Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 00:30:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 79683 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Onsen

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
    • terrarium.com.pl
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #120 dnia: 21.10.2008, 19:30:44 pm »
apropo zdjęć- w całej galerii jest zakaz robienia zdjęć, podobnie się ma sprawa w Galerii Dominikańskiej czy Borku.
Kochana...zachowałaś się dokładnie tak samo jak Hatiras- agresywnie podchodzisz do stawianych Ci zarzutów. Więc nie bądź hipokrytką.
Oskarżeniem jest cały temat, który napisałaś tu i na tcp- chociażby to,że żółw nie ma kryjówki- oskarzenie, które akurat jak przyznał Hatiras jest słuszne.
Robert stanął w obronie Hatirasa, chciał Ci dać nauczkę,że najpierw popatrz na siebie a potem krytykuj innych.
Przeczytaj definicję pomówienia i jeszcze raz przeanalizuj swoje wypowiedzi.
Ja nie jestem złośliwa, i nie było ataku z mojej strony. Jestem bardzo obiektywna, tylko czytając ten temat widzę,że swoimi wypowiedziami sprowokowałaś sporo użytkowników do hmm nieobiektywnej oceny zarówno żółwia jak i właściciela.
Uważam,że jesteś przewrażliwiona- Ty w swoisty sposób zaatakowałaś Hatirasa, teraz bądź gotowa na kontrargumenty a nie histeryzuj,że teraz ktoś Cię "ochrzania na maxa..."

Powiedz mi jaką masz warstwę podłoża w terrarium?

Do moderatorów: jak najbardziej właściciel centrum handlowego ma prawo zabronić robienia zdjęć w centrum i właśnie to robi.

Pozdrawiam.
Natalia

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #121 dnia: 21.10.2008, 19:56:32 pm »
Nie wiem, Natalio gdzie Ty widzisz agresję,być może nadmiar emocji:)
Wypowiedzi emocjonalne nie zaczęły się z mojej strony.
Jesteś obiektywna? ok,jeśli tak sądzisz-to poprzestańmy na tym.

Zapytałaś o podłoże w terrarium  mojego żółwia? mam ok 10 cm, jak widać doniczka jest sporo zakopana.

Do Moderatorów: czy od dzisiaj będziemy wykasowywać zdjęcia na życzenie? zdjęcie były robione z parkingu, z zewnątrz.
Jest to obiekt publiczny,a fotografowania czegoś takiego nie można zabronić (dla formalności-sfotografowałam kawałek szyby ;) )

Pozdrawiam-Karolina

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #122 dnia: 21.10.2008, 20:21:02 pm »
Apeluję do moderatorów o usunięcie zdjęć, zdjęcia robione były mimo zakazu, który widnieje na tabliczkach w sklepie.
Apeluję do moderatorów o niewykasowanie zdjęć zrobionych na zewnątrz sklepu.
Nie ma takiego prawa,które by mi zabraniało robienia zdjęć centrum handlowego.
Do moderatorów: jak najbardziej właściciel centrum handlowego ma prawo zabronić robienia zdjęć w centrum i właśnie to robi.
Do Moderatorów: czy od dzisiaj będziemy wykasowywać zdjęcia na życzenie? zdjęcie były robione z parkingu, z zewnątrz.
Jest to obiekt publiczny,a fotografowania czegoś takiego nie można zabronić (dla formalności-sfotografowałam kawałek szyby ;) )

Biedni moderatorowie.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #123 dnia: 21.10.2008, 20:28:49 pm »
Kwestia wymaga wyjaśnienia.

Informuję że obie użytkowniczki między którymi zaistniał ten spór, tj. fantek1-Karolina i Onsen dostaną ode mnie najpóźniej jutro prywatne wiadomości w tej sprawie.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #124 dnia: 21.10.2008, 20:42:30 pm »
Prosze o nie wycofyfanie niczego! Moje zdanie nie koniecznie odnoszace sie do Sulkaty ,zwierzeta nie sa w stanie mowic za siebie jesli cierpia nie przechodzimy kolonich pbojetni, jesli widze zwiezaka w potrzebie nie odchodze bo wlasciciel mowi mi ze nic mu nie dolega , jesli mosze wlaze nawet tam gdzie nie wolno wchodic. W zadnym wypatku NIE ODWRACAJ SIE OD POTRZEBUJACEGO POMOCY ZWIEZECIA nie wazne czy to motyl czy slimak czy krowa stojaca w ogrudku , w nosie mam kazanie bo nie wolno , co nie wolno ! Ale moze wolno glodzic , bic , i wyzucac na zimno!!! Od tago jest ta strona od pomocy , dyskusji i porad .

Offline Onsen

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
    • terrarium.com.pl
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #125 dnia: 21.10.2008, 22:30:31 pm »
Prosze o nie wycofyfanie niczego! Moje zdanie nie koniecznie odnoszace sie do Sulkaty ,zwierzeta nie sa w stanie mowic za siebie jesli cierpia nie przechodzimy kolonich pbojetni, jesli widze zwiezaka w potrzebie nie odchodze bo wlasciciel mowi mi ze nic mu nie dolega , jesli mosze wlaze nawet tam gdzie nie wolno wchodic. W zadnym wypatku NIE ODWRACAJ SIE OD POTRZEBUJACEGO POMOCY ZWIEZECIA nie wazne czy to motyl czy slimak czy krowa stojaca w ogrudku , w nosie mam kazanie bo nie wolno , co nie wolno ! Ale moze wolno glodzic , bic , i wyzucac na zimno!!! Od tago jest ta strona od pomocy , dyskusji i porad .
Bardzo ładnie, ja również mam podobne zdanie- dlatego m.in pomagam ludziom, którzy opiekują się zaniedbanymi zwierzętami itp. sama mam psa ze schroniska. Ale ten żółw nie jest zabiedzony ani zaniedbany.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #126 dnia: 21.10.2008, 23:15:35 pm »
Zabiedzony to nie , ale zaniedbany troszke. Nie pogniewaj sie ale ja nigdy nie mowilam ze ma tragiczne warunki czytaj posty od poczatku . A Karolina chciala pomoc i nie sadze ze chciala takiego obrotu sprawy. Ma nauczke ze warto poczytac i zasiegnoc do jakis konkretnych informacji zanim poucza ludzi . Ale jej intencje byly dobre, zreszta w swoj dziwny sposob zdolala zainteresowac ludzi ta sprawa a to juz duzy krok. Bo sorki sama jestem hodowca uwiez mi licznej gromady i moge ci udowodnic ze mozna bez wydawania duzych pieniedzy poprawic warunki temu zolwiowi, ktory wcale nie jest zabiedzony tylko troche ubogi w wlasciwa djete i warunki w ktorych mieszka, gdzie sklep akurat ma duze mozliwosci by mu te warunki stworzyc.

Offline Onsen

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
    • terrarium.com.pl
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #127 dnia: 22.10.2008, 08:13:41 am »
Zabiedzony to nie , ale zaniedbany troszke. Nie pogniewaj sie ale ja nigdy nie mowilam ze ma tragiczne warunki czytaj posty od poczatku . A Karolina chciala pomoc i nie sadze ze chciala takiego obrotu sprawy. Ma nauczke ze warto poczytac i zasiegnoc do jakis konkretnych informacji zanim poucza ludzi . Ale jej intencje byly dobre, zreszta w swoj dziwny sposob zdolala zainteresowac ludzi ta sprawa a to juz duzy krok. Bo sorki sama jestem hodowca uwiez mi licznej gromady i moge ci udowodnic ze mozna bez wydawania duzych pieniedzy poprawic warunki temu zolwiowi, ktory wcale nie jest zabiedzony tylko troche ubogi w wlasciwa djete i warunki w ktorych mieszka, gdzie sklep akurat ma duze mozliwosci by mu te warunki stworzyc.
przepraszam ale nie zgodzę się,ze ten żółw ma ubogą dietę. Ma dokładnie taka jaka ma mieć, czyli różne gatunki traw plus rośliny zielne. Nie musisz mi nic udowadniać, sama nie jestem zielona w dziedzinie hodowli, chowu i leczenia żółwi. Uważam,ze warunki tez ma dobre... brak tej kryjówki nie jest naprawdę tragedią. Ale skoro Hatiras się zobligował do zrobienia Jej to pewnie to zrobi.
To co próbujecie robić to się nazywa "być świętszym od Papieża". Tak jak powiedziałam najpierw poprawcie swoje podwórko.

 

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #128 dnia: 20.11.2008, 13:29:30 pm »
Dobrzy Ludzie;)

Byłam dzisiaj w SZREKU w Warszawie. Postanowiłam, że napiszę coś o moich obserwacjach, jeśli chodzi o żółwie i sprzedawców. Otóż dwa żółwie greckie były w terrarium wyłożonym kostką bukową ( wielkość terra ok 30x40cm). Miały świeżą wodę i jedzonko ( nie sałatę, ani inne zabronione rzeczy). Miały dwie lampki- jedna UV, druga grzewcza. Brakowało skrytki, jakiegoś miejsca, gdzie mogłyby się schować. Siedziały sobie i jadły. Żywe- moim zdaniem zdrowe, patrzyłam na wszystko, o czym wspomnieliście. Był tam również jeden żółw lamparci- w terra o takich samych wymiarach- i dwa obrzeżone- tak samo. Był też jeden żabuti, ale spory- miał ok 10cm. Pani była miła ( to raczej nie jest dziwne). Jakoże te dwa greki były tycie (to mnie rozwaliło.Słodkie), zaczęła mi mówić, że one szybko rosną i ten żabuti przyszedł do nich w zeszłym roku, był taki sam (ok 5cm), a już jest taki. mnie to szczególnie nie zachwyciło. Wydaje mi się, że 5 cm na rok to dużo... Doradzała mi kupno witamin, powiedziała, że kabel grzewczy konieczny, higrometr bez sensu. Ja stwierdziłam, że i tak zrobię po swojemu, wg tego, co znalazłam na naszym forum.

No to chyba tyle, jeśli chodzi o moją dzisiejszą wyprawę. Natomiast moje maleństwo jest ŚLICZNE.

Pozdrawiam
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #129 dnia: 28.02.2009, 21:02:37 pm »
Byłam dzisiaj znowu w Arkadach Wrocławskich, zeszłam do zoologicznego,chociaż po ostatniej wizycie miałam dość. No ale-ciekawość zwyciężyła. Ponadto stwierdziłam,ze nabrałam więcej pewności siebie w wiedzy "żółwiowej" więc będę twarda w rozmowie z personelem.
Trafiłam na moment przejęcia sklepu przez nowego właściciela. Z "united animals" sklep zamienił się na "Aquel zoo", sklep otwarty, ale widać,że przestawiają wszystko w sklepie, regały, ekipa remontowa -coś tam zbija, przestawia.
Weszłam,chodź Pani zastrzegła,że jeśli to coś pilnego. Zlekceważyłam ten komentarz i ruszyłam w poszukiwaniu żółwi.
Pomieszczenie żółwi/:podłoże z kory, duży konar, pusty basen na wodę i mała kryjówka w postaci pustego pnia, zero jedzenia.
A więc: 3 żółwie-jedne stepowiec i 2 greki. Stopowiec (kilkuletni) większy i skorupa zdeformowana-widoczne i bardzo brzydkie przerwy w skorupie..taki maluch a za chwilę będzie pofalowany..w każdym razie stepowiec, schowany w kryjówce, ledwo się zmieścił. 2 greki, maluszki-ale jeden jakoś dziwnie podłużny, podobny do Kinixys belliana...a wsród żółwi- wąż..czy co to do cholery było,może jakiś zaskroniec popielaty (z 10 cm miał)...nazwa na terrarium- SCYNA 80 zł...zastygłam..
Wołam Panią-ta się nie zna, mówi,ze terrarysta gdzieś wyszedł. Woła kogoś, przychodzi Pan, pytam się czemu ten wąż z żółwiami, on nie wie..podchodzi do dziewczyny na kasie, ta mówi,ze jeśli terrarysta tak dał-to pewnie te zwierzęta mogą przebywać razem,ale ogólnie widzę,że dziewczyna nic nie wie..Pytam się czemu żółwie nie mają wody,babka z paniką,ze miały dzisiaj, powiedziałam,ze to jest skandal-to w jakich warunkach przebywają żółwie,że wyglądają jak susze..
Zasiałam konsternację-nie wiedzieli kim jestem,jakby przestraszeni?? nie siliłam się na uprzejmość, nie ukrywałam zdegustowania..

Ale mi za mało..myślałam,ze ten sklep to jakaś siec sklepów (jak kakadu) zamierzałam napisać do siedziby tej firmy, odnieść się do polityki sklepu, do znęcania się  nad zwierzętami, do ich etyki, do utrzymywania wizerunku firmy-zastraszyć mediami itp,ale nie ma takiej sieci. To jakiś jeden sklep chyba... no nic-napisze i tak do tego sklepu-wyśle na adres arkad-zastraszę,że jeśli warunki się nie poprawią, to powiadomię odpowiednie organizację a nawet powiadomię portale jak alert24 itp. gazete wyborcza,a na pewno zrobe negatywna kampanię na portalach terrarystycznych..

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy taki wąż, czy może zrobić żółwiom krzywdę??

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #130 dnia: 28.02.2009, 21:10:47 pm »
Ja nie wiem, czy wąż może zrobić krzywdę. Ale to nie zmienia dla mnie faktu, że żółwik nie powinien z nim przebywać. Jednak co innego w naturze, co innego w terrarium, prawda? Żółw chyba nie czuje się zbyt komfortowo z takim pełzającym sąsiadem i vice-versa: wąż też może się bać. Moim zdaniem to jest karygodne.  >:(
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #131 dnia: 01.03.2009, 20:25:58 pm »
scynk to jaszczurka...pewnie widziałaś wersję beznogą...Krzywdy żółwiom nie zrobi.
Tym niemiej z żółwiami trzymać się jej nie powinno - z uwagi na chociażby wymagany wystrój terra, temp. wilgotność i rodz. pożywienia. Nie wiem - nie chcę bronić sklepu, ale może włożyli go tam na moment na czas przemeblowania...
Ze sklepami to zawsze są problemy...w sumie w Łodzi nie widziałam jeszcze nigdzie żeby żółwie miały optymalne warunki...:(( Rozumiem, że to sklep, czyli swoista przechowlania, a nie miejsce docelowe - ale jednak aż żal patrzeć...:(
Z bardziej drastycznych to swego czasu widziałam 2 stepówki - dużą i małą w akwarium 50 cm, na brudnym, mokrym piasku, bez lampki w Zoo Natura. Duży, zapewne z odłowu, bo skorupa była idealna - jakoś jeszcze wyglądał - do oczyszczenia z odchodów, pazury i dziób do przycięcia - i powinno być dobrze. Natomiast mały, po którym ten większy deptał miał pokrzywioną skorupkę, złażącą płatami skórę, wychudzone łapki, i zapadnięte oczka. W misce miały resztki obierek z jabłka i kapusty pekińskiej - nad tym wszystkim rój muszek owocówek - widać, że nawet o higienię nie zadbali. Zwróciłam uwagę w sklepie, pani z obsługi stwierdziła, że pracownik nimi opiekujący się jest na urlopie, inny go zastępuje i pewno on zapomniał itp. itd...Przyjechałam za 3 dni...znów to samo - to napisałm maila do "centrali" w W-wie o tej sytuacji. Nawet uprzejmie mi jakas Pani odpisała, że wysyła weta i kontrolę - faktycznie żółwiom warunki poprawili - zmieniony piasek, kamienie, lampka, inne żarcie. Widać też było, że był obiecany wet - bo duży miał przycięte pazury i dziób, a mały...zniknął ....Niedługo potem ktroś kupił i dużego...mam nadzieję, że w dobre ręce poszedł, bo się nacierpiał w tym brudnym akwarium...:(
Jednak trzeba by takie sklepy kontrolować non stop....Ostatnio widziałam w tym samym sklepie duże wodne - z których jeden miał ewidentnie pleśniawkę - kurcze, czy pracownicy takich sklepów to oczy w d...mają...? Jak się okazuje, taka sieć sklepów ma podpisaną umowę z wetem i w razie zauważenia niepokojących objawów można do niego zadzwonić. Nie rozumiem ludzi...
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #132 dnia: 01.03.2009, 21:16:13 pm »
scynk to jaszczurka...pewnie widziałaś wersję beznogą...Krzywdy żółwiom nie zrobi.

Dzięki Ankan, uspokoiłaś mnie trochę..napiszę jutro list do tego sklepu..
« Ostatnia zmiana: 01.03.2009, 21:18:01 pm wysłana przez fantek1-Karolina »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #133 dnia: 01.03.2009, 21:28:06 pm »
Napisz - najlepiej do sklepu i od razu do "centali" o ile takową posiadają.
Ja zwykle w przypadku sklepów idę w kierunku zagrania w ton handlowców - czy zwierzęta brudne, zaniedbane i chore mają szanse zostać sprzedane? Czy chcą aby klienci patrzyli na takie "obrazki" i wyrabiali sobie złą opinie o sklepie? Moża z tym ktoś pójść do prasy...itp, itd. Lepiej zadziała potencjalne ryzyko zaistnienia straty, niż w kimś uda Ci się wyrobić odruch współczucia względem zwierząt przetrzymywanych w złych warunakch...
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #134 dnia: 02.03.2009, 09:28:55 am »
To przykre. Niestety większość sklepów zoologicznych prezentuje poziom tragiczny jeśli chodzi o żółwie.

Scynk i żółwie razem? Hmm... to chyba też skutki kryzysu  :-\

Czy scynk może wyrządzić bezpośrednią krzywdę żółwiowi tego nie wiem, ale nie wydaje mi się aby trzymanie różnych gatunków gadów razem było rozsądne z tego samego względu jak trzymanie razem różnych gatunków żólwi.

Ale to nie zmienia dla mnie faktu, że żółwik nie powinien z nim przebywać. Jednak co innego w naturze, co innego w terrarium, prawda?

To prawda. Jest różnica w zależności od tego czy zwierzeta współdzielą nieograniczone niczym terytorium (natura) czy prostokąt o powierzchni np. około 1 m2 (sklep). Poza tym możliwe że te zwierzęta w ogóle nie występują razem w naturze...

A jak sulkatka?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU