Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 11:01:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw lamparci Tuptuś  (Przeczytany 145478 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #165 dnia: 03.06.2013, 18:43:27 pm »
Lulka troszkę wydałaś na te terraria, ale niestety dlatego tyle, że szklane. Jeśli będziesz chciała podam Ci namiary na stolarza, u którego przez internet zamówiłam terrarium- na kółkach stabilne z półkami na dole - o wymiarach 120/60 z dostawą do domu w jednym kawałku i zapłaciła 500 zł razem z przesyłką i wniesieniem na górę do mieszkania. Pan mi zrobił wszystko dokładnie tak jak chciałam :)

Przykładowe zdjęcie niżej - przepraszam za jakośc, ale zrobione na szybko :) stoi przez miesiąc puste, bo żółw na wakacjach. 

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #166 dnia: 03.06.2013, 18:51:00 pm »
Śliczne to Twoje terra  :) Pewnie, że podaj namiary - na pewno skorzystam! Super sprawa. Najbardziej podoba mi się pomysł z kółeczkami zamiast nóżek. Nawet na słoneczko można wywieść  :D szczególnie, że mieszkam w bloku i mam balkon!

Offline andzia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 6
  • Klementyna i Melania
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #167 dnia: 03.06.2013, 20:36:18 pm »
Śliczny ten Twój Tuptuś  :D, pozdrawiam  ;)
Pozdrawiam, Aneta i Gadzinki :)

Offline neo

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 561
  • Reputacja: 15
  • Posiadany gatunek Stigmochelys pardalis
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #168 dnia: 04.06.2013, 08:42:31 am »
Lulka twój lamparcik jest bardzo ładny . Ankan chodziło o to byś przykleiła kawałek tapety na przednią szybę , na taką wysokość by żółw nie widział tego co jest na zew czyli tak ok. 15 cm x 120 cm to koszt ok 5 zeta , taniej możesz nakleić szeroką taśmę ale efekt beznadziejny .Boczne ściany możesz tak samo tanim kosztem wystroić  .
szklane terraria są do bani , sam takowe posiadam dlatego wyłożyłem sciany korkiem by odpowiednia wilgotność się utrzymała . Wentylacja w takim terra też pozostawia dużo życzenia dlatego ja jedną przednią szybę dałem niższą aby poprawić cyrkulację .
In The Lap Of The Queen

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #169 dnia: 04.06.2013, 10:04:16 am »
Lulka namiary poszły :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #170 dnia: 04.06.2013, 10:53:48 am »
Bardzo Wam wszystkim serdecznie dziękuję! Macie rację... postanowiłam sprawdzić zachowanie Tupka w terra i obłożyłam szyby na wysokość jego wzroku (póki co) kawałkami paneli! Tupcio już nie wali łapkami, a dostojnie kroczy dookoła, jakby spokojniejszy! Napiszcie mi tylko proszę gdzie mogę taką okleinę dostać. Czy w Castoramie ją zakupię?
Poza tym myślę by zrobić Tupciowi wybieg balkonowy. Szkoda, że mój mąż nie lubi prac stolarskich. Przecież zbicie pięciu desek nie może być w końcu aż takie trudne. Wczoraj oglądałam wybiegi na forum i strasznie pozazdrościłam Wam pomysłów! Przekonałam się, że wystarczą szczere chęci, a efekt jest spektakularny!
 

Dodano 04.06.2013, 11:00:11 am
She, dziękuję za namiary! Byłam na stronie... terraria wspaniałe, jak profesjonalnie wykończone. Jest co podziwiać  :)
Nie pozostaje mi nic innego jak zbierać pieniążki na to cudeńko  :)
« Ostatnia zmiana: 04.06.2013, 11:00:12 am wysłana przez Lulka »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #171 dnia: 04.06.2013, 12:55:58 pm »
W ostateczności możesz kupić kawałek zwykłej okleiny samoprzylepnej do mebli - jest taka w sklepach z tapetami. Będzie to tylko ciężko odkleić.
Inna opcja to tła do akwariów w zoologicznym - też na metry sprzedawane - potniesz na paski o szer. 10-15 cm i zasłonisz wkoło szyby. Przykleja się je dobrze na żel do włosów - to łatwo to w razie co odlepić i zmyć szybę.
Jeszcze inna opcja - stara tapeta, karton, obrazki ze staego kalendarza - można przykleić na taśmę dwustronną albo taką białą plastikową masę.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #172 dnia: 05.06.2013, 09:39:44 am »
Witajcie,
Pogoda za oknem nie rozpieszcza. Tupek już nie pamięta kiedy widział słońce... a ja staram się przeżyć remont, który wlecze się już od dobrego miesiąca! Tupson jest bardzo dzielny. Przeżył wiele... pył, wiercenie, smród...
Cieszy mnie fakt, że ma tą darń w terrarium, która daje mu jakby namiastkę wybiegu. Nie mogę się doczekać słonecznych dni. Wtedy pakuje swojego malucha i jedziemy na wieś na hasanie po trawce  :D
Zauważyłam również, iż od czasu odrobaczenia Tuptuś ma piękne, zwięzłe kupy. Przedtem były ciągle wodniste, a ja nie miałam pojęcia gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy.
Pozdrawiam Was bardzo ciepło spod lampy grzewczej (gdzie najchętniej powygrzewałabym się razem z Tupkiem  :laugh: ) z Łodzi  :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #173 dnia: 05.06.2013, 10:54:57 am »
A kto by sie nie powygrzewał chętnie w taką wszawą aurę... :laugh:
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #174 dnia: 05.06.2013, 11:42:45 am »
W Łodzi żółwiarzy widzę przybywa. :) A weźcie z taką pogodą. Wczoraj na wybiegu gady miały powódź a dzisiaj kąpiele błotne.

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #175 dnia: 05.06.2013, 11:48:47 am »
Ja już szykuję męża psychicznie, że będzie miał nie lada zadanie. Kupię pięć desek i niech zbija na wybieg balkoknowy. Chyba to wszystko nagram, bo śmiechu będzie co nie miara. Żeby tylko sobie palca nie przytrzasnął  :laugh:
Mój Tupson póki co ma na balkonie skrzynkę, a w niej darń, ale jak już poczuje prawdziwe słońce na skorupce to tylko dumnie stąpa od koniczynki do koniczynki i wsuwa aż się uszy trzęsą. Cudny to widok  :D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #176 dnia: 05.06.2013, 13:40:40 pm »
Oj, co tam jeden palec dla dobra gada poświęcić... ;D Pozostanie mu jeszcze 19 nieuszkodzonych... ;D
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #177 dnia: 05.06.2013, 15:05:24 pm »
W zasadzie to zostałoby mu jeszcze 20  :laugh:
 

Dodano 06.06.2013, 10:32:39 am
Królewskie śniadanie! Proszę nie przeszkadzać  :laugh:
« Ostatnia zmiana: 06.06.2013, 10:32:51 am wysłana przez Lulka »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #178 dnia: 06.06.2013, 11:05:33 am »
Sam wygląda jak bułeczka słodka na śniadanie...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci Tuptuś
« Odpowiedź #179 dnia: 06.06.2013, 11:15:15 am »
Oj moja Droga Ankan...
Człowiek się cieszy ze swojego żółwika a tyle nowych problemów pojawiło się w dziale ,,choroby".
Serce ściska na te wszystkie informacje :'( Uważam, że przed każdym zakupem żółwika ludzie powinni wchodzić na fora, czytać informacje, zadawać pytania. Może wtedy udałoby się uniknąć tych wszystkich problemów zdrowotnych  :(