Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 09:28:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak  (Przeczytany 14868 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline pawulonp

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #15 dnia: 06.02.2014, 22:16:47 pm »
Wrzucam zdjęcia, nie śmiać się przy zdjęciu plastronu ( nie mam innego ) :P
Pozdrawiam, Paweł :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #16 dnia: 06.02.2014, 22:37:05 pm »
Pięknie wybarwiony. :) Dziękuję za fotki. A czy ma na "udach" ostrogi (takie narośle między każdą z tylnych nóg a ogonem)?

PS drewienka Ci szybko zapleśnieją jak będziesz podlewać te czipsy kokosowe (o ile dobrze rozpoznaję podłoże).
« Ostatnia zmiana: 06.02.2014, 22:39:24 pm wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline pawulonp

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #17 dnia: 06.02.2014, 22:44:12 pm »
Pięknie wybarwiony. :) Dziękuję za fotki. A czy ma na "udach" ostrogi (takie narośle między każdą z tylnych nóg a ogonem)?
Proszę bardzo :) Wiesz co, ostatnio zauważyliśmy z dziewczyną że pojawiły mu się czarne plamki właśnie na udach ale czy to ostrogi :P

PS drewienka Ci szybko zapleśnieją jak będziesz podlewać te czipsy kokosowe (o ile dobrze rozpoznaję podłoże).

Wiem wiem, mieszka już w nowym, większym, trawiasto-kamienistym terra :D
Pozdrawiam, Paweł :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #18 dnia: 12.02.2014, 19:35:28 pm »
Pięknie wybarwiony. :) Dziękuję za fotki. A czy ma na "udach" ostrogi (takie narośle między każdą z tylnych nóg a ogonem)?
Proszę bardzo :) Wiesz co, ostatnio zauważyliśmy z dziewczyną że pojawiły mu się czarne plamki właśnie na udach ale czy to ostrogi :P

Jednak na zdjęciu można coś dojrzeć, przyjrzałam się uważniej i widzę, że ostróg nie ma.

Wiem wiem, mieszka już w nowym, większym, trawiasto-kamienistym terra :D
To prosimy fotki. ;)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline pawulonp

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #19 dnia: 15.02.2014, 16:35:59 pm »
Oki, jeśli tak mówisz to ufam Twojemu doświadczeniu :)
Poniżej zamieszczam zdjęcie terra Maliniaka (trawy już nie ma :P )

Mamy jeszcze jeden problem, mianowicie Maliniak od momentu zmiany terra czyli dwóch tygodni
nic nie je prócz gotowego pokarmu...
nic kompletnie, próbowaliśmy go namówić na kawałek jabłka i nawet go nie powąchał.
Jak sądzicie co to może być ? Podejrzewaliśmy, że zmiana miejsca może tak na niego wpłynęła
 ale to już drugi tydzień... :(
Pozdrawiam, Paweł :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #20 dnia: 20.02.2014, 13:37:15 pm »
Oj, to niedobrze. Ten gotowy pokarm to mam nadzieję, że nie jest Biorept? Jeśli tak, to mu tego nie dawaj.

A próbowałeś cykorię, roszponkę, rukolę?
Można też ewent. kupić zdrowszy pokarm gotowy - np. Agivert Herbil firmy JBL i pomieszać go z rukolą czy cykorią. Może na taką "sałatkę" się skusi. Jak zacznie jeść, to suchy pokarm trzeba odstawić.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline pawulonp

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #21 dnia: 20.02.2014, 15:32:11 pm »
Wiem że Biorept to świństwo. Podajemy Habistat Herb&Flower zarekomendowany przez Panią dr Olę dwa razy w tygodniu.

Próbowaliśmy wszystkiego, moja dziewczyna próbowała mu nawet podać pokarm do pyska to bronił się ze wszystkich sił. :(
Pozdrawiam, Paweł :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #22 dnia: 20.02.2014, 16:08:56 pm »
Rewelacyjnego składu ten Habistat nie ma. Nie podoba mi się owies, pulpa buraczana i kukurydziana oraz spory dodatek sztucznych wypełniaczy, konserwatów i witamin.

>>>Analiza: białko surowe 9%, tłuszcze 5%, włókno surowe 12,5%, popiół surowy 8%, wapń 2,08%, fosfor 0,58%, Ca: P 3,5:1; .
Skład: owies, pulpa buraczana, kukurydziana, węglan wapnia , węglan dwuwapniowy, lucerna, minerały, witaminy, mniszek lekarski, glukozamina, siarczan chondroityny, methylsulfonylmethane (MSM), dodatki dietetyczne: barwniki, aromaty, witaminy: witamina A (jako octan retinylu) 33.895 jm / kg, witamina D3 (cholekalcyferol jak) 2380 jm / kg; mikroelementy: siarczan żelazawy monohydrat 175 mg / kg, siarczan cynku jednowodny 145 mg / kg, monohydrat siarczanu manganu 115 mg / kg, siarczan miedzi pięciowodny 65 mg / kg, jodek bezwodna 1,73 wapń mg / kg, 0,70 mg sodu selenin / kg . <<<<

Jeśli to żółw je, a czego innego nie to znaczy, że wybrzydza a nie jest chory.
Na początek bym popróbowała namoczyć ten jego ukochany pokarm i posmarować nim np. liście cykorii czy roszponki. Może poczuje znany zapach i zje.
Jak dalej będzie uparty to po prostu bym go parę dni przegłodziła, dając do miski tylko "zdrowe" pożywienie.

Wasza decyzja, ale docelowo ten pokarm w granulkach bym w ogóle wycofała z diety - jeśli chcecie dać od czasu do czasu preparat zawierający witaminy i mikroelementy to lepiej kupić Nutrobal i podać szczyptę raz na tydzień niż tą chemię w żółwia pakować.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #23 dnia: 20.02.2014, 17:30:38 pm »
Też kiedyś uważałam, że mój żółw nigdy nie ruszy szuszu! Karmiłam go cykorią, rukolą, roszponką... śmieciowym żarciem...
Można przekonać żółwia! Trzeba tylko chcieć! Kilka dni głodówki sprawę załatwi. Serce ściska jak żółw łazi po terra i szuka. No ale trudno się mówi. Najważniejsze jest jego zdrowie! Spróbuj a zobaczysz, że mam rację!

Offline pawulonp

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #24 dnia: 20.02.2014, 19:11:52 pm »
Rewelacyjnego składu ten Habistat nie ma. Nie podoba mi się owies, pulpa buraczana i kukurydziana oraz spory dodatek sztucznych wypełniaczy, konserwatów i witamin.
Pewnie masz rację. Nie dajemy im tego codziennie, tylko jako dodatek. Będzie świeża zieleninka to zapomną o takim pokarmie :)

Jeśli to żółw je, a czego innego nie to znaczy, że wybrzydza a nie jest chory.
Zgadzam się, tylko zastanawiam się dlaczego zaczął wybrzydzać z dnia na dzień jak tylko wszedł do nowego terra. Przedtem jadł normalnie. Próbowaliśmy go głodzić ale to nic nie dało.

Wasza decyzja, ale docelowo ten pokarm w granulkach bym w ogóle wycofała z diety - jeśli chcecie dać od czasu do czasu preparat zawierający witaminy i mikroelementy to lepiej kupić Nutrobal i podać szczyptę raz na tydzień niż tą chemię w żółwia pakować.
Szczerze powiem, że ten pokarm to tylko jednorazowy eksperyment. Dodajemy do pokarmu witaminy firmy JBL raz w tygodniu :)


 

Dodano 20.02.2014, 19:14:07 pm
Też kiedyś uważałam, że mój żółw nigdy nie ruszy szuszu! Karmiłam go cykorią, rukolą, roszponką... śmieciowym żarciem...
Można przekonać żółwia! Trzeba tylko chcieć! Kilka dni głodówki sprawę załatwi. Serce ściska jak żółw łazi po terra i szuka. No ale trudno się mówi. Najważniejsze jest jego zdrowie! Spróbuj a zobaczysz, że mam rację!
Leona oszukuje i miksuje mu cykorie ze zmielonymi suszkami natomiast Maliniaka za nic nie przekonasz do suszków, choćbym go głodził miesiąc to i tak nie tknie, uwierz :)
« Ostatnia zmiana: 20.02.2014, 19:14:07 pm wysłana przez pawulonp »
Pozdrawiam, Paweł :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #25 dnia: 21.02.2014, 08:57:18 am »
Pawulomp, wierz :)
Nie ma możliwości, by żółw nie przekonał się do dobrego pokarmu. Głód potrafi zmusić zwierzę, również z gatunku ludzkiego do wszytskiego :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #26 dnia: 21.02.2014, 09:45:26 am »
Też mi sie wydaje, że jak żółw zdrowy to wcześniej czy później zacznie jeść suszki, czy zielonkę zamiast suchego pokarmu.
Natomiast dziwna to sprawa, że jadł wcześniej a teraz tylko te pałeczki chce. Czasem po zmianie lokum może nawet parę dni gadzina nie mieć apetytu, chować się po kątach albo wręcz przeciwnie biegać jak nakręcona, zwiedzać nowy teren i też przez to nie mieć "czasu" na jedzenie.
Ale żeby to 2 tygodnie trwało to już za długo.
A jak poza tym, że nie chce jeść gadzina sie zachowuje? Wstaje rano czy trzeba ją wyciągać z kryjówki? Łazi w ciągu dnia czy jest bardziej ospała? Załatwia się normalnie? Wodę pije?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline pawulonp

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #27 dnia: 21.02.2014, 16:02:13 pm »
Pawulomp, wierz :)
Nie ma możliwości, by żółw nie przekonał się do dobrego pokarmu. Głód potrafi zmusić zwierzę, również z gatunku ludzkiego do wszytskiego :)
Pawulon a nie Pawulom :P
Będziemy w takim razie pracować nad tym :D
 

Dodano 21.02.2014, 16:15:27 pm
Natomiast dziwna to sprawa, że jadł wcześniej a teraz tylko te pałeczki chce. Czasem po zmianie lokum może nawet parę dni gadzina nie mieć apetytu, chować się po kątach albo wręcz przeciwnie biegać jak nakręcona, zwiedzać nowy teren i też przez to nie mieć "czasu" na jedzenie.
Ale żeby to 2 tygodnie trwało to już za długo.
A jak poza tym, że nie chce jeść gadzina sie zachowuje? Wstaje rano czy trzeba ją wyciągać z kryjówki? Łazi w ciągu dnia czy jest bardziej ospała? Załatwia się normalnie? Wodę pije?
Właśnie, pare dni ale teraz to właściwie dobija już trzeci tydzień :(
Odpowiadając na Twoje pytania, zachowuje się normalnie. Sam się budzi i wychodzi z kryjówki, łazi i rozrabia. Załatwia się tylko podczas kąpieli w wannie, w terra wchodzi do basenu i popija wodę...
« Ostatnia zmiana: 21.02.2014, 16:15:27 pm wysłana przez pawulonp »
Pozdrawiam, Paweł :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #28 dnia: 21.02.2014, 16:19:04 pm »
Czyli zachowanie jest normalne. Żółw nie wykazuje ani objawów chorobowych ani chęci pospania sobie. To teoretycznie jeść powinien.
Ja bym spróbowała z jedzeniem lekko posmarowanym tymi pałeczkami namoczonymi w takim razie. Może zaskoczy.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline pawulonp

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Odp: Leoniak - nowy domownik - oraz Maliniak
« Odpowiedź #29 dnia: 21.02.2014, 16:26:36 pm »
Teoretycznie... Oki, spróbujemy posmarować jedzonko papką z granulek i wtedy podzielę się obserwacjami. Dziękuję za rady :)
Pozdrawiam, Paweł :)