Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 19:59:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 79635 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #105 dnia: 14.10.2008, 20:51:45 pm »
a jeżeli możesz zapytaj o nick tego "kogoś" na tcp.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #106 dnia: 14.10.2008, 21:07:14 pm »
Tak, podejdę i spytam o tego nicka,albo imię i nazwisko. Na razie zarejestrowałam się na tym forum i poruszyłam temat żółwia, licząc że właściciel sam się odezwie..A jak po dobroci nie pójdzie,to wymyśle coś innego..Bo szkoda mi żółwia i tyle.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #107 dnia: 14.10.2008, 21:43:21 pm »
Popieram. Widziałam Twojego posta na TCP, mam nadzieje że właściciel się odezwie i wkrótce poprawią się warunki tego żółwika :)
Co do sklepów zoologicznych, to faktycznie kiepskie warunki panują :(. Kiedyś w jednym sklepie bytłam kupić suszki dla żółwia, nie mieli tam ziwerząt ale kiedy sprzedawczyni dowiedziała się że to dla żółwioka to od razu zaczęła mi mówić o odpowiednim podłożu, diecie itd. ... nie dała sobie powiedzieć że mam żółwie w domu od urodzenia i WIEM co i jak :D Ale wysłuchałam ją, dobrze że jest ktoś kto pracuje w zoologu i zna się na rzeczy, może uświadomi paru osobom o błędach.

A co do kiepskich warunków żółwi to byłam dzisiaj w zoo... i to co tam zobaczyłam po prostu mnie przeraziło. Terrarium ok 2metry na 50cm a w nim: ok 10 ółwi różnych gatunków (rozpoznałam stepowe, greckie i chyba obrzezony tam był) z nimi legwan zielony. Żółwie z okropnymi deformacjami pancerzy, wszystkie olbrzymie, ospałe i poobijane. Na metalowym talerzyku było pełno sałaty, potarta marchewka, biały ser i truskawki. Nie mówie nawet że żarówki były chyba 25 wat (dwie w różnych miejscach) a co to UVB to oni chyba nawet nie wiedzą... Okropnie żal zrobiło mi się tych zwierzaków :(  Do tego u węży były świerszcze... nie za wiele wiem o wężach, ale tyle że nie karmi ich się świerszczami to wiem!  Okropne warunki. Chodzi o zoo w Chorzowie (może ktoś się orientuje). Myślicie że można by jakoś uświadomić opiekunów? Dla mnie to po prostu niedorzeczne że ludzie pracujący z egzotycznymi zwierzetami nie mają o nich pojęcia!!! Niestety nie mam zdjęć bo nie miałam przy sobie aparatu, ale może za niedługo skocze tam jeszcze raz i wyśle Wam fotki...

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #108 dnia: 15.10.2008, 08:12:27 am »
W przypadku zoo,to chyba po prostu najlepiej zrobić doniesienie do TOZ albo do Fundacji Viva?
Ja dlatego nie wybieram sie do Wrocławskiego zoo..za dużo złych rzeczy się nasłuchałam..

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #109 dnia: 15.10.2008, 08:29:06 am »
Acha, odnośnie żółwia z Kakadu. Porozmawiałam na forum z kimś,kto jest uznawany za jednego z autorytetów żółwiarskich na dolnośląsku.
W jego ocenie, warunki żółwia nie różnią się od warunków, w jakich przebywają w ogrodach zoologicznych czy prywatnych hodowlach w kwestii jak :ogrzewanie, podłoże czy brak kryjówki..
Tak czy owak, ten Pan zobowiązał się do obejrzenia żółwia osobiście, i postarać się dać kilka wskazówek obsłudze sklepu. Po tej "wizji lokalnej" mam dostać informację,co się udało zrobić.

Troszkę ostudziłam się w tym temacie,jeśli ktoś uważa,ze warunki żółwia nie są najgorsze..w końcu ze mnie żaden spec..

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #110 dnia: 15.10.2008, 09:05:38 am »
Nie wydaje mi się żeby warunki były naprawdę tragiczne, widziałam żółwie w dużo gorszej sytuacji. Jak by tak pokombinować z obudowaniem tej deski -  "kryjówki" i wstawić jakąś szybę żeby nie było przeciągów. I jak na sulkatę też nie wygląda tragicznie, z większymi piramidami widziałam. Plusem jest to ze właściciel zdaje sobie sprawe, a przynajmniej tak wyglada, że to jest żółw trawożerny, więc pojęcie ma i mam nadzieję, ze w sklepie może będą pracować jeszcze nad wybiegiem...

Swoją drogą jak patrzę ile ludzi chwali sie swoimi sulcatami, pardalisami zastawnawiam się za jaki czas żółwiki "przerosną" możliwości niektorych z właścicieli i co się potem będzie z nimi działo... i w jakim będą stanie bo bardzo łatwo je "zepsuć" - myślę o piramidach. Jakoś nie mam dobrych przeczuć, ale, pożyjemy zobaczymy ...

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #111 dnia: 15.10.2008, 09:50:14 am »
heh, tylko,ze ja nie patrzyłam na tego żółwia przez pryzmat,że ma lepiej czy porównywalne warunki jak inne żółwie w sklepach zoologicznych czy też ogrodzie zoologicznym..Nie kieruje się taka miarą.
Zaniepokoiło mnie to,ze przy takiej porze roku, żółw jest mocno pobudzony..mam porównanie z moim Tuptusiem,który śpi rozwalony jak żaba pod lampką przez 3/4 dnia :P
Być może nie ma najgorzej ten żółwik pustynny,ale jeśli może mieć bardzo dobre warunki,to zawsze warto spróbować  ;D

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #112 dnia: 15.10.2008, 13:21:32 pm »
Hm.. a czy ktoś mi może powiedzieć czy żółw pustynny zimuje? Chyba trafiłam na forum na właściciela, naskoczył na mnie,ze skąd mam informacje,ze żółw powinien być ospały o tej porze? ,że " Prosze nie porównywać żółwia pustynnego z krajów Sahelu który ma co najwyżej sen letni do żółwia stepowego z stepów Azji Środkowej, który przesypia czasem 8 miesięcy w roku zarówno hibernując jak i estywując. To dwa różne światy i różne biologie gatunków. "
Czy to prawda?

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #113 dnia: 15.10.2008, 13:29:39 pm »
oczywiscie!!!!

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #114 dnia: 15.10.2008, 13:49:44 pm »
 ;) odpuszczam w takim razie...

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #115 dnia: 17.10.2008, 08:14:03 am »
Właściciel żółwia wypowiedział się na tamtym forum i "przyznał" się do żółwia. Twierdzi,ze większość zarzutów jakie mu postawiłam,są nieprawdziwe. Może i poniekąd ma rację,ale przyznał,ze brak kryjówki jest problemem i że postara się zmienić. Zdjęcia wykasował z tamtego forum, bo twierdzi,ze w Kakadu nie można było robić zdjęć.
Dla mnie pouczające wydarzenie-zwróciłam uwagę właściciela na kilka niedociągnięć i jednocześnie sama się czegoś nauczyłam. A za to żółw będzie miał kryjówkę:)
Dla zainteresowanych post do tamtego forum:
http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?topic_view=threads&p=991960&t=305932

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #116 dnia: 21.10.2008, 09:16:20 am »
Wyszło na to,że otworzyłam "puszkę pandory" Na forum terrarium.com, wątek przeniesiono :)
http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?topic_view=threads&p=997301&t=305932

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #117 dnia: 21.10.2008, 10:01:19 am »
Każde zwierze lubi mieć swój domek. Dosłownie każde, nawet jeśli rzadko do niego wchodzi.
I przestrzeń, nawet jeśli na nia tylko patrzy. A żółwie są bardzo "przestrzennolubne" ze swej natury.

Fantek, dobrze robisz.

Offline Onsen

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
    • terrarium.com.pl
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #118 dnia: 21.10.2008, 11:14:35 am »
Dawno tu nie zaglądałam ale aż nie mogę wytrzymać,żeby nie napisać.... Karolina oskarżasz kogoś o  złe warunki a w gruncie rzeczy nie masz pojęcia o danym gatunku. Człowiek, który jest właścicielem żółwia nie dość, że jest wieloletnim hodowcą gadów jest dodatkowo bardzo szanowanym użytkownikiem i redaktorem serwisów terrarystycznych. Dodatkowo wypowiedział się RobertM, herpetolog, hodowca żółwi i innych ciekawych i wymagających gadów. Jak dla mnie Twój post to zwykłe pomówienie, ja się nie dziwię, że właściciel się zdenerwował.
Ja również widziałam tego żółwia i co nie co wiem o tego typu żółwiach i nie uważam,żeby miał złe warunki...fakt,że można zawsze coś poprawić ale założę się, że i w Twoim terrarium znalazłoby się coś do poprawienia.

Apeluję do moderatorów o usunięcie zdjęć, zdjęcia robione były mimo zakazu, który widnieje na tabliczkach w sklepie.

pozdrawiam
Natalia 

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #119 dnia: 21.10.2008, 11:54:13 am »
Rany..
Nie mam siły Onsen. Przeczytaj moje wypowiedzi na terrarium.com i na tym forum,zanim zaczniesz mi morały prawić.
"Karolina oskarżasz kogoś o  złe warunki", przytocz-zacytuj mi taka moją wypowiedź!

Przeczytaj, od czego zaczęłam watek: "To co zobaczyłam,...ale po kolei,ja mogę się nie znać aż na tym..", "Co WY na to? czy zółw pustynny może mieć piasek? czy ma inne warunki hodowli?".
Czy w taki sposób jest wygląda oskarżenie? czy wspomniałam coś o męczeniu, zaniedbywaniu gada? dlatego powiedz co to  znaczy "oskarżasz"????

Mówisz,ze właściciel żółwia jest "wieloletnim hodowcą gadów jest dodatkowo bardzo szanowanym użytkownikiem i redaktorem serwisów terrarystycznych." Świetnie,ale to nie znaczy że nie popełnia błędów,jakim jest brak kryjówki. Poza tym dlaczego właściciel tak agresywnie zareagował?? dlaczego zaczął mnie szukać na internecie-znalazł na tym forum i przytaczał info,że mój żółw gryzł kota?? Dlaczego od razu usunął zdjęcia ze sklepu?? Były robione w większości na zewnątrz sklepu-tam nie było zakazu. Właściciel całego centrum musiałby dać taki zakaz..

"RobertM, herpetolog, hodowca żółwi i innych ciekawych i wymagających gadów."- tak wypowiedział się... Nie znam jego intencji w wypowiedzi "Chetnie dowiedziałbym się jak czuje się Twój żółw po kilkunastu latach życia na podłodze bez możliwości kopania, tak ważnej dla żółwia stepowego, na diecie pomidorowo-sałatowo-gruszkowo-ananasowej ?
Czy "żółw-papuga" na zdjęciach to Twój pupil ?
http://s4.zapodaj.net/22807320.jpg.html
http://s4.zapodaj.net/22807320.jpg.html
Z Panem Robertem M-rozmawiałam na pryv,prosiłam go czy nie mógłby sam pojechać i zobaczyć,czy żółw ma dobre warunki. Dlaczego potem tak się zachował,że próbował mnie publicznie ośmieszyć-nie wiem. Wielokrotnie prowadziłam pryv rozmowy z administratorem czy innymi forumowiczami,ale nigdy nie trafiło to na publiczne forum. Moze pan Robert M. chciał mi dać lekcję-jaką?nie wiem..
Czy szanowani terraryści tak się zachowują? brak klasy, tolerancji dla czyjejś niewiedzy-agresja w wypowiedzi oraz złość?
Wybacz,ale jak weszłam na forum forum.zolw.info, to nikt z forumowiczów nie był w stosunku do mnie złośliwy, chociaż warunki mojego pupila były opłakane. Nikt mnie atakował-tylko tlumaczył,dlaczego moje myslenie jest błędne.
Po mału-krok po kroczku, prowadzili mnie w tym,co zrobić aby zapewnić mojemu żółwiowi nowe życia. I to są dla mnie "szanowani użytkownicy forum" jak to określiłaś.

Na koniec zobacz co napisałam ostatnio "Właściciel żółwia wypowiedział się na tamtym forum i "przyznał" się do żółwia. Twierdzi,ze większość zarzutów jakie mu postawiłam,są nieprawdziwe. Może i poniekąd ma rację,ale przyznał,ze brak kryjówki jest problemem i że postara się zmienić. Zdjęcia wykasował z tamtego forum, bo twierdzi,ze w Kakadu nie można było robić zdjęć.
Dla mnie pouczające wydarzenie-zwróciłam uwagę właściciela na kilka niedociągnięć i jednocześnie sama się czegoś nauczyłam. A za to żółw będzie miał kryjówkę:)"
przyznałam się do błędu!
Więc w takim razie co masz na myśli mówiąc "pomówienie:?
Nie wiem czym sobie zasłużyłam na taką złośliwość i atak z Twojej strony i innych na forum terrarium.com.
WSZYSCY przyznali,ze są małe niedociągnięcia-wiec czy to jest powód aby mnie ochrzaniać na maxa?
Mówisz,ze terrarium mojego zółwia może mieć niedociagnięcia? proszę wskaż mi je! w przeciwieństwie do innych nie udaję,ze pozjadałam wszystkie rozumy.
Zdjęcia znajdują się tutaj: http://www.fotosik.pl/search.php?search=fantek1&wyslij=szukaj  oraz w galerii tego forum.

Przepraszam Drogich Forumowiczów za ton mojej wypowiedzi,ale poniosło mnie trochę, już zapewne dałam się poznać z tej emocjonalnej strony:)

Apeluję do moderatorów o niewykasowanie zdjęć zrobionych na zewnątrz sklepu.
Nie ma takiego prawa,które by mi zabraniało robienia zdjęć centrum handlowego.

« Ostatnia zmiana: 21.10.2008, 12:03:13 pm wysłana przez fantek1-Karolina »