Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 19.11.2017, 05:39:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zimowanie / Odp: Pierwsze zimowanie żółwia greckiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia Wczoraj o 22:11:50 »
Keniuś ,niedługo zostanie przeniesiony do zimownika.Obecnie przebywa w terrarium w temp.20 stopni.Jest już wyraźnie ospały i poza mruganiem nie wykonuje praktycznie żadnej czynności.Mimo codziennego kąpania nie wydała kału co sugeruje,że jest już opróżniony ale przez najbliższy tydzień będzie jeszcze kąpany.

W poniedziałek przeniosę go do 17 stopni (już w docelowym zimowniku) jako substratu planuje użyć zwykłej ziemi jaką ma teraz w terrarium (tylko bez gliny ) i liści dębowych. Będzie miał tam kryjówkę i miskę z wodą.
2
Żywienie / Odp: Karma Agrobs Testuda Baby
« Ostatnia wiadomość wysłana przez magdag dnia 15.11.2017, 17:30:07 pm »
Dokładnie, jedyne co się nadaje z tych karm dla żółwia to mieszanka kwiatów z Trixie. No chyba, że sam jesz biorept :)
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kamil56 dnia 14.11.2017, 16:42:22 pm »
To przynajmniej napisz jaka to karma bo na podanej stronie są same shit-owe karmy?
Na razie uważam post za reklamę.
4
Terrarium i wybieg / Odp: Otwarte terrarium na podłodze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksik dnia 14.11.2017, 15:14:06 pm »
Ja też odradzam takie rozwiązanie własnie z powodu nienaturalnego oświetlenia żółwia. Pozdrawiam serdecznie!
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aleksik dnia 14.11.2017, 15:12:43 pm »
Ja szybko przestawiłem się na karmę od Allezoo, gdy na stronie wyczytałem o kiepskiej jakości karmach niektórych anonimowych producentów. https://allezoo.com.pl/ 
6
Serwis i forum / Odp: żółwie lądowe w sklepach zoologicznych wTwoim mieście
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jacoby dnia 14.11.2017, 08:55:52 am »
Witam
Dorzucę od siebie:
Gorzów Wlkp. Galeria Manhattan - Zielone Zoo.
Na początku bieżącego roku w terrarium bez jakiejkolwiek lampy było 9 żółwi stepowych.
Sprawę zgłosiłem do powiatowego lekarza weterynarii. Z uwagi na natłok spraw (na przełomie 2016/2017
panowała u nas ptasia grypa), ktoś wybrał się do nich dopiero na początku marca.
Rozmawiając z lekarzem, który powiedział, że był, widział, ale nie ma u nas przepisów prawnych regulujących
warunki, w jakich powinny być trzymane żółwie.
Po wizycie poprawiło się o tyle ,że zamontowani im jedną lampę grzewczą. Obecnie jest ich 5 sztuk (żółwi oczywiście).
Szkoda tylko ,że  nie nałożono żadnej kary. Nie wiem także, czy jest sens zgłaszać to kolejny raz...
Pozdrawiam
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 13.11.2017, 20:47:39 pm »
Za 3 dni będzie przeniesiony do 17 stopni .Posiedzi tam 5 dni a później do 13 stopni na kilka dni.
8
Żółwie greckie / Odp: żółw grecki Benjamin
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia 13.11.2017, 20:43:12 pm »
Nadrabia wagę, żeby dobić do prawidłowej - jeśli ma 5 cm to był za lekki. Nie wiem skąd wziąłeś 130 g... pomyliłeś się tylko o 100 ;)
Tu masz wykres dla malców:
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doru dnia 13.11.2017, 20:40:05 pm »
22 stopnie to nie jest bardzo niska temperatura, normalne, że jest aktywny ;)
10
Pierwsze kroki / Odp: Żółw żółtolicy bez kończyny. Jakieś rady dotyczące hodowli? Raczkuję w tym temac
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ojekos dnia 13.11.2017, 17:18:31 pm »
Hej!@ No wlasnie co z weterynarzem? Taka kasta budowlana bedzie dobra :)
Strony: [1] 2 3 ... 10