Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 09:10:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Małe zmiany w żółwiowym terrarium  (Przeczytany 20400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #30 dnia: 05.06.2012, 18:42:16 pm »
Krytyka (łac. criticus - osądzający) – analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości.
Tak więc jak już wiesz, ocena czegoś i wypunktowanie, że jest złe to krytyka  :D
A kropeczki widocznie miałem ochotę postawić, nie we wszystkim trzeba się doszukiwać drugiego dnia  ;)

i zarazem przedstawiam własny sposób na rozwiązanie problemu, chyba an tym polega rozmowa tutaj, a nie na bezmyślnym zachwalaniu wszystkiego i wszystkich, tylko na dialogu- Ty mówisz to, a ja mówię tamto i wspólnie jakoś rozwiązujemy "problem", czyż nie?

Oczywiście, że tak tylko czy Ty chcesz słuchać jakichkolwiek rad, czy po prostu i tak zrobisz jak będziesz chciał? Wtedy więc bez sensu jest pytać o podpowiedź w rozwiązaniu problemu.

Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Przyjaciel_Pandy25

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 8
  • Rypcia
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #31 dnia: 05.06.2012, 19:04:20 pm »
Tak tylko, że w tym momencie nie czekam na rady jak to zrobić, czego użyć (pomysł np. z tymi kastrami) tylko przedstawiam swój pomysł jako pierwszy i czekam na Wasze, Twoje, Jego, Jej i wszystkich zainteresowanych opinie i może sugestie dotyczące podmiany czegoś, lub przeróbki w konstrukcji. Kastry wyeliminowałem, po prostu mi się nie podobają, nie to że nie słucham Waszych rad tylko po prostu ten pomysł uważam, że mi się nie podoba, zaproponowałem własny, ale miałem również na uwadze rozwiązanie zaproponowane przez Semi, wybrałem (na chwilę obecną) własne i czekam na opinie i sugestie w tej sprawie.
Czasami lepiej nic nie mówić i wydawać się być głupim, niż odezwać się raz i rozwiać wszelkie
wątpliwości.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #32 dnia: 05.06.2012, 19:12:35 pm »
Dobrze, OK, ale tamtego posta wysłałem, przed tym niż Ty przedstawiłeś swój pomysł... :-\
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #33 dnia: 06.06.2012, 08:36:47 am »
Przyjacielu Pandy projekt na wzór tego ze zdjęcia w domu mi się podoba. Rozumiem że zrobisz większy prześwit między piętrami żeby mogło dochodzić więcej promieni na dolne piętro?? Pomysł z zamykaniem "klatki schodowej" uważam , że ma ręce i nogi i że chyba powinno być ok :) Mnie jak we wszystkich widywanych przypadkach gdzie są schody i przejścia na górę zawsze zastanawia jak się żółw do tego przyzwyczaja - ale to moje rozkminy :)

Faktem jest że kastry może nie są najestetyczniejsze i rozumiem , że nie bardzo chcesz je wykorzystać ale w myśl "jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi co się ma" taki pomysł podsuwałem :) fajnie będzie jak zrobisz nowe miejsca dla skorup. W takim razie wracaj do zdrowia i wrzucaj fotki nowej budowli :)

p.s. a w formie może małej "kary" samiec niech kilka dni na początku posiedzi na dole a samica spokojnie się powygrzewa na słońcu :D
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #34 dnia: 06.06.2012, 10:02:48 am »
Na dole zbyt wiele słońca nie będzie - ale jak nie ma innego wyjścia to takie piętrowe terro jest najlepszym rozwiązaniem. Żółie mogą się zmieniać, żeby oba ze słońca korzystały a samica wreszcie będzie miała święty spokój.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #35 dnia: 06.06.2012, 10:23:07 am »
bo wszelkiego rodzaju podwyższenia nawet od dołu wg.Ciebie nie zdały by większego egzaminu?? w sumie to sam wybieg z ziemią sporo będzie ważył więc jeszcze dodatkowe podwyższenie to sporo by było działania...
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline Przyjaciel_Pandy25

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 8
  • Rypcia
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #36 dnia: 06.06.2012, 11:52:19 am »
Brałem pod uwagę ciężar jaki będzie za sobą niosła konstrukcja górna, dlatego całość dolnego poziomu postaram się wesprzeć jakimiś dodatkowymi wkrętami, może zastosuję wkręty imbusowe, bo te wytrzymują zdecydowanie większe obciążenia. Musze tak liczyć plus minus, że górna powierzchnia będzie z deskami, ziemią, kamieniami ważyć około 30 kg, wiec ciekawe wyzwanie :) Co do tego pomysłu z zamykaną "klatką schodową", to w moim odczuciu to ma działać bardziej tak jak to przedstawił rumek klapa nie będzie zamykana na stałe, a tylko w momencie kiedy samiec będzie biegał za samica jak ogłupiały, bo one mają "momenty" kiedy spokojnie leżą koło siebie i nie zwracają an siebie uwagi, a tylko na te bardziej burzliwie chwile "kolega sympatyczny" będzie lądował na dole.

PS: rumek a karać samca nie będę bo przecież to tylko małe, głupiutkie stworzonko. Na razie jest zimno i żółwie śpią całymi dniami na wybiegu pod platformą, jak zrobi się ciepło to myślę, że w przyszłym tygodniu wszystko uda mi się skonstruować.
« Ostatnia zmiana: 06.06.2012, 11:55:30 am wysłana przez Przyjaciel_Pandy25 »
Czasami lepiej nic nie mówić i wydawać się być głupim, niż odezwać się raz i rozwiać wszelkie
wątpliwości.

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #37 dnia: 06.06.2012, 12:02:54 pm »
hehe...no z tą "karą" to ma to drugie dno bo może być to nagroda dla samicy :) ja czekam w takim razie na zdjęcia jak to będzie wyglądało :)
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

TomaszW

  • Gość
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #38 dnia: 06.06.2012, 14:40:44 pm »
Moim zdaniem....Za dużo wydziwiania w tym wszystkim - jakieś antresole, dwupodłogowe wybiegi, sztuczna trawa itd.. :o Z terrarium robi się mały cyrk, plac zabaw....

Czy tak trudno kupić kilka płyt osb i skręcić terrarium?Ewentualnie przerobić jakieś stare meble ("komunistyczne segmenty" nazywane "meblościankami")?

Przyznam, ze kasty nie są estetyczne.Na chwilę i w nagłych wypadkach mogą być.Ale jaka to ozdoba? :-\ Ja wykorzystuję je do zimowania żółwi w piwnicy. ;)

« Ostatnia zmiana: 06.06.2012, 14:47:00 pm wysłana przez TomaszW »

Offline Przyjaciel_Pandy25

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 8
  • Rypcia
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #39 dnia: 06.06.2012, 14:48:37 pm »
Nie do końca rozumiem co konkretnie miałeś na myśli TomaszW, w swoich wypowiedziach nikogo nie obrażam, nikomu nie ubliżam, ani nie zwracam niepotrzebnie i nagminnie uwagi, oczywiście mamy demokrację i każdy, nawet Ty może powiedzieć co o tym wszystkim myśli, miłobyłoby jednak przeczytać również uzasadnienie swoich wniosków  ::)

Widzę, że post zmodyfikowany troszeczkę, bo bez tego "dodatku specjalnego", co jednak nie zmienia mojej prośby i w dalszym ciągu chciałbym przeczytać konkrety.
« Ostatnia zmiana: 06.06.2012, 14:50:57 pm wysłana przez Przyjaciel_Pandy25 »
Czasami lepiej nic nie mówić i wydawać się być głupim, niż odezwać się raz i rozwiać wszelkie
wątpliwości.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #40 dnia: 06.06.2012, 15:36:26 pm »
Nie do końca rozumiem co konkretnie miałeś na myśli TomaszW, w swoich wypowiedziach nikogo nie obrażam, nikomu nie ubliżam, ani nie zwracam niepotrzebnie i nagminnie uwagi, oczywiście mamy demokrację i każdy, nawet Ty może powiedzieć co o tym wszystkim myśli, miłobyłoby jednak przeczytać również uzasadnienie swoich wniosków  ::)
Jeśli piszesz każdy, to nie pisz nawet Ty, bo taka wypowiedź ma pejoratywne konotacje.

Tomasz nie napisał, że kogoś obrażasz czy coś w ten deseń, więc o co chodzi w Twojej wypowiedzi?

I czego dokładnie nie rozumiesz w wypowiedzi Tomasza? Określił chyba jasno co mu nie pasuje i napisał, że wg niego to wydziwianie i ma chyba prawo tak myśleć, prawda?

I co tu trzeba uzasadniać?
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #41 dnia: 06.06.2012, 16:13:23 pm »
Jak dla mnie Panowie to jakieś "mielenie" pojęciami itp. Przyjaciel Pandy ma problem to o nim pisze i się dopytuje a to , że są to różne warianty to chyba lepsza burza mózgów niż klepanie jednej wersji... :)
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #42 dnia: 06.06.2012, 16:18:24 pm »
Pewnie, że tak, ale czasem trzeba zapomnieć o estetyce i własnych widzimisię i postawić w stu procentach na dobro żółwi ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline rumek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 6
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #43 dnia: 06.06.2012, 16:38:59 pm »
Jestem pełny wiary że nikt kto się wypowiada w tym temacie nie chce dla nich źle :) dowodów na to jest kilka :)
Mylić się to rzecz ludzka , nie słuchać rad to głupota.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Małe zmiany w żółwiowym terrarium
« Odpowiedź #44 dnia: 06.06.2012, 16:41:24 pm »
Oczywiście także jestem o tym przekonany. Tylko często najprostsze rozwiązania są najlepsze dla żółwi.
Posiadam dwa żółwie stepowe:D