Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 23.09.2017, 11:05:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zimowanie / Odp: Pierwsze zimowanie żółwia greckiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia Wczoraj o 21:44:29 »
Właśnie przed tymi badaniami on nie jadł 4 dni bo było 10 stopni i nie chciał jeść.
Jutro będzie miał zbadaną kupę.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez magdag dnia Wczoraj o 21:36:44 »
Przed kolejnym badaniem możesz go dwa dni przegłodzić, czasem AST wychodzi wyższy jak żółw dużo zje. Dopóki jego sytuacja nie jest pewna to ja bym go już nie wynosiła z 35 do 15 stpopni znowu.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia Wczoraj o 21:27:53 »
Ciężko jest z tą pogodą.Narazie Kenet jest w terrarium I wygrzewa się w 35 stopniach.
Nie wiem czy trzeba dawać go jeszcze na wybieg w cieplejsze dni czy trzymać w terrarium do rozpoczęcia zimowania.O ile uda się go,,postawićna nogi”.
Ast i Alt chyba nie jest drastycznie podwyższone bo może się w miesięc wykurować i dopiero po powtórzonych badaniach krwi( jeśli będą pozytywne) rozpocząć głodówkę czyli gdzieś pod koniec października.

Tak będę go kąpał codziennie narazie w zwykłej wodzie ale później dojdzie sodiazot.

4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez magdag dnia Wczoraj o 20:59:13 »
20 stopni to nie upał poza tym żółw czuje , że to już nie jest lato, wysokość słońca, ciśnienie, smak roślin- to wszystko się zmienia a żółw to wyczuwa i instynkt mu mówi, że idzie zima. Kąp go dużo. AST i ALT dużo ponad normę?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 21.09.2017, 21:20:08 pm »
Nie chce mu drastycznie zmieniać temperatury jak z 6 stopni da go do 36 to dozna szoku termicznego.
Niesprzyjajaca jest pogoda bo niedlugo bedzie 20 stopni i jak tu przygotowac gada do snu?

Teraz znaleźć źródło zlych wynikow np pasożyty i go z tego wyciągnąć .Dopiero pozniej myslec o hibernacji.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamil56 dnia 21.09.2017, 18:53:41 pm »
Czemu ma zapaloną tylko uv-kę?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 21.09.2017, 18:32:25 pm »
Niestety nie  mam dobrych wiadomości .Badania krwi nie wyszły pozytywnie przez co zimowanie jest zagrożone.
Żółw jest  teraz w terrarium i ma włączoną tylko UV .Jest jeszcze nadzieja na to ,że wyzdrowieje i hibernacja nie będzie stanowiła zagrożenia ..Będe robił mu kąpiele w sodiazocie.

Niedługo będzie miał badany kał.

8
Rozmowy na każdy temat i powitania / Odp: Dzień Dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 18.09.2017, 21:16:39 pm »
Wstaw fotki i opowiedz trochę o warunkach w jakich mieszka :)
9
Rozmowy na każdy temat i powitania / Dzień Dobry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ceratogyrus dnia 18.09.2017, 13:43:03 pm »
Witam!Tu jestem nowym ale i od dwóch lat szczęśliwym posiadaczem żółwia jaszczurowatego.Nie wiem czy wielu tu takich,kogoś tam widziałem - był założony wątek na forum.Przy czasie postaram się o jakieś fotosy mojego jaszczura i Wam go przedstawię.
10
Zimowanie / Odp: Vet mówi "nie ma potrzeby zimować" - komu wierzyć? :-)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olika dnia 18.09.2017, 08:52:11 am »
wg mnie sama uznasz ze jest konieczne gdyz żółw przestanie jesc, stanie sie apatyczny, bedzie chciał iśc spać, tak jest z moim żółwiem od kilku lat

Już miała taką fazę, jak na zewnątrz na wybiegu zrobiło się chłodniej, ale w pudle jej przeszło, lampa grzeje.. apetyt wrócił i szaleje.

hmmm może jeszcze za wcześnie dla niej
Strony: [1] 2 3 ... 10