Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 02:09:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium dla żółwia stepowego  (Przeczytany 22552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #45 dnia: 15.02.2010, 20:48:27 pm »
aaaa, zaslonilam boki tektura, tak prowizorycznie, zeby Maly sie tak nie lekal przestrzeni. A tylu nie musze zaslaniac bo, moze tego na zdj nie widac, ale tylna szyba terra jest przy scianie

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #46 dnia: 15.02.2010, 22:54:17 pm »
No to fajnie, że masz już terrarium... Zobaczysz, że dzięki lampkom aktywność Twojego żółwia wzrośnie nieporównywalnie - za kilka dni powinien stać się bardziej żywy. Co do żarówek, to mam tylko takie małe zastrzeżenie, bo moim zdaniem wiszą one za nisko. Jaki jest ich odstęp do podłoża, i jaki do żółwia, gdy się pod nimi znajduje?

A co do samego terrarium i wystroju, to "nie od razu Kraków zbudowano".... ;) I tak szybko zorganizowałaś najpotrzebniejsze rzeczy (terrarium, podłoże i lampki), a resztę - to wiadomo - z biegiem czasu.... Grunt, że wiesz co jeszcze potrzeba  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #47 dnia: 16.02.2010, 07:54:53 am »
no wlasnie obawiam sie, ze bede musiala moja 40W zamienic na 60-dlatego wisi tak nisko, bo dopiero gdy jest tak nisko temp oscyluje miedzy 30-33 stopniami:( A czy zamiast tej "terrarystycznej" 40 moge kupic "zwykla" zarowke o mocy 60W? Czy ona nie grzeje w taki sam sposob? A tu prosze, jaki mnie z rana widoczek przywital, a wczoraj narzekalam, ze Pazurciowi sie norka nie podoba ;D

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #48 dnia: 16.02.2010, 08:35:28 am »
Skoro tak, to rzeczywiście lepiej jest wziąć jakąś żarówkę (60 lub 100 W) i zawiesić trochę wyżej. UV-ka też nie powinna wisieć za nisko - jej odległość do żółwia powinna wynosić ok. 30 cm. Wracając jednak do żarówki grzewczej to ja bym raczej polecał jakąś ze sklepu zoologicznego, ponieważ mimo wszystko wytwarzają one o wiele więcej ciepła, niż żarówki, których używamy na codzień w domu - te z kolei mają w pierwszej kolejności wytwarzać światło. Może w zoologicznym wymienią Ci na jakąś mocniejszą? W końcu tą 40-tkę przed "chwilką" u nich kupiłaś.

P.S. Jaskinia dla żółwia perwsza klasa :)!
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #49 dnia: 16.02.2010, 08:42:56 am »
dziekuje, bardzo sie staralam:) Z wymiana zarowki to sprawa raczej przegrana, gdyz kupowalam wszystko przez internet. Zrobie dzis tak-zawiesze obydwie zarowki wyzej i zobaczej jak bedzie zmieniac sie temp w ciagu dnia, czy wystarczajaco wzrosnie. Jesli nie, to niestety, no ale kupie mocniejsza zarowke. Tylko teraz pytanie-60W czy 100? Boje sie, ze 100 moze byc za mocna a przeciez wyzej niz 30cm jnie da sie jej powiesic. 40 wisi do polowy wysokosci terra, zeby dac temp ok 30st, tak wiec chyba 60W na wys ok 30cm powinna byc ok?

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #50 dnia: 16.02.2010, 08:59:16 am »
Dokładnie! Spróbuj zawiesić je wyżej i zobacz jaka będzie wtedy temperatura. Jeśli się okaże, że wymiana żarówki będzie konieczna to też uważam, że 60-tka powinna wystarczyć. Jeżeli teraz pod 40-tką masz te 30 stopni (co i tak jest ok), to przy 60-tce powinnaś mieć wtedy troszkę wyższą temp., pomimo iż żarówka zawiśnie trochę wyżej. 100-tka mogłaby być już za mocna.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #51 dnia: 16.02.2010, 12:53:18 pm »
A jakie duże i jakie wysokie masz terra?
Ja do takiego o wymiarach 120x50 i wysokości 50 cm, przy ok. 10 cm podłoża stosowałam grzewcze 40-50-60 Watt w zależności od pory roku. 60-tkę bardzo rzadko, tylko w zasadzie jak zimno się robiło, a kaloryferów jeszcze włączyć nie zdążyli. Przy pomiarze temperatury pod żarówką musisz jeszcze uwzględnić wysokość żółwia - bo jeśli zrobisz tak, że na podłożu będzie te 35 stopni, to doliczając jeszcze ok. 5-6 cm żółwia okaże się, ze niepotrzebnie mu grzejesz skorupę do 40 stopni.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #52 dnia: 16.02.2010, 17:04:31 pm »
nie nie nie, ja robie taki trik, ze jak on sie grzeje pod grzewcza to mu termometr na skorupce klade ;D A ze on wczoraj taki "nieruchawy" to nie mialam problemu z pomiarem:) A dzis-no masakra jaki z niego maly szogun! Wszedzie wchodzi, wszystko sprawdza, wspina, nawet do szyby podchodzi i z terra wyglada. Nie lezy juz taki przestraszony. Troche buszuje, trochce sie grzeje, wiec chyba jest ok.
Dzis odbyly sie male renowacje w terra. I uwaga uwaga-moj zolw po raz pierwszy w zyciu je bazylie i kabaczka, a je ze malo miski nie przewroci :D Balam sie czy mu to smakowac bedzie, skoro tak na nagietek i inne cuda z suszek krecil nosem a jadl tylko troszke listkow lipy. No ale tak zerkam do niego i chyba musze mu dokroic bo juz prawie dna miseczki siegnal:D

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #53 dnia: 16.02.2010, 17:09:04 pm »
świetne teraz te tero wygląda naturalnie to mi się podoba gałązki kamienie jak w prawdziwym lesie i ta kryjówka tak ładnie zamaskowana bardzo podoba mi się te terrarium :)
Pozdrawiam Jakub

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #54 dnia: 16.02.2010, 17:17:46 pm »
dziekuje! Bardzo sie ciesze, ze choc troche to jakos wyglada. W sumie to mam teraz problem ze znalezieniem jakichkolwiek materialow, snieg mi wszystko przykryl :'( Ale jak tylko przyjda roztopy to wybiore sie na poszukiwania. Moze jakis wiekszy kamien jeszcze bym gdzies ulokowala

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #55 dnia: 16.02.2010, 18:00:16 pm »
Tak myślałem, że dzięki tym lampkom żółw zrobi się aktywniejszy i się nie myliłem. Super, że wszystko jest na dobrej drodze - takie wątki to się miło czyta :D ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #56 dnia: 22.02.2010, 09:15:31 am »
dość długo mnie nie było, a teraz widzę, że bardzo szybko się ze wszystkim uwinęłaś. super! :)