Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 18:59:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zosia żółwica grecka  (Przeczytany 23749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #30 dnia: 22.04.2009, 23:38:21 pm »
Dzisiaj już nie zdązyłam kamieni zorganizować, ale jutro się postaram. Rozumiem, że wystarczy znleźć odpowiednio duży, w miarę płaski kamień, sparzyć go wrzatkiem i gotowe.
Terrarium jest jakie jest, ale zależało mi, zeby jak najszybciej wycągnąć Zochę z akwarium. Teraz mogę spać spokojnie i powoli organizować coś lepszego. Mam nadzieje, że po długim weekendzie bedę miała odgruzowaną działkę i będę siała trawkę :D

Offline kamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #31 dnia: 22.04.2009, 23:41:39 pm »
Hej Kamka, a ja mam taką samą!
A w którym watku mogę ją zobaczyć? Strasznie ciekawa jestem...

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #32 dnia: 22.04.2009, 23:57:00 pm »
Dzisiaj już nie zdązyłam kamieni zorganizować, ale jutro się postaram.

Nie ma co się aż tak tym stresować. Wiadomo, że ciężko jest też wszystko na raz załatwić. Najważniejsze rzeczy już żółwik ma  ;)
« Ostatnia zmiana: 23.04.2009, 00:02:02 am wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #33 dnia: 22.04.2009, 23:58:51 pm »
Jak na szybką akcję to niezłe terro wyszło...:)
Jedną ściankę w 2/3 wysokości by się przydało na przezroczystą wymienić - moze być pleksa - żółwik będzie miał lepsze oświetlenie.
Kamień - dokładnie - duży - płaski, bez wystających elementów coby się nie pokaleczył. Ja swoje kamienie z pola gotowałam około 20 min. Można go też umyć i do piekarnika wstawić.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #34 dnia: 23.04.2009, 10:40:50 am »
No super,fajnie, że już przejściowo ma gdzie mieszkać :)
Zosia jest taka duża! To dla mnie zawsze wstrząs jest, a dla mojej rodzinki jeszcze bardziej, że mój żółw też kiedyś taki duży będzie ;D Bo teraz to dzieciaczek jest jeszcze ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline kamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #35 dnia: 23.04.2009, 12:11:47 pm »
Tero ma wymiary 100 x 60 x 40. Wydawało mi sie spore, dopóki nie wsadzilam do niego Zoski ;) Mogłam od razu wydać polecenie na pokrojenie wiekszych płyt, ale jeszcze nic straconego. Jak myslicie, ile gadzina moze miec lat przy takich rozmiarach?

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #36 dnia: 23.04.2009, 13:06:47 pm »
Ja bym stawiala na od 10-12 lat.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #37 dnia: 23.04.2009, 14:17:13 pm »
Trudno uwierzyć, że to terra jest takiej wielkości! :o Moje jest właśnie takie i wydaje się być takie ogromne przy maluszku!
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline kamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #38 dnia: 23.04.2009, 14:31:18 pm »
Mam kawał zółwiej baby :) Dzisiaj wybieram się do weta.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #39 dnia: 23.04.2009, 14:47:13 pm »
Kurcze zeczywiscie , Kapsel caly dzien lazi i obejsc go nie moze , a ta tylek ruszy i juz jest na drugiej stronie ;D.
Upewnij sie ze zerknie na jej oczka, nos, skorupe czy jest twarda i czy nie ma nic niepokojacega (choc po zdieciach widac ze jest tylko zaniedbana ), opciacha pazurki i skoryguje dziob, mogl by pobrac krew i kal ale szczerze moj wet tez casami nawet i tego nie zrobi :-\, wiec trzeba mu przypominac. Nie daj sie skasowac za nic , jesli tylko zerknie i powie ci ze zolw jest zdrowy , ale tez nie daj mu przy nim robic Bog wie czego, niech ci wszystko wytlumaczy co chce z nim zrobic itp. bo z wetami to ruznie.

Offline kamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #40 dnia: 23.04.2009, 15:32:31 pm »
Postaram się zachować zimną krew. Przez telefon pan pytał, co zwierzowi dolega, więc moze rzeczywiście chce jak najlepiej przyjąć moją Zochę ;)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #41 dnia: 23.04.2009, 21:07:47 pm »
I jak tam po wizycie u weta? Jakiś sensowny się okazał?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline kamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #42 dnia: 23.04.2009, 21:14:12 pm »
No cóz, na wielkiego speca od żółwi nie trafiłam...  Przyciął dziób ( biedna Zosia, aż zczęła siusiać przy obcinaniu), ogólnie ocenił stan żólwicy na dobry, powiedział, że jest bardzo silna i ma ładną skorupe,nos i oczy ok,  skóra nieco przesuszona i kapiele oczywiście wskazane, konieczna żarówka UV, latem na wybieg i przede wszystkim karmic- bananem, mandarynkami, ogólnie owocami tropikalnymi :-\, nawet wpomniał cos o mięsie :-[. No i jeszcze dawno nie widział tak żywotnego żółwia., bo Zosia faktycznie wykazywała bardzo duzą ruchliwość.Na hasło hibernowanie stwierdził, ze lepiej nie ryzykować, bo moze się nie obudzić, to samo zreszta, co moja znajoma wetka. Facet ogólnie bardzo miły, nie chciał zadnej kasy i pewnie jest świetnym wetem od piesków, ale z zółwiem to juz tam nie pójdę :'(. Trochę opadł mój optymizm, bo pewnie nie łatwo bedzie znaleźć kogoś naprawdę kompetentnego. Może ktoś, kto opiekuje sie żólwiami w gdanskim zoo, jest ogólniedostepny... Muszę trochę poszukać i popytać...

Zosia ma się chyba nieźle, pojadła mleczyki, trawy nie bardzo chciała. Czy dajecie żółwikom jakieś owoce? Mi jakoś trudno sobie wyobrazić, że zółw w naturalnych warunkach obiera sobie banana alb mandarynkę <afro>.Kupiłam trochę nasion róznych przypraw- bazylia, tymianek, melisa lekarska, kolendra i rumianek. Co myslicie o liściach malin , pokrzywie i stokrotkach, bo tego mam akurat pod dostatkiem w lesie przy domu. Czy mam podawać jej jakieś suplementy, przynajmniej do wystawienia na zewnatrz, a to jeszcze trochę potrwa, bo nie mam jeszcze trawki na działce, a poza tym wcale nie jest tak ciepło, chociaż w słoneczku małe werandowanie by nie zaszkodziło.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #43 dnia: 23.04.2009, 21:59:55 pm »
Zdecydowanie spec od żółwi żaden...:( Choć miło, że kasy nie wziął.
Banany, mandarynki i tym podobne wykluczone. Tak samo jak mięso. Co najwyżej można żólwia tym wykończyć.
Z owoców to można dać co najwyzej: jezynę, borówkę, malinę - czyli coś z tzw. owoców leśnych.
Trawy to moze nie jeść - to nie pardalis albo sulkatka.
Przyprawy i zioła co podałaś są OK.
Liście malin, jeżyn, poziomek, truskawek (byle niepryskanych), pokrzyw i liście i kwiaty stokrotki jak najbardziej się nadają...:) Aha - pokrzywę wygnieć przed podaniem, żeby się nie poparzyła.
Zje też kwiaty i liście bratka, fijołka, pojawia się tasznik. I oczywiscie kwiaty mleczaka - mój je nosem wciąga...:)
Z suplementów wskazana sepia - muszla mątwy (co kupienia w zoologiku w dziale z ptakami) - do posypywania jedzenia. Teraz jej można dać codzienie. Ja daję jeszcze Ostercal 1x w tygodniu - to jest wapń z vit. D3.
« Ostatnia zmiana: 23.04.2009, 22:04:16 pm wysłana przez ankan »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline kamka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
Odp: Zosia żółwica grecka
« Odpowiedź #44 dnia: 23.04.2009, 22:04:41 pm »
Własnie się zastanawiam, z którym z dwóch przyjmujacych tam lekarzy miałam do czyienia, bo jeden z nich jest wymieniany jako spec od zółwi na innym forum... Może to był ten drugi, ale skoro pracuje z kolegą specem to mógłby się trochę od niego podszkolić ;D