Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 12.05.2024, 17:18:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013  (Przeczytany 33973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #120 dnia: 30.12.2013, 11:06:00 am »
Dzięki Wege i gorąco pozdrawiam Ciebie i Wszystkich Wegan i Wegetarian, a także wszystkich Miłośników Przyrody i Zwierząt ...

Korzystam z Twojej rady i piszę krótkie podsumowanie, ale poza tym wiele się dzieje, toteż tematy żółwiowe są jednym z bardzo wielu aspektów, którymi żyję na co dzień ...

http://forum.zolw.info/zolwie-greckie/draco-nasz-maly-grek/msg87241/#msg87241
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #121 dnia: 11.01.2014, 22:31:43 pm »
Z przyczyn technicznych to ja wkleję zdjęcia Zawiszy. Przygotowanie codziennego śniadania:
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #122 dnia: 12.01.2014, 06:38:04 am »
To ja wstawię wegańską tartę na kruchum spodzie z kremem waniliowym i malinami domowej roboty :D



ps
Semi, w pierwszej chwili pomyślałem, że się nawróciłaś :D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #123 dnia: 12.01.2014, 12:55:25 pm »
Wege a z jakiej maki piekłeś? Pełnoziarnistej czy białej? Przepis być podał, bo jak wegetariańska jest to zapewne bez jajców? A to by mi na dietę moja pasowało.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #124 dnia: 13.01.2014, 12:06:28 pm »
Ale mi Wege smaka zrobiłeś.... rewelacyjnie wygląda :)
Attra - wegetariańskie może być z jajami, wegańskie - bez

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #125 dnia: 13.01.2014, 22:07:39 pm »
No tak, moja pomyłka w nazewnictwie  :P A na przepis dalej czekam :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #126 dnia: 13.01.2014, 23:03:19 pm »
Jakos jestem wrazliwa na rozroznianie, zwlasza wegetarianina od osoby, ktora zajada sie rybami,owocami morza, zupami na miesnych bulionach itd I nazywa siebie wegetarianinem, no po prostu nie znosze tego ;) ja sama przez pewien czas jadlam ryby,innego miesa nie, ale nie nazywalam siebie wegetarianka, bo to zupelne klamstwo. Niektorzy tez uwazaja ze sa wege, ale od czasu do czasu zjedza kotleta...:P

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #127 dnia: 14.01.2014, 00:56:31 am »
Zdecydowanie potępiam ludzi, którzy jedzą ryby i twierdzą, że są wegetarianami. Dzięki takim osobom gdy prawdziwy wegetarianin idzie do restauracji i pyta czy coś dostanie, proponują owoce morza lub ryby. Dramat ;) Wegetarianie nie jedzą niczego co miało oczy i basta.

A przepis to zwyczajny jak na kruche ;) tyle, że bez jajek i na margarynie wegańskiej + z dodatkiem kurkumy na kolorek ;)
wykładamy na blachę, podpiekamy a masę robimy z mleka sojowego waniliowego ;) zagęszczamy mąką ziemniaczaną :) tak mniej więcej ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #128 dnia: 14.01.2014, 11:10:20 am »
Ja kiedyś w restauracji w czechach prosiłam o jakieś danie bez mięsa, bo jestem wegetarianką, Pan zaproponował camembert i do tego ziemniaczki i surówkę, zgodziłam się , spytał tylko czy chce smażone ziemniaki czy gotowane, poprosiłam o gotowane i wiecie co dostałam do sera? Pure ziemniaczane z boczkiem....  8)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #129 dnia: 14.01.2014, 11:18:09 am »
 :laugh:  :laugh:
Normalka. Często w restauracjach jak się prosi o pierogi wegetariańskie - np. z serem czy kapustą....to dostaje się je polane tłuszczem ze skwarkami... :-X
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline siwusek250

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 4
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #130 dnia: 14.01.2014, 12:59:26 pm »
Przeczytałam całą historię tego wątku, jestem tzw mięsożerna ale nie zabolały Mnie te nawet negatywne słowa :) ale nie o tym chciałam w kwestii zdrowego odżywiania bardzo wszystkim polecam gotowanie na parze od paru miesięcy jestem pochłonięta poznawaniem swojego parowaru bo takowy posiadam i wszystkim polecam :) smak warzyw czy chociażby mięs i ciast jest niesamowity :) a przy tym bardzo zdrowy, warzywa z parowaru są po prostu słodkie jak nie lubiłam gotowanej marchwi tak parowana mogę jeść na okrągło to samo z ziemniakami posypanymi np. tymiankiem czy rozmarynem :) dla wegetarianów i weganów mogę zamieścić kilka zdjęć jakie dzieła wykonuje moja bratowa bo też stara się nie jeść mięs a wszystko przyrządza w parowarze :) szczerze polecam zakup parowaru lub garnka do gotowania na parze, garnek wychodzi sporo taniej w porównaniu do parowaru aczkolwiek widziałam już parowar 2 poziomowy za 50zł :) a poniżej kilka zdjęć dań z parowaru :)
 

Dodano 14.01.2014, 13:03:31 pm
Podkreślam, że to są dzieła Mojej Bratowej :) ja wolę zjadać niż marnować czas na fotografowanie :):):)
« Ostatnia zmiana: 14.01.2014, 13:03:32 pm wysłana przez siwusek250 »

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #131 dnia: 14.01.2014, 15:02:01 pm »
Ja też mam parowar, przygotowanie w nim obiadu zajmuje sporo czasu, ale na prawdę warto, zarówno dla zachowania skł. odżywczych jak i samego smaku :)

A jeszcze co do osób jedzących mięso, ja nigdy nie obrażam ani w żaden sposób nie ubliżam, bo to osobisty wybór każdego, ale nie potrafie znieść jak ktoś mi mówi że to że karmie jaszczurkę żywymi owadami, czasem gryzoniem ( uprzednio uśmierconym), czy że mój pies jest na BARFie ( zjada surowe mięcho, czasem coś w całości jakiegoś ptaka, rybe itp, różne elementy ciała, różne gatunki mięs), że to okropne... dobrze że ich schabowe na krzaczku urosły ;) ja jako człowiek mam wybór - nie jem mięsa, jestem zdrowa, ale pies czy jaszczurka czy każdy inny drapieżnik takiego wyboru nie ma, to mięsożerca. Tak jest świat stworzony, że niektóre zwierzęta bez pozbawienia życia innego stworzenia nie wyżyją, ale z ludźmi jak widać jest inaczej, my mamy wybór ;)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #132 dnia: 14.01.2014, 15:41:35 pm »
Ja też mam parowar, przygotowanie w nim obiadu zajmuje sporo czasu, ale na prawdę warto, zarówno dla zachowania skł. odżywczych jak i samego smaku :)

A jeszcze co do osób jedzących mięso, ja nigdy nie obrażam ani w żaden sposób nie ubliżam, bo to osobisty wybór każdego, ale nie potrafie znieść jak ktoś mi mówi że to że karmie jaszczurkę żywymi owadami, czasem gryzoniem ( uprzednio uśmierconym), czy że mój pies jest na BARFie ( zjada surowe mięcho, czasem coś w całości jakiegoś ptaka, rybe itp, różne elementy ciała, różne gatunki mięs), że to okropne... dobrze że ich schabowe na krzaczku urosły ;) ja jako człowiek mam wybór - nie jem mięsa, jestem zdrowa, ale pies czy jaszczurka czy każdy inny drapieżnik takiego wyboru nie ma, to mięsożerca. Tak jest świat stworzony, że niektóre zwierzęta bez pozbawienia życia innego stworzenia nie wyżyją, ale z ludźmi jak widać jest inaczej, my mamy wybór ;)

Dobrze ujęte, nie można nikogo potępiać, za to mamy wolny wybór, hodowca również może zdecydować, co je jego zwierzątko, ale przede wszystkim liczy się świadomość związana z dietą i szerokim aspektem różnych konsekwencji :)

Cieszę się, że tak wielu z Was tak wspaniale bierze udział w tym wątku, bardzo mi miło i serdecznie pozdrawiam w Nowym Roku :)
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline Antybristler

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #133 dnia: 16.01.2014, 15:17:24 pm »
Ciężko być wegetarianinem w kraju, gdzie 99% ludzi to mięsożercy.
Sam jako dzieciak byłem niejadkiem, a o jedzeniu mięsa to już w ogóle nie myślałem :D
No, ale musiałem polubić, bo w końcu mama by nie robiła oddzielnego obiadu dla mnie.

Co nieco mięsnego teraz nawet lubię, ale bym nie rozpaczał gdybym musiał zrezygnować :)
Niestety póki jestem na utrzymaniu rodziców to nie mogę wybrzydzać...
Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #134 dnia: 16.01.2014, 20:32:15 pm »
Viktoria, Wege - dla mnie nieporozumieniem jest, jak osoba, która o sobie mówi, że jest weganinem czy wegetarianinem kupuje skórzane buty, torebki, paski itp...
Ja osobiście jadam mięso (choć nie często), jajka, mleko itp. Ale ze skórzanych wyrobów zrezygnowałam całkowicie, bo to już jest fanaberia a nie potrzeba zywieniowa.
Co do reszty, podpisuje się Viktoria pod Twoją wypowiedzią.

Wege dziękuję za nakreślenie przepisu. Ja nie jem białej mąki ani ziemniaczanej, więc dla mnie odpada :( A szkoda, bo wyglada bosko.

Co do parowara (nie wiem jak sie to odmienia) to zastanawiałam się nie raz, ale zawsze powstrzymuje mnie brak czasu...
« Ostatnia zmiana: 16.01.2014, 20:33:50 pm wysłana przez attra »
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/