Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 16:18:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ospałość  (Przeczytany 12202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Ospałość
« dnia: 15.10.2008, 19:41:55 pm »
nie pamiętma moze ktoś już sie oto pytał, ale trudno najwyżej ktoś tego psta usunie przy najbliższj okazji. Mój żółwik od jesieni jakoś jak się zcazęło ochładzac jest taki przyśpicawy (o chyba jakieś nowe słowo wymyśliłam). Wstaje rano już przed siódmą bierze się za żarcie wygrzeje się a potem przejdzie kilka razy i idze spac. Moja babcia mówi, że potem jeszcze przed godzina 15 wychodzi jeszcze kilka razy i dalej idze spac. Czy to normalne??
ŻłÓwInKa ;)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #1 dnia: 15.10.2008, 20:10:11 pm »
Jasne, że normalne. Jesień a potem zima.. zimą żółwie hibernują tzn śpią. Poczytaj troche o zimowaniu a dowiesz się wszystkiego.

Offline fiolkaa22

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #2 dnia: 15.10.2008, 21:07:07 pm »
moj jak wyciagne go z terrarium lata po całym domu hehe

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #3 dnia: 15.10.2008, 22:46:51 pm »
a po co go wyciągasz?

Offline fiolkaa22

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #4 dnia: 16.10.2008, 07:08:20 am »
bo stuka w krawęzie terrarium. nawet nie wiesz jaki jest szczesliwy jak sobie pobiega. juz nawet mi nie rob kupki w srodku

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #5 dnia: 16.10.2008, 08:14:36 am »
Zupełnie normalne zachowanie i do ospałości to mu jeszcze daleko jak normalnie je i spaceruje kilka razy dziennie.
TUPTUŚ

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #6 dnia: 16.10.2008, 16:27:52 pm »
Ufff to dobrze a co do tego załatwiania się żółwika na środku to mój taki wychowany nie jest kilka razy załatwił mi się na rękch >:D
ŻłÓwInKa ;)

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #7 dnia: 16.10.2008, 17:01:28 pm »
Ufff to dobrze a co do tego załatwiania się żółwika na środku to mój taki wychowany nie jest kilka razy załatwił mi się na rękch >:D

masz dowód idealny na to, że nie powinnaś go na te ręce brać. pomijam kwestię salmonellozy w odchodach żółwi, ale to nie jest normalne zachowanie. twój żółw się ciebie boi. cieszy cię to?
may you always hear the whisper of wings

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #8 dnia: 16.10.2008, 18:31:39 pm »
Mógł się posiusiac ze stresu.
TUPTUŚ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #9 dnia: 16.10.2008, 18:45:12 pm »
To prawda, żółw to nie piesek czy kotek. Dla niego każdy kontakt z człowiekiem to stres. W różnym stopniu w przypadku różnych żółwi. Ale gady to nie zwierzątka do tulenia, głaskania, zabawy - tego nikt nie zmieni, tak już po prostu jest.

Offline fiolkaa22

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #10 dnia: 16.10.2008, 18:51:54 pm »
uwazam ze mimo wszystko mozna zołwika to kilku rzeczy przywyczaic. ja spedzam z nim duzo czasu. jak zapale lampke zaraz wychodzi i mi sie przyglada. daje głaskac sie po głowce i wcale jej nie chowa tylko mróży oczka. jestkochaniutki. obiecuje dac foti wkrotce. kupke tez robi na zwenatrz na specialnym papierku

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #11 dnia: 16.10.2008, 19:19:01 pm »
Przyzwyczaić się mogą, dać 'pogłaskać' też, chociaż nie wiem czy sprawia im to przyjemność (raczej wątpie). Wyciągasz żółwia z terrarium na PAPIEREK żeby się załatił?!  ???  ???  wydaje mi się że nie rozumiem,.... ;/

Offline fiolkaa22

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #12 dnia: 16.10.2008, 19:37:53 pm »
no kupki sam nie zrobi w terrarium a skoro jak go dam na papierek to zrobi to chyba cos znaczy. pozniej biega sobie po domu. szczesliwy

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #13 dnia: 16.10.2008, 19:47:46 pm »
ech... no cóż... co właściciel to obyczaj. Nie popieram wyciągania żółwia z terrarium. Ono powinno zapenić mu odpowiedznie warunki, jak już spędza ten czas w mieszkaniu, a biegać i 'latać' to on powinnien po wybiegu zewnętrzynym, a nie po podłodze na której się ślizga co doprowadza do zwyrodnien stawowych, nie wiem czy jesteś tego świadoma, ale można to wyczytać prawie wszędzie. Radziłabym Ci zastanowić się nad użądzeniem jakoś fajnie tera (znajdziesz wiele pomysłów w internecie), lub zbudować większe. Co do załatwiania się... żółw nie potrzebuje papierka :) uwierz mi że załatwi się w terrarium, jeśli tylko dasz mu tam w spokoju pożyć. Często (nawet jeśli żółw ma duże terrarium o odpowiednich rozmiarach) drapie w ściany i próbuje się wydaostać, to normalne, ale nie należy go wyciągać na śliskie podłogi, on po prostu probuje pokonywać przeszkody, taka to jego natura :)

Offline fiolkaa22

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Ospałość
« Odpowiedź #14 dnia: 16.10.2008, 19:57:06 pm »
moja kumpela ma zołwia juz prawie 18 lat. nigdy nie był trzymany w terrarium je co mu da, nawet sałate. nie wie co to lampa USB a ciepło łapie pod kaloryferem. nie ma na to reguły. im bardzij dbasz tym nieraz jest gorzej