Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 12:09:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw lamparci nie chce jeść  (Przeczytany 15108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiktor oni

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • yyyy....
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #15 dnia: 06.01.2014, 12:56:44 pm »
A tą trawe to na gazie wacikach ???.
co do terrarium to jest kupione jak ktos takie chce to polecam strone ,, terrpol.pl,,
mają  fajne terraria nawet w niezlej cenie i duzy wybór.
Moj zolw prawie codziennie wydala kwas moczowy ,, jest taka woda i biale cos ,,
to zle ??
kupy nie widzialem od mhm 2 dni
a weta nje ma w moim miescie zadnego od gadów >:(
a czy kielki pomidora moge dac , a tego sukulenta co jest na filmiku?
Wiktoroni

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #16 dnia: 06.01.2014, 13:08:46 pm »
Trawę możesz posiać na wcikach lub w małych doniczuszkach w ziemi.  Ja je później wkopuje do terra.
To dobrze, że wydala kwas moczowy. W ten sposób się oczyszcza.
Każdy wet powinien wykonać takie badanie! 
Pomidor jest trujący. Nigdy nie czytałam na forum żeby ktoś podawał kiełki ale niech inni się wypowiedzą

Offline Wiktor oni

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • yyyy....
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #17 dnia: 06.01.2014, 14:32:36 pm »
Dzieki jeszcze jak bedziesz mogla to prosze powiedz czy sukulent na filmiku jest jadalny.
czy to normalne ze o godz.14,30 zolw spi pod lampa on je okolo 17-18 .
Uvb zamuwiona.
Wiktoroni

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #18 dnia: 06.01.2014, 15:10:13 pm »
Jasne,  że normalne  ;D
Mój ma dni, kiedy wyleguje się do 20 a ja nie mam sumienia wyłączyć mu lampy. Słyszałam od Anka - naszej góru od lamparcich, że maluchy często jedzą i uciekają do kryjówki. Są bardziej strachliwe od dorosłych osobników.
Co do sukulentów to nie zwróciłam uwagi ale jak odpalę komputer to napiszę jeszcze do Ciebie w tej sprawie. Buziaki

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #19 dnia: 06.01.2014, 15:43:27 pm »
spróbuj dać banana, moje gady sporo wychudły i musiałem je czymś podkarmić,
próbowałem sałaty (jako że o tej porze roku nic innego nie ma, a o suszkach nawet gady nie chcą słyszeć)
ale jej nie chciały, a banana wcinają aż im się uszy trzęsą, ponadto odkryłem, że po bananie stepowe szybko przybierają na wadze

jeżeli szukasz jakiejś innej zachęty spróbuj ustawić gada przed lustrem, nie wiem jak lamparty ale stepowce odbierają tego w lustrze jako przeciwnika i zaczynają gryźć gada w lustrze, wtedy można spróbować podsunąć im jedzenie
 
inny znany sposób na wzmożenie apetytu (przynajmniej u stepowców) to podanie niewielkiej ilości masła, oczywiście nie w celu karmienia ale w takim celu aby otworzyły buźki i wtedy można podsunąć coś apetycznego 

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #20 dnia: 06.01.2014, 16:38:40 pm »
Nie słuchaj przedmówcy. Opowiada głupoty. Nie wolno podawać bananów a tym bardziej masła. Spójrz na osoby, które są wyżej rangą. Ja nie jestem tu autorytetem. Napisz do ankan czy Sereminady.

Offline Wiktor oni

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • yyyy....
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #21 dnia: 06.01.2014, 16:40:09 pm »
Pomidpr jest trujacy .
o boze a ja mu dalem 2stycznia czy cos mu bedzoe , tylko troche nadgryzl i zostawil  :'(
Wiktoroni

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #22 dnia: 06.01.2014, 17:14:06 pm »
spróbuj dać banana, moje gady sporo wychudły i musiałem je czymś podkarmić,
próbowałem sałaty (jako że o tej porze roku nic innego nie ma, a o suszkach nawet gady nie chcą słyszeć)
ale jej nie chciały, a banana wcinają aż im się uszy trzęsą, ponadto odkryłem, że po bananie stepowe szybko przybierają na wadze
tomason, robisz swoim żółwiom wielką krzywdę karmiąc je bananami i oferując sałatę. Sama nie wiem, co gorsze.
O suszkach żaden żółw na początku nie będzie chciał słyszeć, wprowadzenie ich do diety wymaga od opiekuna nakładu pracy. Samo nie przyjdzie.

a tego sukulenta co jest na filmiku?
Na filmiku nie widzę żadnego sukulenta. Wrzuć zdjęcie to zobaczymy.

Pomidpr jest trujacy .
o boze a ja mu dalem 2stycznia czy cos mu bedzoe , tylko troche nadgryzl i zostawil  :'(
Dałeś mu liście pomidora czy owoc? Pisz staranniej bo nieprzyjemnie się czyta takie hieroglify.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #23 dnia: 06.01.2014, 17:53:20 pm »
Nic mu nie będzie od pomidora! Musiałbyś go nim karmić przynajmniej kilka/kilkanaście ładnych lat! Bez paniki. Ja również karmiłam swojego Tupsona pomidorami (wstyd mi się do tego przyznać) zanim trafiłam na forum. Po prostu napraw swój błąd i już  :D

Offline tomason

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: -3
  • daj mi jeść
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #24 dnia: 06.01.2014, 18:05:19 pm »
jak nie ma innych możliwości to się gadom daje co jest, a przynajmniej to co chcą jeść
gdzieś na forum widziałem innych użytkowników  którzy w spisie menu podawali banana,
a z tego co wiem owoce można podawać w umiarkowanych ilościach, także nie martw się jak dajesz pomidora (z umiarem)

PS. a masło to haczyk na wędkę, taki z robakiem
PS2. gdzieś mam filmik jak żółw zjada samego robaka (dżdżownicę) - sam upolował
« Ostatnia zmiana: 06.01.2014, 18:09:09 pm wysłana przez tomason »

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #25 dnia: 06.01.2014, 18:52:31 pm »
Uważam, że wprowadzasz na forum chaos i zamieszanie  >:D zupełnie niepotrzebnie! Udowodnione zostało, że owoce i warzywa są dla żółwi szkodliwe!

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #26 dnia: 06.01.2014, 19:08:42 pm »
Tomason, proszę nie wprowadzaj innych userów w błąd.
Najpierw uzupełnij swoją widzę, doczytaj a dopiero w następnej kolejności radź.
Absolutnie nie podajemy warzyw i owoców. Umiarkowane ilości są absolutnie niedopuszczalne. Natomiast podawanie bardzo okazjonalnie jest wysoce dyskusyjne. Jeżeli chodzi o ż. lamparcie to tutaj podawanie zbyt dużych ilości zielonki jest nie wskazane, ponieważ tan gatunek powinien jadać głównie odmiany traw. Zwykłe zielsko jako podstawa niestety nie jest dobre, a co dopiero owoce czy warzywa. Wiec zastanów się co piszesz bo zawiało średniowieczem.

Niestety, na forum panuje kult prawidłowej diety. Wszelkie próby przekabacenia na warzywa czy owoce będą ganiane.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Wiktor oni

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • yyyy....
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #27 dnia: 06.01.2014, 20:11:52 pm »
Wczoraj zjadl kawalek ogorka dzisiaj wydalil kwas moczowy i nic nie jadl nawet ogorka tylko powąchal , prawie caly dzien spal to zle? Moze z 15 min mial otwarte oczy ale sie napil
 

Dodano 06.01.2014, 20:16:20 pm
A i jeszcze w jakiej temp . Go myc bo pierwszy raz bedzie mial kąpiel (chodzi mi , ze wsadze go do mkski z wodą)
i do jakiej wysokosci wody wlac do noska??
« Ostatnia zmiana: 06.01.2014, 20:16:20 pm wysłana przez Wiktor oni »
Wiktoroni

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #28 dnia: 06.01.2014, 21:16:11 pm »
Temperatura wody jak dla małego dziecka ma się wahać między 36 a 37 stopni. Ja jak kąpie dziecko (sposób babiny) to wsadzam łokieć do wody i jeśli mnie nie parzy to znaczy, że nadaje się do kąpieli :)
Wlewasz tylko tyle wody żeby łapek żółwia nie był zanurzony.  Musisz na to zwrócić uwagę żeby go nie utopić.
Martwi mnie fakt, ze nie je. Czy znalazłeś jakiegoś wetka, który zbada kał żółwia? Może być biedak zarobaczony.

Offline Wiktor oni

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • yyyy....
Odp: Żółw lamparci nie chce jeść
« Odpowiedź #29 dnia: 06.01.2014, 23:01:55 pm »
Znalazlem ale najpredzej w srode moge sie do niego wybrac niestety wet nie od gadow ale jakis jest.
co do kalu to od 2 dni nie zrobil wiec nie wiem co mam zrobic zeby kupke zrobil.
ile taka kupka moze lezec zeby nadawala sie do badania ??
bo on robil okolo 12 a ja w szkole będę i niewiem.
a jak ją wezme do sterylnego pojemnika na mocz ze szpitala(oczywiscie nowego ;))
To moze lezec dzien .
niewiem czy on nie lunatykuje bo chodzi z zamknietymi oczkami ale nie dlatego ze ma chore tylko chyba śpi bo jak wezme go do reki to sie mocno odpycha i otwiera oczka (wiem ze sie do reki nie bierze)
Wiktoroni