Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 12:19:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwiolandia  (Przeczytany 38931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Żółwiolandia
« dnia: 02.04.2009, 16:56:01 pm »
Co prawdy jeszcze nie jest skaczony , ale tak mniej wiecej wyglada moj wybieg dla maluchow. Na poczatku byly plany zeby te cegly wkopac w ziemie , ale potem stwierdzilam ze jesli beda mialy zamiar sie podkopac to i tak to zrobia , bo niektore z nich moga kopac nawet do paru metrow, wiec zostawilam je w ten sposob. Gdybym miala wiecej cegiel to bym jeszcze bardziej zaszalala co do wielkosci , ale niestety zuzylam wszystkie co do jednej.Teraz pozostaje kupic drewno i siatke na ramy do przykrycia bo w ten sposob nie moge ich tam jeszcze wlozyc, psy sasiada, koty no i kruki. Pare ladnych cetamicznych doniczek , moze jakies kwiatki , kamienie i bedzie super, a to ze cegly nie sa wkopane to i nawet dobrze bo jak bym gdzies od kogos odkupila cegiel to mozna by te wybiegi powiekszyc. Wiem ze wyglada troszke smiesznie bo sciany sa pokrzywione ale taki mamy ogrudek , a zeby to przekopac trzeba by zatrudnic maszyne , bo ziemia tu to sama glina i skala, i nawet pod drzewka ciezko cos wykopac.
No nic jak narazie wklejam fotki jeszcze w stanie surowym jak macie jakies sugestie to piszcie.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #1 dnia: 02.04.2009, 17:04:16 pm »
Super! A jakiej wielkości są te wybiegi?
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #2 dnia: 02.04.2009, 17:13:08 pm »
Yyyyy... szczerze nie mierzylam , tyle ile mialam pustakow tyle zrobilam, ale jest to dosc spore bo dlugie jak nasz garaz.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #3 dnia: 02.04.2009, 17:47:39 pm »
Prawie 11metow dlugie i 3.5 szerokie.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #4 dnia: 02.04.2009, 19:56:07 pm »
Juz na dzisiaj koniec , jutro rozejrze sie za siatka bo ta ktora uzylam do budowy kladki dla szynszyli jest za droga 36euro za moze 3metry , poszukam takiej co uzywaja do malych kurczat ponoc jest tansza. Znalazlam w garazu juz 2 ceramiczne doniczki jedna wielgachna, wogule o nich zapomnialam, wiec jeszcze 5 potrzebuje, moze wybierzemy sie w tygodniu nad ocean to przywioze ladnych kamieni, no i znowu musze zapolowac na jakies kwiatki , ale jakies wieloroczne , zeby nie siac ich co roku. Jeny tyle jeszcze roboty , a znajac zycie jutro z wyra nie wstane , bo po tym przenoszeniu tych ciezkich cegiel juz czuje jak mnie plecy bola :'(.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #5 dnia: 02.04.2009, 20:19:22 pm »
No zapowidają się ciekawie.  :) Przyda się trochę kamieni, konarów dla urozmaicenia terenu i coś na kryjówki. Podkopanie się w twardej ubitej ziemi to dla żółwia nie jest taka wcale prosta sprawa, ale dobrze mieć je na oku.

A jak zamierzasz rozpiąć siatkę? Ja mam na palikach i podtrzymują ją metalowe pręty wzdłuż, bo jest ciężka i sie zapada bez tego. U Ciebie są mniejsze powierzchnie więc z zapadniem może nie być problemu bo potrzymają ją te wewnętrzne murki ale i tak ją trzeba zamocować żeby się nie osuwała, ani wiatr jej nie zsunął. No i czy żółwiki będą tam nocowały?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #6 dnia: 02.04.2009, 21:23:59 pm »
To calkiem spory Ci ten wybieg wyszedł...:) A ile cegły dają wysokości - z 25-30 cm?

Jak ziemia taka twarda to raczej się żółwiki nie powinny podkopywać. Planujesz tylko osłonęcie go siatką, czy na części też będzie zadaszenie - np. z folii?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Ishikawa

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 2
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #7 dnia: 02.04.2009, 23:21:00 pm »
To taki zolwi Sheraton albo Hilton ?:P Ja zamaiwam ostatni box z lewej, na wypadek gdybys mnie jednak zachciala adoptowac:P

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #8 dnia: 03.04.2009, 01:39:57 am »
Jak juz wspominalam mosze dokupic doniczek , bo mam tylko plastikowe a chce ceramiczne , kamienie konary to znajde , zreszta konary to nawet mamy na ogrodzie bo palimy drewnem w kominku, no i kwiatki, ale wszystko po kolei. Co do siadki to bedziemy robili ramy , i dopiero na to siadke , wlasnie po to zeby sie nie zapadala, a na noc to raczej nie bede mogla ich zostawiac bo tu duzo pada , zreszta czasami lisek przychodzi do nas na ogrudek w odwiedziny , no i te nieszczesne psy sasiada, szczegulnie jeden  :-\.
Ankan nie wiem jaka jest wysokosc, jak stoje to lekko przed kolano, jutro zmierze ;), a co do foli to jeszcze zobacze bo najpierw chce to wszystko skaczyc a potem bede myslec nad poprawkami.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #9 dnia: 03.04.2009, 01:46:45 am »
Ishikawa nie martw sie cos ci tu wybudujemy , zreszta buda dla psa stoi juz 4rok nie uzywana jesli chcez jest twoja ;) ;) ;), moge ci ja nawet odmalowac ;D.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #10 dnia: 03.04.2009, 10:51:09 am »
:))

Bardzo jestem ciekawa efektu finalnego - wybiegów  z "ozdóbkami"...:) i oczywiście budy dla Ishikawy..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #11 dnia: 03.04.2009, 12:41:39 pm »
To ja w tej zwierzęcej oazie, rezerwuje dla siebie ten skromny budyneczek obok , nie wymagam żadnych zmian, kolor budynku też mi odpowiada. Proszę tylko by te nowo przywiezione stworzenia mieszkały z dala ode mnie, jak długo tak będzie nie będę miał nic przeciwko wszelkiego rodzaju jaszczurom.
Zazdroszczę takiej przestrzeni, gratuluję zimnej krwi i opanowania u współspacza.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #12 dnia: 03.04.2009, 13:02:30 pm »
Za takie mile slowa to chyba oddam ci moj pokuj, bo w garazu planujemy kiedys zmiescic sulkaty no i moze na starosc z 2 osiolki, oddala bym ci jeszcze strych jest naprawde super ale nie wiem czy lubisz nietoperze, bo z domu jaszczurow wywlec sie nie da co jedynie na spacer postraszyc sasiadow.
Kurcze jak na zlosc dzisiaj pada, ale to nic bo mosze sie nacieszyc nowym mieszkancem. Zerklam na ceny doniczek i okazuje sie ze sa okrutnie drogie duze nawet od 30-50euro, pojade jeszcze do jednego sklepu ktory niedlugo likwiduja moze dostane cos tanszego bo inaczej to bede zmuszona uzyc plastikowych :(.

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #13 dnia: 03.04.2009, 13:31:29 pm »
No cóż nietoperze odpadają, wolę już z sulkatkami i osiołkami. Powodzenia na wyprzedażach, zawsze to ulga dla portfela. Moja donica może być plastikowa... 
Ps.
A u nas piękne słońce i coraz cieplej.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiolandia
« Odpowiedź #14 dnia: 03.04.2009, 20:36:55 pm »
Kupilam doniczki 4 male po 2euro , i 1 duza za 15euro, no i kwiatki juz polowa posadzona, ale bede musiala je czyms ogrodzic , i tu czekam na wasze pomysly , bo po pierwsze nie chce zeby je od razu zjadly ,a po drugie nie wszystkie moga jesc calkowicie, kupilam tak:
Leucanthemum, (silver princess)
Viola (sorbet ocean mist mix)
Trailing petunia (ramblin nu blue)
Petunia (hurrah carmine)
Begonia semperflorens (ascot red letter day mix)
African marigold (marvel yellow)
Strawberry (loran)