośmieszałeś ludzi którzy chcą u niej leczyć swoje żółwiki, równocześnie zachwalając innego weterynarza, którego akurat Ty polecasz. Nie mi oceniać czy jest to etyczne choć mam w tej kwestii swoje zdanie :) jednak ponieważ podjąłeś decyzję ażeby przekazać to czytelnikom tego forum, więc sprawa niejako stała się publiczna, nie prywatna. A tego jak usiłujesz sprawę bagatelizować to ja osobiście nie kupuję – co jest, oczywiście moją „sprawą prywatną” :)

Pozdrawiam :)

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Ja zdecydowałem się na stepowe bo wg mnie jest to bardzo ciekawy i wymagający gatunek, owiany ogromem mitów. Skoro chcę żeby miały u mnie jak najlepiej to nie wykluczam np. rozmnożenia ich (nierozłaczy element cyklu rocznego). Jak znajda sie odpowie osoby to czemu mialbym młodych nie sprzedawac? Nie ukrywam ze wielkim wyzwaniem byloby dla mnie przezimowanie takich kilkumiesiecznych maluchow.

Nie warto bo juz umiescilem je na 2 czy 3 forach i każdy może sobie je zobaczyć, bo nie wierzę że ograniczacie się tylko do zolwie.info, a jak tak to jest to prywatna sprawa każdego z Was.

"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
ja nie muszę nic ocieplać, kto mnie zna osobiście wie jaki jestem.




I proszę Inez nie pisz Filipp_86 czy filipp-86 (na forum jestem filipp_86), bo nie wiem czy piszesz do mnie czy do wyimaginowanej osoby. Jakbym chciał miec nick taki jak jedna z wersji którą Ty podajesz to bym tak zrobił, a jednak nie zrobiłem.
Pisz poprostu po imieniu albo właściwie używaj nicku.
Dziekuję bardzo :)
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Wiesz co Ci powiem Filipp (Mariusz) - nie wiem jak wolisz... ja wolę to drugie  :)

Odnośnie Twoich uwag na temat Pani Maluty - nie wiem, może to moje osobiste wrażenie ale miały dla mnie wydźwięk bardzo negatywny. Mam na myśli głównie to zdanie z "krową". Jeśli uważasz że jej usługi są drogie to można było to napisać inaczej. Poza tym co tak naprawdę znaczy "drogo" - dla mnie znaczy niczym nieuzasadniony nadmiar wynagrodzenia w stosunku do jakości i kosztowności danego towaru/usługi. Dla mnie wetrynarz, który nie pomoże (bo sie nie zna) lub zaszkodzi żółwiowi jest drogi choćby za swoją usługę wziął 5 zł, bo jego usługa ekonomicznie rzecz biorąc była nic nie warta.
Co do listwy rogowej to powiem Ci, że aby ocenić czy została dobrze skorygowana trzeba byłoby porównać 2 szczegółowe fotki sprzed i po zabiegu i mieć pojęcie na temat tego w jakim stanie była żuchwa. Listwa żółwiom przyrasta bardzo różnie. Widywałam żółwie z typowym "haczykiem" z porzodu, żółwie u których przyrost jest niesymetryczny, a nawet takie gdzie przyrasta nie haczyk a boki tejże listwy. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju komplikacje przy rozmiękczeniu żuchwy, co u żółwi jest nierzadkim przypadkiem. Również przy dużych deformacjach ciężko uzyskać dobry profil po jednym zabiegu... Jednym słowem temat jest moim zdaniem dużo bardziej złożony niż się to może na pierwszy rzut oka wydawać...

Też nie rozumiem uwagi że "fotek tu umieszczać nie warto". Nie wiem jak mam to odbierać jako administartor i twórca tego serwisu, chyba powinnam czuć się urażona. Masz prawo do własnego zdania, ale warto byłoby napisać dlaczego tak uważasz, czy przeszkadza Ci np. brak wewnętrzego uploadu u nas, a może jeszcze coś. Może masz jakieś uwagi, które pomogłyby mi w miarę możności ulepszyć te forum, jeśli tak to podziel sie nimi.

Wiesz w ogóle mam czasem wrażenie takiej dziwnej "tęskonoty" za tym co jest w Twoim mniemaniu w innych serwisach a czego tu nie ma - "bo tam są hodowcy co rozmnazaja", "bo tam mam fotki i tam sie najczesciej udzielam", "bo tam jest lepiej, więcej i w ogóle..."... Od razu mówię że to nie są Twoje cytaty ale moje subiektywne wrażenia z Twoich wypowiedzi. Dajesz do zrozumienia że generalnie jesteś "tam" a tu jakby przypadkiem, mimochodem...
Jeżeli wolisz "terrarystykę" (nota bene dla mnie to słowo nie odnosi się do żółwi bo nie są to zwierzęta terraryjne), giełdy, regularne zarobkowe rozmnażanie, handel i kolekcjonowanie różnorodnych gatunków... to przecież masz do tego prawo, nikt Ci nie zabrania ani Cię do tego nie zniechęca. Każdy ma przecież swój rozum i swoje poglądy, uczestniczy w tym w czym chce uczestniczyć i tyle.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Teraz przeczytałam resztę, wiesz co... chyba chcesz mnie zdenerwować... mam na myśli "zolwie.info" - jak to nie jest ignorancja to co to jest???  >:(
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
I proszę Inez nie pisz Filipp_86 czy filipp-86 (na forum jestem filipp_86), bo nie wiem czy piszesz do mnie czy do wyimaginowanej osoby. Jakbym chciał miec nick taki jak jedna z wersji którą Ty podajesz to bym tak zrobił, a jednak nie zrobiłem.
Pisz poprostu po imieniu albo właściwie używaj nicku.
Dziekuję bardzo :)

Jeli prosisz o coś innych, do czego oczywiście masz prawo, to może zacznij od siebie.
Zobacz proszę, tak na spokojnie jaki JA mam nick ... :) hi, hi ....
Bo skoro Ty źle się czujesz jeżeli przekręcam (za co Cię serdecznie przepraszam i dodaję że niechcący :) Twój nick, i masz prawo czuć się Tym urażony bo widac zwracasz na to uwagę i uważasz za istnotne. Dlatego wnioskuję że kiedy prosisz mnie o poprawę (co obiecuję) równocześnie przekręcając mój nick - to świadomie mnie obrażasz (choć ja akurat biorę poprawkę że komuś może się, ze tak powiem omsknąć paluszek i nie czuję się takim drobiazgiem urażona)

- to w ramach dygresji i przerywnika oczywiście, bo zupełnie nijak się ma do tematu ani dotychczasowej dyskusji.


Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: 20.11.2008, 11:34:12 am wysłana przez Ines »

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
nie chwale tego ani innego forum. Poprostu napisalem gdzie mam zdjęcia i tyle, jak ktos nie chce niech nie oglada, co mnie to obchodzi.

pozdrawiam.

a nazwa forum lekko mi sie slizgnela, za co przepraszam bo zazwyczaj staram sie poprawnie pisac takie nazwy.

A Inez napisałem przez "z" zeby uwypuklic to posiadczowi tego nicka jak mnie musialo razic przekrecanie mojego.
Tylko i wyłącznie dlatego.
« Ostatnia zmiana: 20.11.2008, 11:45:20 am wysłana przez filipp_86 »
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Wiesz filipp_86 a ja również często odnoszę wrażenie, że deprecjonujesz to forum poprzez wyśmiewanie się  z jego użytkowników, jak ktoś wcześniej już wspomniał, po których „jeździsz jak po świniach” – ja niekiedy podobnie odbieram Twoje wypowiedzi niestety :(

Jednak w przypadku ataku na powszechnie szanowaną weterynarz posunąłeś się zdecydowanie za daleko.

jak ktos nie chce niech nie oglada, co mnie to obchodzi.

Tak przy okazji i z ciekawości, oczywiście nie musisz mi odpowiadać na to pytanie - ile Ty masz lat?

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
jasne ze nie odpowiem bo juz wspominalem o tym. Widac tak to jest jak pisze sie tylko po to zeby nabic licznik gwiazdek, a nie po to by zrozumiec calosc watku.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Podoba mi sie to, z ile ty masz lat? Kurcze mosisz slyszec to dosc czesto w swoim zyciu....Co do twojego problemu z jestem Mariusz , Jestem na tym forum pare miesiecy a ty dopiero teraz sie w pelni przedstawiles , szczeze nastepna zecz tylko poto zeby moc komus dokuczyc czy uprzykszyc zycie . I jeszcze jedno TAK OGRANICZAM SIE TYLKO DO TEGO POLSKIEGO FORUM BO JE WYBRALAM I TO MI SIE WLASNIE PODOBA  nie mam ochoty szukac twoich fotek ani o nie prosic jesli nie chcesz ich pokazac to twoja sprawa nie nasza,. Ja zawsze czuje sie dumna mogac pochwalic sie tym co bardzo kocham i co kosztuje mnie duzo pracy , cierpliwosci ,wysilku i kasy.Jesli walimy juz tak oficjalnie to MALWINA jestem.A z tymi gwiazdkami to sobie daruj ta cala glupia gatke. Ty chcesz byc hodowca jak ty nawet dobrych manier nie posiadasz?!!!Jak ktos mogl by cos od takiego ignoranta kupic?!!!Jak chcesz sobie cos szkolic czy trenowac kup sobie psa!!!