Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 13:01:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co ja zrobiłam:( zmiana warunków: terrarium, zimowanie, wydalanie + zjedzona konwalia?!  (Przeczytany 33393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Przecież on jest ładny .. Niema przyrostów jedynie dziobek do korekty .. Nie widziałeś chyba innych w gorszym stanie..

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Rzeczywiście Witia ma też piękne terrarium , nie zauważyłam tego wcześniej, przepraszam. ;)
Spokojnie możesz kupić i takie. I da się w nim fajnie urządzić wszystko. Wszystko zależy od możliwości,gustu,wyobraźni. Jeśli nie dasz rady nic sama zrobići nie masz tyle czasu , to kup gotowe. Im większe tym lepsze. Najważniejsze by zaspokoić podstawowe potrzeby żółwika.
Poczytaj , jak Witia pisze, pooglądaj i zaplanuj coś sobie, co byś chciała zrobić.Ja zamawiałam w sklepie, mówiłam co chcę, ale oprócz jaskini nic ciekawego nie zrobili.Kaktusy sztuczne chcieli wstawić, a ja sztucznych nie cierpię. Witia ma piękne roślinki.
1.jedzenie
2.terrarium
3.weterynarz
Hodujesz papugi,żółwika nie dasz rady?Nie wierzę ;)
Buziaczki :) :) :)
Alicja

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
chyba że uznasz iż nie dasz mu tego co potrzebuje no to wtedy lepiej aby trafil do kogoś lepszego .

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Przecież on jest ładny .. Niema przyrostów jedynie dziobek do korekty .. Nie widziałeś chyba innych w gorszym stanie..

Wygląd zewnętrzny to jeszcze nie wszystko... ważny jest stan organów wewnętrznych (nerki, wątroba), no a takie życie na podłodze i zła dieta jednak robią swoje...
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Też prawda . Ale nie koniecznie ma coś uszkodzone wewnętrznie .

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Panowie bardzo proszę - trochę wolniej ...
Zdaba kupcię , porobi co potrzeba - będzie lepiej , napewno.
Chyba ,że chcecie przygarnąć żólwika.
My też źle się często odżywiamy i nie koniecznie prowadzimy poprawny tryb życia. Dajcie szansę chcącemu coś naprawić.
Pozdrawiam cieplutko  :)
Alicja

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Jak byś mieszkała gdzieś w okolicach Krakowa to może bym mógł znaleźć coś dla niej ale ty ze Szczecina .. Jeśli byś się zdecydowała na oddanie to nie dawaj czasem ogłoszeń na jakichś tablicach .
Lepiej komuś kto się zna..

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Też prawda . Ale nie koniecznie ma coś uszkodzone wewnętrznie .

Panowie bardzo proszę - trochę wolniej ...
Zdaba kupcię , porobi co potrzeba - będzie lepiej , napewno.

Ja nie mówię tu konkretnie o żółwiu Miran, a ogólnie o wszystkich, które są lub były w podobnej sytuacji.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Miran

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Chyba wezwę jakiegoś stolarza:) Z tym,że chciałabym,aby terrarium nie miało "sufitu".Jak w takim razie montować lampy?Oby jeszcze Maja przetrzymała w tych warunkach,bo budowa ruszy dopiero ew. za dwa tygodnie.Jeśli jednak nie udałoby mi się...moge dojechać gdziekolwiek,aby Maja miała jak najlepsze warunki.Czyli lista zakupów byłaby taka:
stolarz i wykonanie terra
dwie lampy
kamienie
kora,korzenie
gliniana donica
ziemi niestety nie,nie wiem czy dałabym radę zwalczyć ew.robactwo-piasek
torf kokosowy
+inne podłoża
trawa(czy każda trawa dla żółwia jest dobra?_




Nie chciałabym jeszcze zimować żółwia.Czy to jest możliwe?Czy  żółw może nigdy nie zimować?
i inne akcesoria.
Jaka jest najlepsza sucha karma dla żółwia?
« Ostatnia zmiana: 14.02.2010, 18:35:01 pm wysłana przez Miran »

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
nie ma specjalnie dobrych karm dla żółwia, ja polecam  zakup rukoli, bazylii, agawy lub trzykrotki, aby mogła spożywać ich liście. na pewno nie decyduj się na biorept
pozdrawiają hela i parys

Offline Miran

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Nie mogę modyfikować postu to napiszę jeszcze jeden.Sama "biję się" ze swoimi uczuciami.Nie mogę być samolubna,nie wiem czy sprostam temu wszystkiemu.Na pewno nie sprostam zimowaniu.Chyba lepiej będzie oddać Maję.Dla jej dobra.Do kogoś kto pokocha ją tak jak ja i zapewni jej wspaniałe warunki i kto ma w swoim mieście dobre zaplecze medyczne,aby ją (jeśli jest chora) wyleczyć.Dojechałabym wszędzie.Tylko,aby nowy właściciel mógł mi od czasu do czasu przysłać zdjęcie i żeby miał naprawdę dobre warunki.Kocham mojego żółwia,ale naprawdę to wszystko to dla mnie za dużo.Zimowanie,budowa ogromnego terra...Może na tym forum jest ktoś,kto da jej to,czego ja nie potrafię.

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
nie poddawaj się, zrób jej terrarium, wysyp ziemią z ogrodniczego, doniczkę wstaw, spodek głębszy z wodą i dawaj jej zioła, z zimowaniem sobie odpuść do puki nie będziesz się czuć na siłach! Daj sobie szanse, będziesz tęskniła
pozdrawiają hela i parys

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Trawa , to chcesz ją zasiać? W terrarium ja próbowałam - wszystko mi zadreptał. Bazylię roślinkę zadreptał. Próbowałam kilka razy,ale na każdą chciał wyjść. I zniszczył. Darni teraz nie ma , nie wykopiesz.Jest najlepsza.Jak robaków się boisz w ziemi, to spróbuj z torfem kokosowym i drewienkami bukowymi.Ale na wiosnę ja też będę to chciała wymienić na darń.Można samemu tą darń próbować zasiać , gdzieś osobno,ale to musi się super ukorzenić.

Jedzenie sucha karma - zamówiłam internetowo w jakimś sklepie i czekam , to co tam można było wybrać.To są susze dla gryzoni,firmy Zuzala.Wybrałam te czyste,bez domieszek.Mniszek przede wszystkim,babkę,liście maliny i nie pamiętam co tam jeszcze było, na jakieś 50 zł ok.

Kamienie mój kocha, chyba Witia pisał gdzieś,że ciemny jest lepszy,lepiej się nagrzewa. Ja mam ceglasty,bo nie wzięłam tego pod uwagę.

Korzeń mój uwielbia.

Coś na wodę.Dałam duży basenik,żeby cały mógł w nim siedzieć.Twoja Maja lubi kąpiele?

Co do umocowania lamp zauważyłam dwa sposoby.Ankan ma deskę na środku i tam.A Witia ma na lampkach-spinaczach.Obejrzyj jeszcze raz Ich zdjęcia."Terrarium i wybieg".

Lampy są ważne.Ja dałam 3.Ale czytałam o takich co łączą własności.UVB i UVA i grzanie.Ja mam Exo-Terra 10.0 i 2.0 i grzejną 50W.Ale to musisz dopasować do wielkości terrarium.Tutaj może niech Ci ktoś bardziej doświadczony podpowie co dla Ciebie.

Elegancko to sobie wypisałaś i tak jest łatwiej.Mętlik trochę znika i robi się przejrzyście bardziej w myślach.
Fajnie.
Pozdrawiam  :)


Alicja

Offline Miran

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Bardzo Wam dziękuję za wszelkie rady.Nadal jednak zastanawiam się czy Maja będzie u mnie szczęśliwa.Nie wiem,czy dam radę ją wyleczyć w Szczecinie.Nie wiem.Jeśli napisze do mnie ktoś na miran3@op.pl i opisze swoje warunki ze zdjęciami to zastanowię się nad oddaniem.To nie ja tu mam być szczęśliwa,to żółw zasługuje na dobrą opiekę.Nadal jest to dla mnie temat zupełnie obcy,gubię się jeszcze w tym wszystkim,a najbardziej przeraża mnie zimowanie...

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
to daj sobie spokój, jeśli się z żółwiem ustatkujesz, i po jakimś czasie stwierdzisz że spróbujesz zimowania, to też będzie dobrze, żółw jest śliczny... cudny
pozdrawiają hela i parys