Żółwie lądowe > Zimowanie

Czy mój żółw chce zimowac?

<< < (2/4) > >>

MarcinBulaga:
Myślałem że zwiększy się jego aktywność ale nic z tego. Jak go nie wybudze to śpi 3-4 dni. Nawet po kąpieli ma bardzo małą aktywność i zaraz wraca do kryjówki, nic nie zjada. Nie ma oddaje kału w wodzie. Jego waga spadła z 53g do 48g

Kenet:
Spróbój dać mu coś co lubi jeść. Jakaś roszponką czy cykoria. To normalne, że żółwie mają w tym okresie spadek aktywności ale jednak powinny pobierać pokarm i być trochę aktywne. Kąp go często i spróbuj poprawić mu apetyt.
 

MarcinBulaga:
To będę go budzil i kapal codziennie w takim razie. Zamówiłem pokarm Pre Alpin Testudo Herbs może na to się skusi bo nic innego nie zjada.

Majca:
Witam
Jeszcze nie do końca umiem korzystać z tego konta wiec pisze to tutaj mam bardzo bardzo duży problem! Albowiem ok. 2/3 miesiące temu mój żółw zapadł  w pierwszy sen zimowy niestety nie tak jak to przygotowywałam zapad w sen zimowy wcześniej aż o dwa tygodnie niestety nie zdążyłam wszystkiego przygotować w tym żółw zapad w sen zimowy w bardzo dobrym stanie lecz zimował w ok 18/20 stopni C wiem ze to jest straszne wiec proszę o rade wczoraj się obudziła była dość powolna ale z upływem ok. dwóch godzin była dość energiczna teraz natomiast znowu śpi zakopuje się i ma cały czas zamknięte oczy mimo ze po obudzeniu miała otwarte . Podkreślam stan żółwia przed spankiem był bardzo dobry obawiam się że żółw może umrzeć. Niestety nie mogę wykonać żadnych badać ani odrobaczyć dlatego też są dwa powody 1. Żaden weterynarz nie jest specjalista od żółwi. 2. Dużo osób które miały żółwia odradzają odrobaczanie. Tak wiec jestem bardzo przerażona bo wiem jakie mogą być skutki sama niedługo idę na technika wete dlatego wiem ze mój żółw miał bardzo złe warunki snu zimowego (temperaturę miał fatalną 18/20 stopni)  Całe terrarium jest duże i ma doskonale warunki. Bardzo się boje proszę o pomoc! :'( :'(

Kenet:
Skoro wiesz, że taka temperatura hibernacji może być dla żółwia zabójcza to dlaczego pozwalałaś mu w niej spać???
Nie ważne, teraz szybko musisz udać się do lekarza. Napisz skąd jesteś a polecę Ci kogoś kto jest najbliżej.
Spróbuj go wykąpać w cieplej wodzie. Czy zjadł coś po wybudzeniu czy nie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej