Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 09:16:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Terrarium dla żółwia stepowego  (Przeczytany 22555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Terrarium dla żółwia stepowego
« dnia: 11.02.2010, 18:24:03 pm »
Jestem nowa na forum, zolwia mam od ponad 17. I z wielkim zdziwieniem przekonalam sie niedawno, ze wszystkie "madre" ksiazki, z ktorych czerpalam wiedze na temat karmienia, warunkow itp nie byly takie madre:( Moj maluch kocha(ł) ogorki(wiem, wiem!). Ale, gdy tylko przeczytalam, jaka mu robie krzywde, natychmiast przerzucilam go na suszki. Na poczatku nie chcial ich jesc i mowie wam, bral mnie na litosc, bo wczesniej to juz dawno bym mu ogorka dala, ale teraz mowie nie. To dla jego dobra. I kilka dni nie jadl a potem jak zaczal chrupac to kupa smiechu:D Az sie dziwi, co to takie dziwne, kruche jedzenie, ale smakuje mu, najbardziej listki brzozy, a kwiatow malwy nie znosi:) Nie wiem jak wasze pupile, ale moj malo nie odgryzie mi reki gdy wkladalam mu ogorka do terra. Hmmm, a co do terrra... To tez powinnam dostac niezle cegi. Tylko mnie nie kamienujcie, ja naprawde nie sadzilam, ze robie cos niewlasciwego, sluchalam ksiazek, ktore dostalam przy zakupie zolwia:( No wiec Pazurus mial terra drewniane, wylozone sloma, kamieniami i takim grubo zmielonym drewnem. Mal swoj domek, miseczke z woda ale...nie mial oswietlenia:( Ja poprostu postawilam terra blisko kaloryfera, a od okna mial swiatlo. Dopiero dzieki temu forum wiem, ze bardzo zle robilam.
Ale do sedna:) JUTRO PRZYJEZDZA TERRARIUM DLA PAZURKA:D metrowe, wiekszego nie mieli:) I caly osprzet-termometry, oswietlenie, oslonki na lampy itp, wszystko, co polecil pan z zoologicznego. I bardzo chetnie bede sie z wami dzielic tym, jak powstaje nowy domek Pazurka:) Na razie nie wiem, jak sie dodaje zdjecia, ale dla chcacego nic trudnego!
pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje, ze jeszcze nie raz bede mogla skorzystac z waszej pomocy

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #1 dnia: 11.02.2010, 18:50:41 pm »
bardzo dobrze że chcesz zmienić warunki swojemu żółwowi i że jesteś szczera i potrafisz przyznać się do błędu tu nikt nie gryzie w razie jakiejś wątpliwości pytaj i czekamy na fotki terrarium
Pozdrawiam Jakub

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #2 dnia: 11.02.2010, 18:52:36 pm »
Witaj
Nareszcie znalazłam kogoś z 20-letnim żółwikiem! Sałatę też jadł ? Bo w Dzień Dobry TVN , narzeczona jednej znanej osoby pokazywała 20-letniego żółwia, chowanego na sałacie. A jak Ty myślisz dobrze wygląda? Prawidłowo? Nie ma deformacji?
Na dole jak dasz odpowiedź - kliknij " opcje dodatkowe " i otworzą Ci się możliwości. Masz tam hasło: "załącz" i po prawej " przeglądaj " i teraz wybierasz co chcesz z komputera swojego. Pierwszy raz różnie wychodzi, ja dwa razy wysłałam to samo zdjęcie.
Tak naprawdę , bo bardzo jestem ciekawa tego Twojego pupilka. Fajnie ,że Go kochasz i fajnie ,że jak tylko się zorientowałaś ,że coś nie tak jak trzeba - to działasz.
Powodzenia i pozdrowienia.
Alicja

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2010, 18:56:39 pm »
dobrze że się nawróciłaś, żółwik ma szanse na lepsze życie, mam nadzieje że zapoznałaś się z prawidłowym jadłospisem żółwia bo to ważne, czekamy na fotki
pozdrawiam
pozdrawiają hela i parys

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2010, 18:59:54 pm »
no wyobraz sobie, ze Pazurus moim zdaniem wyglada super, no ale moze ja nie patrze obiektywnie;) Nie ma zadnych deformacji, skorupa twarda, po powieszeniu na dloni trzyma sie mocno, z noska ani oczek nic mu nie leci, wyproznia sie reguralnie, grzybicy na pewno nie ma. No nie wiem co jeszcze... Na razie jego zdjecie dodalam do mojego profilu, nie wiem czy Wy mozecie je widziec w powiekszeniu. AAA, mam do Was pytanie, tylko nie smiac sie ze mnie:) Czy Wam tez sie wydaje, ze wasze pupile lubia, ekhm, pieszczoty?.. No bo Pazurek jak lezy ze mna na lozku to pcha sie do mojej twarzy albo jak mam go na brzuchu i go glaszcze palcem po glowie to ona tak szyyyyyje wyciaga jakby prosil o jeszcze i pokazywal gdzie chce zebym go glaskala:D no komedia normalnie:D

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2010, 19:03:27 pm »
najlepiej nie wyciągać żółwii z terrarium ale żółwie które wyciąga się z terra z czasem coś takiego można zaobserwować
Pozdrawiam Jakub

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2010, 19:03:51 pm »
mój robi tak samo, nie wiem jak innych lubi pieszczoty, zawsze głaszcze go pod szyjka i prześmiesznie wyciągają główki ;), i jeśli zaglądam do terrarium to mi na ręce wchodzą.
 

Dodano 11.02.2010, 19:05:27 pm
jeszcze jedno, musisz zacząć go kąpać, aby uzupełnił braki wody temp ok 30*C
« Ostatnia zmiana: 11.02.2010, 19:05:27 pm wysłana przez majka7412 »
pozdrawiają hela i parys

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2010, 19:07:35 pm »
kapany jest min raz w tyg, w moich "madrych ksiazkach" przynajmniej na to kazali zwrocic uwage

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #8 dnia: 11.02.2010, 19:10:55 pm »
ale do wody musi mieć dostęp codziennie i lepiej nie wyciągaj żółia na te łóżko od casu do czsu jak się już nie umisz powstrzymać ale to rzadko
Pozdrawiam Jakub

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #9 dnia: 11.02.2010, 19:17:11 pm »
w starym terra ma basenik z woda. Czyli co? powinnam oprocz tego kapac go codziennie? Jesli tak, to nie wiedzialam, myslalam, ze raz, dwa razy w tyg wystarczy. Normalnie zaraz wstaje i go kapie! Masakra, jak ja sie tym wszystkim przejelam, bo tak kochac zwierze a jednoczesnie taka krzywde mu robic :'( dzieki za wszelkie info

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #10 dnia: 11.02.2010, 19:18:53 pm »
jeśli ma wode w terrarium wystarczy 2 razy w tygodniu spokojnie.
pozdrawiają hela i parys

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #11 dnia: 11.02.2010, 20:05:33 pm »
Próbowałaś wstawić zdjęcia ?
Alicja

Offline anuszka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 1
  • Pazurek :D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #12 dnia: 11.02.2010, 20:24:24 pm »
mam tylko takie sprzed kilku lat i to slabej jakosci. Jutro zrobie nowe i sprobuje wkleic, jesli bede miala z tym problemy to poprosze was o pomoc

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #13 dnia: 11.02.2010, 20:35:05 pm »
nie ma problemu ;P chodzi tu o pomoc, jeśli chcesz pytaj  co chcesz o terrarium, wystroju, chorobach, jedzeniu co zechcesz
pozdrawiają hela i parys

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Terrarium dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #14 dnia: 11.02.2010, 20:57:34 pm »
ciesze sie ze żółwik bedzie miał nowe lepsze zycie :> powodzenia  ;)