Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 13:13:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw lamparci Tuptuś  (Przeczytany 145496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #150 dnia: 02.06.2013, 19:42:25 pm »
Moi Mili  :D Jak Wam minął dzień?
Jestem po bardzo udanych łowach na wsi... Postanowiłam wymienić darń i powsadzać gdzieniegdzie różne roślinki.
I tak w smakołykach Tupcia znalazły się: stokrotka, mięta, truskawka, pokrzywka, babka lancetowata zasadzone z korzeniami w ziemię.
Sam Tupson zachwycony. Najadł się chyba aż za bardzo i w ogólnym rozrachunku poszedł spać  :laugh:
Zdjęcia poniżej...

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #151 dnia: 02.06.2013, 19:52:44 pm »
Ostatnie zdjęcie wprost profesjonalne ;)
Super że z żółwikiem wszystko dobrze :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline QDŁ

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 3
  • Step Leonardo
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #152 dnia: 02.06.2013, 20:30:49 pm »
Ale busz;) Mam nadzieje że CI to wszystko nie padnie - mi zawsze rośliny padają bo zapomnę je podlać;/

pereleczka0605

  • Gość
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #153 dnia: 03.06.2013, 09:18:55 am »
Wow ale przepiękny żółwik,wielkością zbliżony do mojej Strzałci :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #154 dnia: 03.06.2013, 10:24:46 am »
Ale ma fajnie..:)

Z maluchem to frajda jest - można mu jakoś ładnie urządzić terro i zielone się trochę czasu choć utrzymuje..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #155 dnia: 03.06.2013, 10:35:11 am »
Staram się jak mogę... Chociaż mój Tuptuś biega po darni i tratuje ją skutecznie  :) Także co parę dni mam przymusową wycieczkę do domu rodziców po zieleninę. Praktycznie większość czasu żółwik spędza na koniczynce, pod lampę wchodzi w ostateczności, jak zmarznie  ;) Wzięłam się tym razem na sposób i wokół szyb terrarium wysypałam ziemię, darń jest na środku bo Tupcio zasuwa dookoła tratując wszystko co napotka na swojej drodze  :laugh: Czasem bardzo doskwiera mu samotność, więc wali swoimi łapami po szybie, jakby dając mi sygnały, że chciałby na trochę do ludzi. Wówczas ulegam i biorę go na ręce. Gadzina jest wtedy prze-szczęśliwa  :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #156 dnia: 03.06.2013, 10:52:33 am »
Wiesz co - oklej wkoło terro jakąś tapetą na wysokość wzroku żółwia. Jak stuka w szybę - to dlatego, że widzi przestrzeń za nią i chce pójść dalej. Jak mu przesłonisz szyby to nie będzie tego robił. W koło terro natomaist będzie dalej biegał..:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #157 dnia: 03.06.2013, 12:57:29 pm »
Myśleliśmy z mężem o tapecie, ale mamy remont, co przekłada się na mniejsze zaplecze finansowe  :( Także z tym wydatkiem  będziemy musieli się chwilę wstrzymać. W czasie remontu mieszkamy w zaledwie jednym pokoju. Terrarium też mamy w nim upchnięte, praktycznie Tupcio śpi nam pod nosem  :) Docelowo jednak myślimy nad jakąś wyższą komodą, na której mógłby w przyszłości stanąć domek Tupciorka. Szczególnie, że za cztery miesiące pojawi się mały dzidziuś. W ramach bezpieczeństwa terrarium, jak i jego mieszkaniec musi zmienić lokalizację. Szczerze mówiąc patrzenie na tego malucha jest wielce zajmujące. Potrafię wpatrywać się w niego godzinami. Jest takim słodziakiem   :)
Ankan wklej jakieś zdjątka swoich pociech, bo bardzo się za ich widokiem stęskniłam  :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #158 dnia: 03.06.2013, 13:02:49 pm »
DO czasu kiedy nie zaopatrzycie się w jakąś docelową fototapetę do terrarium wystarczy  kartonami przykryć. To dla zdrowia że tak ujmę żółwia, bardzo się męczy kiedy maluch próbuje przejść przez szybę..  :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #159 dnia: 03.06.2013, 14:18:32 pm »
Lulka myślę, że terrarium na komodzie dla lamparta to kiepski pomysł, chyba że nie będzie to terra docelowe. Docelowe terrarium dla takiego dużego gada powinno być spore w związku z tym i komoda duza i baaaardzo stabilna żeby utrzymać taki ciężar. Wg mnie najlepiej zrobić od razu spore terra np. 1.5 m/1.5 m i mieć już spokój niż później co chwile powiększać, bo to jednak kasa się rozchodzi.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #160 dnia: 03.06.2013, 14:36:29 pm »
Kochani,
póki co, Tupcio jest malutki... terrarium zakupiłam kilka tygodni temu i nie zamierzam w najbliższym czasie go wymieniać! O kwestię finansową również się rozchodzi. :( Uważam, że maluch ma teraz jak ,,u Pana Boga za piecem". Oczywiście, że za kilka lat, kiedy Tupsonowi takie warunki nie wystarczą zrobię profesjonalne terra na zamówienie. Jeżeli będzie mnie stać to pomyślę o czymś takim: >>link<< (chodzi mi bardziej o terra niż o jego wystrój)
Jeśli nie, to pójdę do stolarza i poproszę o zbicie kilku desek. Na pewno nie pozwolę żeby żółwik męczył się w nieodpowiednim domku  :)
Dziękuję za wszystkie Wasze sugestie. Są dla mnie niesamowicie pouczające  :)



edycja: przydługi odnośnik wrzucono w link
« Ostatnia zmiana: 24.07.2013, 02:38:18 am wysłana przez semiramida »

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #161 dnia: 03.06.2013, 15:33:47 pm »
Nikt Ci nic nie narzuca, spokojnie. Terrarium jest wystarczające na chwilę obecną i na tym trzeba się skupić!  ;D
Myślę, że jak pójdziesz do stolarza to wyjdzie dużo lepiej, niż to z linku.  ;)
« Ostatnia zmiana: 03.06.2013, 15:36:57 pm wysłana przez Jan BZ »
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #162 dnia: 03.06.2013, 15:45:49 pm »
A ja się wcale nie denerwuje  :) wiem, że chcecie dobrze i jedynie jestem Wam wdzięczna i serdecznie, serdecznie dziękuję  :-*

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #163 dnia: 03.06.2013, 16:40:48 pm »
Lulka a jeśli mogę zapytać jaką sumę przeznaczyłas na obecne terra?

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #164 dnia: 03.06.2013, 17:18:23 pm »
Żólwiki miałam od stycznia. Najpierw pojawił się Tupek (300 zł), który miał naprawdę maleńkie terra i kiepskie warunki. Co ja tam wiedziałam o warunkach bytowych. A w hurtowni zoologicznej nie dowiedziałam się praktycznie niczego (to znaczy dowiedziałam się sporo, ale jak się okazuje to sam stek bzdur)! Na pierwsze terra wydałam około 100 zł. Do tego pan polecił piach i jakieś nie nadające się podłoże, które pyliło... Na dodatek kazał mi kupić lampę UVB, która nadawała się jedynie dla roślin, a nie dla gadów. Chciał mi również wetknąć matę grzewczą, bo nie miał na sklepie lampy, więc co mu tam... Kiedy Tup zaczął chorować dostawał witaminy i oczywiście antybiotyk (jego organizm był na tyle silny, że zdołał się zregenerować). Każda wizyta u lekarza kosztowała mnie 40/50 zł i tak co kilka dni...
Po kilku tygodniach pojawiła się Lula (300 zł), więc panowie w zoo postanowili wykorzystać moją naiwność i wlepili mi kolejne terra 70cm/40cm (170 zł). Lulka bardzo chorowała. Myślę, że lekarz kosztował mnie około 500 zł (żeby tylko) na samą Lulę!
Lulcia nie przeżyła... Jej śmierć była dla mnie niesamowicie dołująca.
Postanowiłam po śmierci Luli kupić jeszcze większe terra (230 zł w sklepie Leopardus). Pan namówił mnie na kolejne nieodpowiednie podłoże i chciał też wcisnąć piach (bo żółwie uwielbiają piasek i tam bytują).
Bezsilna, opadałam z nadziei, aż zalogowałam się na forum i uzyskałam najważniejsze informacje od Was kochani!
Zrozumiałam, że zamiast płacić za nieodpowiednią ziemię warto skopać grządki Taty  :) i żółw jest szczęśliwy jak ta lala.
Zdaję sobie sprawę, że wyrzuciłam pieniądze w błoto, ale wcześniej nie miał mną kto pokierować  :(
Może za rok pomyślę o zbiciu paru desek i żółwik będzie się czuł jak w niebie...
Pozdrawiam wszystkich  :-*
 

Dodano 03.06.2013, 17:39:21 pm
Co ważne... Tuptuś przyjechał z awitaminozą i przeziębieniem. Lula - z awitaminozą, grzybicą pancerza, zapaleniem płuc i niewydolnością nerek... Kiedy kupowałam Lulę wiedziałam, że jej stan jest tragiczny. Miałam jednak nadzieję, że uda mi się ją wyleczyć... Niestety maleńka trafiła do żółwiczego raju.  :'(
« Ostatnia zmiana: 03.06.2013, 17:39:21 pm wysłana przez Lulka »