Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 10.05.2024, 21:01:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013  (Przeczytany 33960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #75 dnia: 19.08.2013, 17:06:06 pm »
"Jestem pod wrażeniem zamieszczanych przez Was przepisów, ja wolę prostotę, może i z powodu trybu życia i możliwości, dzisiaj dla przykładu zjadłem w pracy obiad złożony z "gotowej mieszanki sałat" i puszki kukurydzy i jestem bardzo najedzony i zadowolony ...."
akurat zamieszczone przepisy charakteryzują się prostotą i szybkością wykonania :) Zawisza, tak z babskiej ciekawości, jaki jest sens namawiania ludzi do nie jedzenia mięsa? jeśli ktoś chce to sam zrezygnuje a jak nie to żaden filmik z youtube nie wpłynie na niczyje życie! Wegetarianizm to sposób spojrzenia na świat a ten każdy sam sobie wyrabia. Ja  jem same warzywa i owoce bo tak zdecydowałam i nie chciałabym żeby mi ktoś radził czy to dobre czy nie.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #76 dnia: 19.08.2013, 18:41:29 pm »
Ja juz pisałam Ci kiedyś Zawisza, że sposób w jaki próbujesz " nawracać" ludzi ich zniechęca.

a co do "mieszanki sałat i kukurydzy z puszki" to może i najesz się tym ale organizmowi dostarczysz cukru i nawozu.. przynajmniej zgodnie z tą wiedzą jaką ja posiadam..

An_na a wrzuciłabyś przepis na to Twoje cudo? brzmi i wygląda super :D

Ja robię mało wegetariańskich, a wegańskich jeszcze mniej dań ale ostatnio wyszły mi genialne sajgonki :D

Kiełki fasoli, marchewka, pieczarki, grzyby mun, kapusta pekińska, makaron sojowy, cukinia i bakłażan. Podsmażone bez tłuszczu z sosem sojowym, curry i jakaś dziwną, zielona przyprawą kupioną na Igrzyskach Ognia i Stali. Wszystko w papier ryżowy. Ja lubię smażone ( tak wiem wiem, ze niezdrowe ale cóż poradzić na kobiece zachcianki) ale takie nieusmażone tez mogą być :D z sosem, lekko paprykowym..  albo lekko posypane sezamem.. pycha:D no i zero glutenu :P
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #77 dnia: 20.08.2013, 12:28:06 pm »
OK, może nie wszystkim pomogę, może nie wszystkich zachęcę, jednak w moim odczuciu temat trzeba podejmować, nawet, jeśli nie przekonanych się nie przekona, przynajmniej teraz i na tym etapie, Kto wie, co przyniesie przyszłości coś komuś się przypomni ...

Wy mówicie o wegetarianiźmie bardzo sympatycznie i chciałbym wyrazić swoją wdzięczność. Ja też mogę mówić o swoich własnych doświadczeniach, wśród których jak sądzę dużym problemem jest to, co jeść np. w pracy, jeśli nie ma możliwości np. wcześniej sobie czegoś przygotować lub nie ma baru sałatkowego lub nie stać mnie na wizytę w restauracji wegetariańskiej ...

Także staram się podzielić pomysłami, jak sobie radzić przy użyciu tego, co można znaleźć w okolicznych sklepach spożywczych.


Bardzo często też spotykam się z zarzutami, że w diecie wegetariańskiej w efekcie obciążam się nawozami i chemikaliami, jak wiecie, jest to temat rzeka, próbowaliśmy podjąć, może tutaj się nie udało, na szczęście jednak dzięki Wam zdobyłem 1-sze doświadczenia, które pozwoliły mi pomagać innym Ludziom w innych miejscach.

Nie chodzi mi o żaden osobisty sukces i wiem, że każdy musi chcieć tego sam, jednakże mam też świadomość, że wielu osobom o zwiększonej intuicji, wrażliwości i mądrości, bardzo potrzeba wsparcia, gdyż są jednak otoczeni przez rzeczywistość, która doświadcza Nas żartami np. o kotletach itp.

Jeśli się nie obrazicie zatem, przytoczę kolejne maksymy mądrzejszych ode mnie, a jeśli uznacie że to nie temat na to miejsce i czas, to wykasujcie proszę moje wpisy, nie mam z tym problemu.

Dla myślących i czujących łączność ze zwierzętami i Światem Przyrody:

Cytaty


O wegetarianizmie / mięsożerstwie...

Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej.
Albert Einstein

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.
Albert Einstein

Wegetariański sposób życia, przez swoje czyste fizyczne działanie na ludzki temperament, może wpłynąć na ludzkość w najbardziej dobroczynny sposób.
Albert Einstein

Właściwie zaplanowana dieta wegańska i inne typy diet wegetariańskich są odpowiednie na wszystkich etapach życia, włączając w to okres ciąży, karmienia piersią, niemowlęctwa, dzieciństwa i okresudojrzewania.
Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne i Dietetycy Kanady - Stanowisko na temat diet wegetariańskich

Ciało, które obciążone zostaje potrawami mięsnymi, nękane jest chorobami, umiarkowany tryb życia czyni je zdrowsze i silniejsze i ucina korzenie zła. Opary potraw mięsnych zaciemniają światło ducha. Obojętnie jakiego rodzaju potrawami mięsnymi napełniony zostaje żołądek, powoduje to nieczyste ruchy, dusza zostaje zagłuszona pod ciężarem pożywienia, traci panowanie i zdolność myślenia. Tak długo jak się żyje umiarkowanie, mnoży się szczęście domu, zwierzęta będą znajdować się w bezpieczeństwie, nie będzie przelewana krew, zwierzęta nie będą zabijane. Kuchenne noże będą bezużyteczne, stół będzie pokryty owocami, które daje natura i można się tym zadowolić. (...) Jeśli kochasz mięso i tuczysz swoje ciało, Duch twój staje się ociężały, tłuszcz, który osadza się z mięsa, osłabia siły ducha. Czy nie gardzisz tymi szkodliwymi potrawami mięsnymi? Trudno jest kochać cnoty, jeśli cieszy się potrawami mięsnymi i ucztami.
Bazyli Wielki
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #78 dnia: 20.08.2013, 16:41:48 pm »
Minka, proszę Cie bardzo:
Pół kg porzeczek zasypałam 3/4 szkl. cukru do tego łyżeczka cynamonu, starta skórka z połowy cytryny i sok z niej oraz 3 łyżeczki pieprzu kolorowego mielonego. Do rondelka i dusić z 20 min. Z taką ilością pieprzu wychodzi szaleńczo pikantne, więc jak ktoś nie przepada za ostrościami to lepiej dać na początek mniej.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #79 dnia: 20.08.2013, 17:49:13 pm »
An_na, uważam, że Zawisza robi dobrze.

Ja kiedys miałem w swoim życiu okres, w którym bardzo chciałem ludzi przekonać do mojego stylu życia. Mój styl życia jest dla mnie niewątpliwie najlepszy, znam go i wiem jak wiele problemów może rozwiązać. To oczywiste, że chciałbym by każdy był szczęśliwy i nie miał problemów. Po pewnym czasie jednak stwierdziłem, że dieta wegetariańska jest perłą, czymś bardzo niezwykłym. Wpływa niesamowicie na człowieka w płaszczyźnie jego zachowań, niesamowicie relaksuje i wycisza. Oczywiście kwestia zdrowotna i finansowa też jest tutaj bardzo ważna i pozytywna. To wszystko sprawia, że wybierając weganizm, podjąłem najważniejszą i najpiękniejszą decyzje w moim życiu. To jest moja perła, coś czego nikt mi nie odbierze i jest to najpiękniejsze, bo nie dotyczy tylko "żarcia".

Okres namawiania minął mi dawno temu. Stwierdziłem, że nie ma co rzucać pereł przed wieprze...
Uważam, że warto podejmować temat i uświadamiać, jednak... Niestety, warto sobie czasami tez uświadomić jak wielki klejnot posiadamy. Nie ma co "smarować chamowi tyłka miodem" Nigdy nie doceni bo jest głupcem.
Wręcz brzydzą mnie wszechwiedzące i zasapane grubasy, które na temat dietetyki są omnibusami. Ochoczo krytykują moją dietę- jedząc na śniadanie ilość kalorii, którą normalny człowiek powinien zjadać w ciągu całego dnia. Nie sa to żadne autorytety dla mnie, wręcz karykatury i objaw dietetycznej patologii. Dlatego odeszła mi chęć przekonywania. ;)
Ludzie sami widzą, że nie choruję, jestem szczupły, mam zdrowe włosy i paznokcie, tryskam energią i zdrowiem. Jeżeli kogoś to inspiruje lub pozytywnie ciekawi, pyta i otrzymuje odpowiedź. Sam przekonałem do wegetarianizmu kilkanaście osób, więc ma to sens... ;)
Każdy jest na innym etapie w swoim życiu i ma inną realizację. Zawisza czuje potrzebę, to proponuje wegetarianizm- to wspaniała postawa i wszyscy, którzy od niego o tym słuchają- powinni mu dziękować. Czasami żałuję, że nie mam już takiego zapału. Z drugiej strony to tak jak bym miał przekonywać człowieka by wziął ode mnie milion złotych. Głupie, powinien brac i dziękować a nie dyskutować. Z wegetarianizmem/ weganizmem jest identycznie. Amen
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #80 dnia: 20.08.2013, 18:09:35 pm »
Wege, bardzo ci dziękuję, jesteś mądrym Człowiekiem i masz wiele racji.

Poza tym An-na , Minka i inne osoby też mają rację, a ja zdaje  sobie sprawę, że miałem tutaj dość słaby start, wręcz falstart, nie mniej udało się przynajmniej jedno - podjąć temat, który jest trudny i nie popularny, a jednak ważny i faktycznie, jest to skarb - wiedzy, świadomości, współżycia z innymi istotami.

Może nie zawsze wszystko się udaje, każdy ma swoje metody, dlatego też staram się nie wtrącać ze swoimi poglądami, ale cieszę się, że kontynuujecie ten temat , mam nadzieję, że Ktoś Kto kocha zwierzęta i nie chce uczestniczyć w ich udręczaniu i okrucieństwie, może trafić i tu i skorzystać z Waszych porad.

Pozdrawiam bardzo serdecznie :)
« Ostatnia zmiana: 20.08.2013, 18:15:57 pm wysłana przez Zawisza »
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #81 dnia: 20.08.2013, 18:26:45 pm »
Wege, wiem, że Zawisza robi dobrze. Wolno mu mieć swoje poglądy i je głosić. Ale wiem jaka jest reakcja "mięsożerców" na takie fakty. Foch albo głupie docinki. Ja bym nie umiała przekonywać kogoś do zmiany nawyków. Niech każdy je co chce. Dobra idea sama się obroni.

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #82 dnia: 20.08.2013, 18:58:08 pm »
Ja sie odezwę, bo mnie zaciekawiła ta kolejna wymiana zdań. Jem mięso, czasem bardzo rzadko, czasem częściej. Nie ma reguly. Ale jedno wiem na pewno, przekonywanie NA SIŁĘ ma skutek odwrotny od zamierzonego. I nie ważne jak dobra jest taka idea, nachalne próby przekonywania na mnie nie działaja.
Co innego dzielenie się w sposób neutralny swoim sposobem na życie. Przedstawienie jego dobrych stron i korzyści dla - w tym przypadku -zwierząt i zdrowia człowieka.
Niestety w tym wątku zaobserwowałam tylko ten negatywny sposób edukowania forumowiczow, co mnie skutecznie zniechęciło do głębszej refleksji na temat zaprzestania całkowicie jedzenia mięsa ( nabiału, jaj, serów, czy mleka nie uważam za wskazane unikać, w ich pozyskaniu nie krzywdzi się zwierząt).
Dlatego zamiast oceniac ludzi i twierdzić że mają "focha" itp. to zastanówcie się skąd to wynika...

Pozdrawiam wszystkich, niezależnie od kulinarnych preferencji (w końcu to forum o żółwiach a nie diecie wegańskiej czy innej)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #83 dnia: 20.08.2013, 19:40:10 pm »
An_na dzieki :D już wiem jak wmusić mojego lubego nieco owoców :D

Attara- zgadzam się całkowicie. Ja mięso jadam rzadko bo zwyczajnie za nim nie przepadam ( a już wędlin kupnych nie zniosę), ale z nabiału nie mam zamiaru rezygnować. O ile samo mleko to tylko do wypieków czy ciast daje tak kefir, maślanka, jogurty, sery to jest coś co uwielbiam. Może być średnio zdrowe ale ser biały ( czy to z krowiego czy koziego mleka) od gospodarza to jest to! ;) Pasta jajeczna z domowym majonezem i szczypiorkiem z ogródka to też coś z czego ciężko by mi było zrezygnować. Dla mnie jedzenie musi sprawiać przyjemność. Z mięsem nie mam problemu ale, pomimo całej mojej miłości do warzyw i owoców, ciężko mi sobie wyobrazić zapiekanki bez sosu czosnkowego albo sałatkę bez jogurtu.
Dlatego akurat z nabiału ja nie zrezygnuję.

I tez uważam, że obrażanie ludzi jedzących mięso, mówiąc, że to bestie bez serca na pewni nie przyniesie dobrego skutku. tak samo jak mieszanie w to religii. Prosta przyczyna. Czyjaś wiara może uznawać jedzenie mięsa za cos dobrego. To żaden argument. Po za tym to jest słowo klucz. Żeby kogoś przekonać trzeba używać argumentów nie agresji. To jak z palącym- zabroń mu, zrób cyrk, jeszcze nawyzywaj i powiedz, że Bóg nie chce by palił to zapali  Ci na złość. Taka prawda..

Wege możesz uważać swój styl życia za idealny ale nie masz prawa go narzucać. tak jak nikt inny. Mięsożerca nie ma prawa zmuszać Cię do jedzenia mięsa a Ty, czy inny weganin nie ma prawa zakazywać innym jedzenia tego co lubią bądź chcą jeść. Dla mnie możesz jeść nawet kamienie, możesz powiedzieć dlaczego wybrałeś taką drogę, wymienić jej zalety, ewentualnie dostrzec wady ( bo według mnie dieta wegetariańska i wegańska ma trochę wad). Ale trzeba drugą osobę szanować bo bez szacunku do niczego nikogo nie przekonasz. Ten cały cyrk z "moje żarcie sra na twoje" itp. bierze się z tego, że w tym całym przekonywaniu do własnych racji jest tona agresji, niechęci i braku poszanowania decyzji drugiej strony.

Więc Wegetarianie, Weganie - przekonujcie ale bez agresji i narzucania. Nic na siłę.
A mięsożercy bez spinki. I tak każdy zrobi po swojemu i wedle własnego uznania.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #84 dnia: 20.08.2013, 19:41:18 pm »
Attra, źle mnie zrozumiałaś. Sam wróciłam do diety wegetariańskiej całkiem niedawno. Wystarczy, że wspomnę, że czegoś nie zjem a już wywołuje to dziwne emocje i serie dowcipów n/t. Tylko, że mi generalnie jest wszystko jedno co jedzą inni i nawet przez myśl by mi nie przeszło "nawracać" kogoś. Nawet jeśli ktoś zapragnie żyć energią słoneczną to jego wola. Ale np. chętnie poczytam co pisze Zawisza bo krzywdy tym pisaniem nikomu nie robi.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #85 dnia: 20.08.2013, 20:21:23 pm »
No i fajnie bo można przynajmniej sobie porozmawiać, bez obrażania nikogo i bez narzucania ani zmuszania do niczego. Każdy może mieć swoją motywację, a dla wegan i wegetarian ma ona na pewno wiele aspektów, nie tylko jeden.

Zwróciłem tylko uwagę, że wśród miłośników przyrody jest wielu wegetarian, więcej, niż mnie się początkowo wydawało, a odnalazłem Ich na innych Forach.

Ilość osób, zmieniających dietę, co jest wynikiem wzrostu świadomości i spojrzenia na wiele spraw, stale się zwiększa i być może będzie dotyczyć również uczestników tego Forum.

Nie wszystko od razu się udaje a zmiany bywają bolesne, jednak jeśli są to zmiany na dobre, to warto próbować.

Pozdrawiam wszystkich również nie wegan i nie wegetarian...
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #86 dnia: 21.08.2013, 00:33:33 am »
Jeszcze tylko poprawię Attrę ;)
Nie masz racji pisząc, że pozyskiwanie serów, mleka czy jaj nie krzywdzi zwierząt.

Wegetarianizm to jak by nie patrzeć hipokryzja. Co z tego, że nie jemy ciał zwierząt? Płacimy za ich zabijanie wielkim koncernom, kupując np. mleko :)

Kury które znoszą jajka, tak czy siak zostaną zamordowane i wymienione na inne. Mało tego, siedzą w ciasnych klatkach albo halach. Wybacz, ale to jest krzywdzenie zwierząt.
Kupując mleko płacimy nie tylko za samo mleko, ale tez za produkt uboczny jego produkcji- cielaka. Cielak oczywiście tez zostanie zarżnięty, ale najpierw doprowadzony do anemii by zrobić jego ciało bardziej delikatnym.

Resztę poczytaj, nie zamierzam już nic prostować. Osoba otwarta i ciekawa zamiast podważać, sięgnie po rzetelną wiedzę.

Dlatego wybrałem weganizm. Nawet jeśli nie gnębiłoby się zwierzaków, które produkują mleko, jaja itd. to tak czy siak na końcu czeka je rzeź, dlatego wegetarianizm jest hipokryzją i powinien zawsze prowadzić do weganizmu- oczywiście jeśli chodzi nam o etykę. :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #87 dnia: 21.08.2013, 10:23:13 am »
zależy Wege jakich wyborów dokonujesz. Co do jajek wystarczy je kupować od sprawdzonych gospodarzy. Fakt kosztują 1,5 za sztukę nie 50 groszy jak w hipermarkecie ale kury latają po trawce, klatki nie widziały na oczy a jak gospodarz zabije którąś na rosół to jego decyzja a nie tego, że jajka się kupowało.

to samo z mlekiem. jak kupujesz świeże, niepasteryzowane mleko od gospodarza który ma 4 te krowy i nie doi ich mechanicznie, pasa się na łące i wiodą szczęśliwe życie to jaki problem? "Mój" gospodarz nigdy cielaka nie zabił. Sprzedawał owszem, co potem się z cielakami działo to w sumie inna kwestia.

Wiem jak firmy traktują zwierzęta ale jak ktoś chce to może jeść jajka czy pic mleko bez przykładania do tego ręki.

Po za tym, trzeba się też zastanowić z jakich firm kupujemy warzywa czy owoce bo ich działania tez nieźle rujnują środowisko.  Żyjemy w takim świecie Wege, że nie da się " do czegoś złego ręki nie przyłożyć".
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #88 dnia: 21.08.2013, 12:34:28 pm »
Mozna za to żyć i pozwolic życ innym. Jesli ma być mleko, to krowa musi mieć cielaka. Cielak zostanie sprzedany i zabity. Nie istotne czy u twojego hodowcy czy innego. Ja do tego draństwa rąk nie przyłożę. :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #89 dnia: 21.08.2013, 12:58:29 pm »
Hej, myślę, że jeśli Ludzkość zrobiłaby wielki ewolucyjny krok ku wegetarianizmowi to wtedy byłby to ogromny sukces i kolejnym krokiem byłoby zrobienie porządku z hodowlą zwierząt i nabiałem i innymi kwestiami.

W 1-szej kolejności problemem jest na tę chwilę mordowanie zwierzat i jedzenie szkodliwego mięsa. W drugiej kolejności traktowanie zwierząt, szczególnie tych, które dają Nam pokarm.

Uważam weganizm za niedościgły dla mnie ideał, tym bardziej, że jest wiele źródeł, które mówią o tym, że nie należy rezygnować min. z miodu ...

Ale nie w tym rzecz, na razie i tak jesteśmy bardzo zacofaną cywilizacją, społeczeństwem i gatunkiem, szkodzimy sami sobie i innym Istotom, oraz Środowisku i Planecie ...


Gdzieś podczas tego rozkosznego, letniego poranka, zarzynane są zwierzęta. Treblinka jest wszędzie.
Charles Patterson

Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
Charles Patterson

Człowiek jedzący mięso lub okrutny myśliwy z każdym zjadanym kęsem mięsa potwierdza i popiera to, że przemoc jest słuszna.
Charles Patterson

Martwe mięso powinno się grzebać, a nie jeść.
Chrissie Hynde

Każde pożywienie ma swoją skalę wibracji. Mięso zamordowanych zwierząt ma niższą skalę wibracji od barwy podczerwonej. A sok żywych owoców i roślin jest w skali barwy ultrafioletowej.
Claude Bragdon

Żaden związek chemiczny nie działa na człowieka tak silnie rakotwórczo jak białko zwierzęce.
Collin Campbell

Idź na bazar, spójrz dookoła, kup sobie coś, co wygląda pięknie i pachnie pięknie, jakieś warzywo albo owoc, zrób sobie z tego posiłek. Zamiast mięsa. To jest niezwykle satysfakcjonująca zamiana, bardzo trudno jest potem wrócić do punktu wyjścia, bo wygląda on już jak absurdalny, niesmaczny, okrutny i zamknięty przedział życia. Ciesz się z nowej sytuacji.
Dariusz Gzyra

Nie mogę zrozumieć, dlaczego zalecanie ludziom diety wegetariańskiej jest uznawane za drastyczne, podczas gdy krojenie pacjentów przez chirurgów i przepisywanie do końca życia silnych leków obniżających cholesterol jest umiarkowane z punktu widzenia medycyny.
Dean Ornish

Tak jak spożywamy ciała zwierząt, moglibyśmy równie dobrze zjadać ciała ludzi.
Diogenes
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.