Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 01:32:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Janek  (Przeczytany 16045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Janek
« dnia: 13.06.2008, 20:26:51 pm »
Od dwuch tygoni mam mojego żółwia janka i mam kilka pytań. Czy możecie pomóc mi określic jego wiek oraz normalnośc jego zachowań. Czy to, że je on wszystko co jest jedzeniem. Jak zje mlecza to nie patrzy ile zobaczy w terrarium coś zielonego i moją reko odrazu idzie w jego strone. Czy on jest głodny czy nie wiem je bo mu się nudzi. Czy to normalne, że on ciągle łazi po jednej stronie terrarium.
A teraz do wieku. To są jego fotki czy można coś z tego wywnioskowac??
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20f07c69c42389e9.html

Janek ma 8,5 centymetra Karapaksu czy jakos tak (tej górnej sokorupki)
ŻłÓwInKa ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Janek
« Odpowiedź #1 dnia: 13.06.2008, 21:40:22 pm »
Jest przeeeeeeeeeeecudowny, prześliczny Grek. Widać, że młodziudki, napisz ile ma cm po plastroniku.
A zachowanie ma jak najbardziej normalne.  :D
TUPTUŚ

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Janek
« Odpowiedź #2 dnia: 13.06.2008, 21:49:55 pm »
Mi sie wydawało, że stepowy bo ma cztery paluszki a plastron zmierze mu jak sie onudzi
ŻłÓwInKa ;)

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Janek
« Odpowiedź #3 dnia: 14.06.2008, 09:47:13 am »
Zdecydowanie jest to ż. grecki - bywają greckie z czterema pazurkami. Mam znajomą z żółwiem który ma na dwóch łapkach 5 pazurków, a na kolejnych dwóch 4 - i nie jest to sprawa urazu mechanicznego.

Zachowanie est normalne - żółwie to głodomory, i ciągle liczą na coś do skubnięcia - ale go nie przekarmiaj.

Co od chodzenia w jednym miejscu, może ma za wąsko ? Albo jest tam szyba, i widzi otwartą przestrzeń ?

Pewnie musi się przyzwyczaić.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Janek
« Odpowiedź #4 dnia: 14.06.2008, 10:27:00 am »
Mi sie wydawało, że stepowy

Ależ absolutnie, to jest przepiękny, czysty GREK! Ma fantastyczną skorupkę, obyś tego nie zniszczyła!  ;) i ta słodka morda. Masz w domu prawdziwy skarbek. Widać, że żółwik jest bardzo młody, super!
TUPTUŚ

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Janek
« Odpowiedź #5 dnia: 14.06.2008, 10:59:12 am »
Ok dziękuje. Ja też uwazam, że jest on cudny. A co dotego, że ma wasko to bym ie powiedziła bo terrarium ma 80 cm na 50 cm. A gdzieś czytałam, że przyjmuje się wymiary 5 długości karapaksu i 3 długości karapaksu. A czy wogule są takie greki co mają cztery pazurki??
ŻłÓwInKa ;)

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Janek
« Odpowiedź #6 dnia: 14.06.2008, 11:07:03 am »
A Agnieszko jak wczoraj pytałam ile lat może miec Januś prosiłaś o podanie długości lastronu i ma on 6,5cm. A jak chodzi o te pazurki to rzeczywiście u przednich łapek ma pięc pazurków a u tylnich cztery. A jeszcze jedno ktoś mówił, że może tam byc szyba. Nie ma. To znaczy jest, ale on najwięcej chodi przy tej ściance gdzie jest drewienko.
ŻłÓwInKa ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Janek
« Odpowiedź #7 dnia: 14.06.2008, 18:25:27 pm »
A czy wogule są takie greki co mają cztery pazurki??

Owszem, są  ;)

Z 6,5cm wnioskować można, że ma nie więcej niż 4 lata. Pomięszy 2-4 lata. Mój Tusiek miał 6 cm gdy nie miał jeszcze roczku!!! Tylko, że rósł zbyt szybko z powodu wysokobiałkowej diety. A prawidłowo rozwijajacy się żółw to żółw rosnący wolno, więc jeżeli Twój żółw był prawidłowo karmiony i rozwijał się prawidłowo powinien mieć około 2 lat.
TUPTUŚ

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Janek
« Odpowiedź #8 dnia: 17.06.2008, 21:46:45 pm »
O to fajnie. Nie wiem zym był karmiony zanim go dostałam, ale nie wiem czy miał różową przeszłośc. Sądzac potym, że jest u mnie bo był nietrafionym prezentem na komunie to nie wiem co mam o nim myślec. W poniedziałek zmieniłam jankowi podłoże ma trchę ziemii i sianka. Zmienił sobie czas kiedy podróżuje po terra. Kiedys odbywało się to od 5 rano do 14, a teraz wsatje spaceruje i jak wracam ze szkoły to śpi budzi się na obiadek robi rundke zapuka w szybkę wystwai główkę zeby go posmyrac i idze się zakopac. Nastepnie jak wracam z zajęc około 19 to Janek dostaje skrzydeł. Łzi, skrobie i kopie. Mógły tak długooooooo długooooo, ale wyłanczam śwaiatełko i idziemy spac.
ŻłÓwInKa ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Janek
« Odpowiedź #9 dnia: 18.06.2008, 09:10:33 am »
Z tym wiekiem oczywiście może być różnie, napisałam, że może mieć ok 2 lat jeżeli rósł prawidłowo a tego nie wiemy i nigdy się chyba już nie dowiemy.
Ale żółwik jest naprawdę przecudny, zachwycam się tak bo sama mam Greka i kocham te gadziska całym sercem.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Janek
« Odpowiedź #10 dnia: 18.06.2008, 09:40:13 am »
Większość spraw się wyjaśniła.
A to chodzenie po boku to ja widziałem żółwia, który na bardzo dużym wybiegu też tak chodzi, więc trudno powiedzieć, co jest powodem.

Jak masz możliwość to puszczaj go na wybieg. Może z czasem powiększysz mu terrarium.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Janek
« Odpowiedź #11 dnia: 18.06.2008, 17:07:00 pm »
Nie mam narazie miejsca aby wstawic terrarium większe niż 80cm na 50cm. Wydaje mi sie, że jst ono wystarczająco duże dla tak małego żołwika. Widziałam gadzinki trzymane w mniejszych pojemnikach (bo trudno to było nazwac trarium).
ŻłÓwInKa ;)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Janek
« Odpowiedź #12 dnia: 18.06.2008, 21:01:59 pm »
Nie mam narazie miejsca aby wstawic terrarium większe niż 80cm na

Byle nie był napodlodze
TUPTUŚ

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Janek
« Odpowiedź #13 dnia: 18.06.2008, 21:24:17 pm »
NIe bez obaw naczytalam sie na ten temat tyle, że stoi na trzech nóżkach mniej więcej 40cm nad podłoga z dala od okna.
ŻłÓwInKa ;)

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Janek
« Odpowiedź #14 dnia: 19.06.2008, 15:49:08 pm »
Mam pytanko wiem, że napewno nieochwalacie mojej decyjzji, ale cuż. W sobotę wyjeżdzam na miesiac i muszę moją gadzinkę zabrac ze soba. Jak ją najlepiej przetransportowac. Są taki plastikowe pojemniki dla gadów (w czymś takim go dostałam) czy to się nadaje?? A i czy ja mam z nim iśc na łąkę czy mogę z nim iśc do lasu. Bo nie wiem.
ŻłÓwInKa ;)